X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne lampka wina
Odpowiedz

lampka wina

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 25 grudnia 2016, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zacznę od tego ze jestem przeciwniczką jakiegokolwiek spożycia alkoholu w ciąży.Nie jestem tez fanką wina.
    Ale... odkąd nie wiedziałam nawet ze jestem w ciąży "chodzi za mną" czerwone wino. Podobno ma ono właściwości krwiotwórcze. może organizm się domaga. jak myślicie- powinnam ulec i wypić lampkę ?

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • Arwi Autorytet
    Postów: 1684 3405

    Wysłany: 25 grudnia 2016, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2017, 13:59

    Anoolka lubi tę wiadomość

    17u9anlislh8btc4.png

    Aniołek 9.09.2015r.
  • nowamamusia Autorytet
    Postów: 553 595

    Wysłany: 25 grudnia 2016, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym nie ryzykowala
    Jesteś w początkowej ciazy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 grudnia 2016, 13:55

    <3 Stella <3
    thgfyx8djroaom65.pngP6lup2.png
  • Atakasobiejedna Autorytet
    Postów: 1620 1108

    Wysłany: 25 grudnia 2016, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze można sobie kupić bezalkoholowe wino.

    Mutacja heterozygotyczna A1298C genu MTHFR (trombofilia wrodzona)
    Starania o nr 2: 3 x cb


    dqpro7esxqkrk97e.png
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 25 grudnia 2016, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem w 29 tygodniu. organogeneza zakończona. chciałabym wiedzieć na co własciwie mogłaby zaszkodzić ta lampka?
    FAS nie wywoła, mutacji genetycznych też. jednorazowa lampka nie wpłynie tez na wage dziecka.
    Czy ktos jest w stanie powiedzieć mi wprost co moze spotkac zlego moje dziecko?

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • nowamamusia Autorytet
    Postów: 553 595

    Wysłany: 25 grudnia 2016, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    jestem w 29 tygodniu. organogeneza zakończona. chciałabym wiedzieć na co własciwie mogłaby zaszkodzić ta lampka?
    FAS nie wywoła, mutacji genetycznych też. jednorazowa lampka nie wpłynie tez na wage dziecka.
    Czy ktos jest w stanie powiedzieć mi wprost co moze spotkac zlego moje dziecko?
    Jeżeli się nie boisz i chcesz podjąć ryzyko nikt ci nie zabroni ale każda dawka alkoholu na każdym etapie ciąży może być niebezpieczna. Jednej zaszkodzi a drugiej nie ale po co tak ryzykować?

    http://dziecisawazne.pl/10-mitow-na-temat-picia-alkoholu-w-ciazy/

    <3 Stella <3
    thgfyx8djroaom65.pngP6lup2.png
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 25 grudnia 2016, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki ;)

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • Arwi Autorytet
    Postów: 1684 3405

    Wysłany: 25 grudnia 2016, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2017, 13:59

    17u9anlislh8btc4.png

    Aniołek 9.09.2015r.
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 26 grudnia 2016, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym nie zaryzykowała. Żadna durna zachcianka nie jest warta ryzyka zaszkodzenia dziecku. Kup sobie wino bezalkoholowe ;)

    Anoolka, Bluberry lubią tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Demsik Autorytet
    Postów: 1490 1680

    Wysłany: 26 grudnia 2016, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem juz za winem bezalkoholowym bo normalnego nie polecam.nikt nie poleci.a jak juz musisz to lepiej maly lyczek a nie cala lampka..

    Demsik
    f2w3rjjg7nnlno08.png
    synek 6-lat- 07.03.2010- 21.10- 3320g,54cm
    hormony ok
    hsg- prawa strona niedrożna,badanie nasienia- ok
    staraliśmy się 6 lat i się udało;
  • Junioer Autorytet
    Postów: 458 639

    Wysłany: 26 grudnia 2016, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czerwone bezalkoholowe naprawdę pyszne. Polecam :) można kupić na przykład w Auchan.

    6 nieudanych IUI, 2 nieudane IVF, 1 IVF z KD koniec w 8tc
    21.10. FET sukces!
    e6l0p2.png

  • gonia13 Autorytet
    Postów: 440 446

    Wysłany: 26 grudnia 2016, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja ginekolog mi powiedziala ze kiedys sama pacjentkom mowila, ze kieliszek wina to nie zaszkodzi. ale teraz sa badania udowadniajace ze nawet najmniejsza ilosc moze zaszkodzic. powiedz sobie, ze jak urodzisz I wykarmisz to wypijesz cala butelke ;)

    Sophie 10.05.2017
    Marie 20.12.2019
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 26 grudnia 2016, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale o co własciwie chodzi z ta checia wypicia? jak pisalam ja nawet nie lubie wina. ochota pojawila sie wraz z zajsciem

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • ag194 Autorytet
    Postów: 822 1882

    Wysłany: 26 grudnia 2016, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie obraź się, ale nawet dziecko w podstawówce wie, że w ciąży się nie pije :)
    Zostało Ci niewiele ponad 10 tygodni ciąży, pomyśl, czy chciałabyś żeby jakaś zachcianka rozwaliła zdrowie Twojego dziecka?

    ja jestem absolutnie na nie, jeśli chodzi nawet o łyk alkoholu w ciąży, ale wiadomo Twoje życie. Aczkolwiek sama piszesz, że jesteś przeciwniczką picia w ciąży, a za chwilę zadajesz pytanie, czy może jednak powinnaś ulec.
    Dużo w tym sprzeczności.

    3i49df9hp36s3hdx.png
    20170812050113.png
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 26 grudnia 2016, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chodzi mi o to ze moze tam jest jakis skłądnik którego potzrebuje. nie znam sie na składzie ale moze to wskazówka co powinnam suplementowac

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 26 grudnia 2016, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    chodzi mi o to ze moze tam jest jakis skłądnik którego potzrebuje. nie znam sie na składzie ale moze to wskazówka co powinnam suplementowac


    Ja nienawidzę czekolady, lodów czekoladowych itd... zgadnij co mogę jesc wiadrami w ciazy? ;)
    Tak po prostu sie dzieje

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 26 grudnia 2016, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha, no ja nie mam żadnych zachcianek a przed ciaza zawsze mialam tak ze jak na cos mialam ochote to potem wychodziły braki w organizmie- np mialam ochote na kakao, jak nie mialam mozliwosci wypic to dziwnym trafem łapały mnie skurcze na drugi dzień. w ciągu tych 7 miesiecy, mialam 2 zachcianki- jajko, ktore zjadlam no i to wino którego nie wypilam.

    teraz czytam

    "Wino obfituje też w potas, magnez i wapń. Niektóre gatunki (np. Medoc) dostarczają dobrze przyswajane żelazo, kwasy organiczne (jabłkowy, winowy i acetylosalicylowy), aminokwasy oraz rozpuszczalny błonnik.)
    Moze cos w tym kierunku...



    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • All4love Autorytet
    Postów: 867 754

    Wysłany: 26 grudnia 2016, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży najpierw się myśli o dziecku, potem o sobie. A dziecku ta lampka wina może zaszkodzić...

    20.08.2017 <3
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    aha, no ja nie mam żadnych zachcianek a przed ciaza zawsze mialam tak ze jak na cos mialam ochote to potem wychodziły braki w organizmie- np mialam ochote na kakao, jak nie mialam mozliwosci wypic to dziwnym trafem łapały mnie skurcze na drugi dzień. w ciągu tych 7 miesiecy, mialam 2 zachcianki- jajko, ktore zjadlam no i to wino którego nie wypilam.

    teraz czytam

    "Wino obfituje też w potas, magnez i wapń. Niektóre gatunki (np. Medoc) dostarczają dobrze przyswajane żelazo, kwasy organiczne (jabłkowy, winowy i acetylosalicylowy), aminokwasy oraz rozpuszczalny błonnik.)
    Moze cos w tym kierunku...

    Na pewno sa inne sposoby, zeby dostarczyc organizmowi potrzebnych skladnikow. Bierzesz witaminy/suplementy prenatalne? To powinno wystarczyc a od wszelkich uzywek trzymac sie z daleka.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    biore witaminy i żelazo

    hchy3e3kiyb8yirx.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ