X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUXMED- pytanie do rozpakowanych mam ;)
Odpowiedz

LUXMED- pytanie do rozpakowanych mam ;)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Posti77 Autorytet
    Postów: 490 204

    Wysłany: 19 lipca 2016, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Z Luxmedem jak jest każdy wie.
    Jednak zastanawia mnie jak to jest z ktg? Niby jest w standardzie prowadzenia ciąży jednak chyba nie w LM?
    I tez chciałam sie dowiedzieć czy pobierali Wam posiew z przedsionka pochwy i okolic odbytu w kierunku paciorkowców B-hemolizujących ?

    27 lat W-wa
    3i49upjya7y4fzkb.png
    20150620040113.png
  • Sweet_CupCake Autorytet
    Postów: 528 226

    Wysłany: 19 lipca 2016, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli dostałas w LM z kartą ciąży listę badań do wykonania to na niej są wymazy. Ja w pierwszej ciąży robilam oby dwa, teraz też widzę że jest na liście. Jeśli chodI o ktg przynajmniej w Krk żaden LM nie wykonuje ktg. Musisz udać się na IP w szpitalu. Chyba że ciąża prowadzona jest w poradni patologii ciąży to tam wykonują ktg od 33tc.


    l22nmg7yew3bwguf.png

    atdchdgeen28u873.png
  • Posti77 Autorytet
    Postów: 490 204

    Wysłany: 19 lipca 2016, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak myślałam z tym ktg :( ciekawe jak wyglądają kolejki na takie badanie w IP w Warszawie ;/

    27 lat W-wa
    3i49upjya7y4fzkb.png
    20150620040113.png
  • Sweet_CupCake Autorytet
    Postów: 528 226

    Wysłany: 19 lipca 2016, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Posti77 wrote:
    Tak myślałam z tym ktg :( ciekawe jak wyglądają kolejki na takie badanie w IP w Warszawie ;/
    Powiem tak. W Krk nie wszystkie szpitale przyjmują na ktg. I nie wszystkie po skończonym 38tc. Niektóre życzą sobie żeby przyjść po terminie. Zawsze możesz pojechać na IP i powiedzieć że się źle czujesz i zrobią ktg. Ja jak zaczęłam rodzić zanim mnie przyjęli zrobili ktg i usg z Dopplerem.


    l22nmg7yew3bwguf.png

    atdchdgeen28u873.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ