X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2021
Odpowiedz

MAJ 2021

Oceń ten wątek:
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 3 września 2021, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój starszy synek był w żłobku 3 dni😁. Nie podobało się tam ani mnie ani jemu. Miał farta, bo okazało się, że jestem w ciąży, więc mogliśmy dalej zostać razem w domu. W przyszłym roku pójdzie do przedszkola, a malutka chyba do żłobka 🥺. Będzie się działo 🤦🏼‍♀️.

    U nas w nocy jakoś więcej pobudek ostatnio, ale ogólnie mała jest tak pocieszna i bezproblemowa (żebym tylko nic nie wykrakała), że wybaczam jej 🙂.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2021, 21:54

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3919 4515

    Wysłany: 4 września 2021, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majka dostała chrype ledwo "gada" w poniedziałek do lekarza ☹️☹️

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 4 września 2021, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też nie wyobrażam sobie oddać takiego malucha do żłobka… niestety czasem nie ma wyjścia..

    Powiedzcie mi w czym śpią wasze dzieci? Czy któraś używa śpiworka? Jeśli tak, to czy maluch moze normalnie przekręcać się na brzuszek?

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3919 4515

    Wysłany: 4 września 2021, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja śpi w śpiworku ale jeszcze nie umie się przekręcać na brzuszek

    Czereśniowa lubi tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3919 4515

    Wysłany: 4 września 2021, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam z Mają w szpitalu na izbie przyjęć ma ostre zapalenie krtani ☹️☹️☹️
    W poniedziałek znowu do lekarza na kontrolę ☹️

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 4 września 2021, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela, ojej, współczuję 🥺. Jakie leki dostaliście?

    Czereśniowa, moja śpi w grubszym pajacu, także ze śpiworkiem nie pomogę. Pamiętam, że przy synku też się nad tym zastanawiałam i wyczytałam, że dziecko ma w tym pełną swobodę ruchów, ale nie przetestowałam w końcu.

    Moja mała dziś zaliczyła pierwszy obrót na brzuch na macie 🙂.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2021, 20:51

    Czereśniowa lubi tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3919 4515

    Wysłany: 4 września 2021, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inhalacje lekiem bebbud, krople fenstil, spray do nosa rhinoargent, ibum forte pure syrop

    Ile tygodni mają maluchy, które już same się obracają?
    U nas w czwartek była fizjoterapeutka zaleciła kilka ćwiczeń ale ogólnie wszystko dobrze 😊

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 4 września 2021, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela, trzymam kciuki, żeby malutka szybko wyszła z tego.

    Angelaaaa lubi tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Karola87 Przyjaciółka
    Postów: 63 132

    Wysłany: 5 września 2021, 01:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My od 10dni jesteśmy w szpitalu, ale jutro do domu. Mieliśmy wirusowe zapalenie oskrzeli. Już spać nie mogę, taka jestem szczęśliwa, że w końcu synka przytule, co z nim rozmawiam przez telefon to ryczę

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3919 4515

    Wysłany: 5 września 2021, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakaś teraz pogoda na chorowanie 😫😫

    Karola87 super że już do domu wychodzicie 😊

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 7 września 2021, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Inhalacje lekiem bebbud, krople fenstil, spray do nosa rhinoargent, ibum forte pure syrop

    Ile tygodni mają maluchy, które już same się obracają?
    U nas w czwartek była fizjoterapeutka zaleciła kilka ćwiczeń ale ogólnie wszystko dobrze 😊

    U nas zaczął przekręcać się po skończonym 9 tygodniu, a starszak po 11 tygodniu.
    Tymek już zaczął łapać się za stopki, a na brzuszku podnosi śmiesznie pupę jakby chciał pełzać 😀 jest z 14.05.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2021, 07:09

    Angelaaaa lubi tę wiadomość

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3919 4515

    Wysłany: 7 września 2021, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo to bardzo szybko ☺️☺️ moja jeszcze nie chce 😫 ale była fizjoterapeutka i jest wszystko dobrze 😊

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 7 września 2021, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 20 tyg i dopiero jako tako idzie leżenie na brzuszku. Za to synek cały czas pcha paluchy od stóp do buzi:). Powoli przymierza się do obrotu na brzuszek. Z brzuszka na plecy obrócił się wczoraj pierwszy raz i to 2 razy, ale nie wiem czy to świadomie czy po prostu pociągnęła go głowa. Na rehabilitacji panie mówią, że wszystko w swoim czasie:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2021, 08:05

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 7 września 2021, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u mnie też od kilku tygodni już obraca się z pleców na brzuch przez lewą i prawą stronę. Ostatnio też zauważyłam że coraz częściej podciąga nogi pod brzuch w pozycji na brzuchu jakby przymierzał się do pełzania, ale ręce jeszcze za słabe. Ma teraz 16 tygodni. Za nogi się jeszcze nie złapał. To niesamowite jak każde dziecko rozwija się w indywidualnie. Córka zaczęła się obracać na brzuch dopiero jakoś w okolicach 5-6 miesiąca, ale za to śmiała się w głos już jak miała 10 tygodni. Synek dopiero od tygodnia śmieje się głośno. Co do tych jego obrotów to myślę że dużo pomogły w tym ćwiczenia które dostaliśmy na asymetrię. Rola fizjoterapii w rozwoju niemowląt jest naprawdę niedoceniona.

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 7 września 2021, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś Mikołaj obrócił się pierwszy raz na brzuszek 🥰 przymierzał się do tego juz jakiś czas. Jutro skończy 21 tygodni 🙂 polubił już leżenie na brzuszku, ale o spaniu na nim nie ma mowy. Jak leży na macie na brzuszku to potrafi już "obejść" całą mate w koło 😊 leżąc nóżki i rączki już idą w ruch i zaczyna też podnosić pupkę do góry ☺️ na plecach potrafi złapać się za stopy, ale jeszcze ich nie zjada 😃 za to ślinotok ma jakby ktoś mu kranik odkręcił 😂😊

    Czereśniowa lubi tę wiadomość

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3919 4515

    Wysłany: 8 września 2021, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aa no to ma jeszcze czas bo u nas 18 tygodni 😊 fizjoterapeutka i tak bardzo dobrze oceniła leżenie na brzuszku a mniej było leżenia przez problemy z pępkiem więc też może więcej czasu będzie potrzebować 😊

    Ślinotok u nas już trochę mniejszy ale faktycznie jakby z kranu leciało 🤷

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 8 września 2021, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja dziś skończyła 16tyg., obraca się na brzuch od kilku dni. Robi to ciągle a potem afera, bo w drugą stronę nie umie. 9 tyg. to bardzo wcześnie, nie sądziłam, że dzieciaki potrafią się tak wcześnie obracać 😲.

    Wokół własnej osi już dłuższy czas się obraca, i na brzuchu i na plecach, z maty schodzi.
    Łapie się za stopy, ale do buzi jeszcze nie trafiły. Pamiętam, że synek jak miał 4 miesiące to się przekonał jak smakują 😉.

    Ślinotok też ma ogromny, matę non stop wycieram. Do tego nadal jej się ulewa, więc przebieranie kilka razy dziennie to konieczność.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2021, 20:41

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 11 września 2021, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od poniedziałku ruszamy z Mikołajem na rehabilitację. Pediatra podejrzewała u Mikołaja asymetrię, która na szczęście się nie potwierdziła. Natomiast fizjoterapeutka zwróciła uwagę na słabe mięśnie brzuszka u Mikołaja (wyjaśniła,że stąd również przepuklina u Niego) i musimy je wzmocnić. Dodatkowo chce popracować nad poprawną postawą i 'dobrymi nawykami" ponieważ zauważyła, że przez słabsze mięśnie Mikołaj nie do końca robi to poprawnie. Tylko po prostu po swojemu i trzeba troszkę nad Nim popracować. Także przed nami 4 miesiące ćwiczeń 2x w tygodniu.

  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 11 września 2021, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami.91 wrote:
    Moja dziś skończyła 16tyg., obraca się na brzuch od kilku dni. Robi to ciągle a potem afera, bo w drugą stronę nie umie. 9 tyg. to bardzo wcześnie, nie sądziłam, że dzieciaki potrafią się tak wcześnie obracać 😲.

    Wokół własnej osi już dłuższy czas się obraca, i na brzuchu i na plecach, z maty schodzi.
    Łapie się za stopy, ale do buzi jeszcze nie trafiły. Pamiętam, że synek jak miał 4 miesiące to się przekonał jak smakują 😉.

    Ślinotok też ma ogromny, matę non stop wycieram. Do tego nadal jej się ulewa, więc przebieranie kilka razy dziennie to konieczność.


    Heh to mój dla odmiany nie kręci się wokół własnej osi… sama zaczęła czy jakoś ją motywowałaś? Najwiecej leży na podłodze na macie? U nas ciagle teraz pływa i ciagle się o coś wkurza… takie odgłosy wydaje, że mam czasem dość i uparcie na brzuch i pływa albo pupa do góry😅

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 14 września 2021, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikołaj od wczoraj przewraca się sam na brzuszek :). Wszystko gryzie ze strasznym zapałem, śliniotok już mu minął ale chyba powoli ząbki zaczynają dokuczać.

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
‹‹ 533 534 535 536 537 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ