X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Nadciśnienie w ciąży
Odpowiedz

Nadciśnienie w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • maja2024 Autorytet
    Postów: 695 920

    Wysłany: 19 września 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadciśnienie w ciąży indukowane ciążą, stan przedrzucawkowy, 2 ciąża czy może się powtórzyć, jak zapobiegać itp.

    msayah2.png
    0sbo70a.png
    eiktyx8d7h9nb2ik.png
  • maja2024 Autorytet
    Postów: 695 920

    Wysłany: 19 września 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej może znajdą się dziewczyny, które tak jak ja miały stan przedrzucawkowy. W pierwszej ciąży taki stan miałam teraz chcemy się starać o kolejne dziecko ale mój strach przed powtórką jest duży. Lekarz niby twierdzi, że jeśli miałam w 1 ciąży to w drugiej mieć nie będę ale czytałam, że to nie jest prawda. Boję się np. zawału łożyska lub odklejenia.

    msayah2.png
    0sbo70a.png
    eiktyx8d7h9nb2ik.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 20 września 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj pewnie w większości są dziewczyny które sie staraja o pierwsze dziecko. Może zapytaj na "ovufriend ciąża" to może szybciej ktoś odpowie.

    maja2024 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2020, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2020, 15:47

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 18 lutego 2020, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja2024 wrote:
    Nadciśnienie w ciąży indukowane ciążą, stan przedrzucawkowy, 2 ciąża czy może się powtórzyć, jak zapobiegać itp.

    Kochana ja mialam niezdiagnozowany w 1. ciazy, potem bardzo ostry w drugiej ciazy i porod wywolywany w 37+0, ale wszystko bylo koniec koncow OK, tylko dzidzia mala i w szpitalu bylysmy 4 i pol dnia zamiast 2 ;) W 3. ciazy w zeszlym roku od pozytywnego testu sie balam bardzo "powtorki z rozrywki". Ale lekarze znajac moja historie monitorowali od poczatku. Przepisuje sie tez kobietom w takim przypadku niska dawke aspiryny od okolo 12. tygodnia. Takze bralam wedlug zalecen i ostatecznie nie mialam stamu przedrzucawkowego, ktorego sie balam bardzo, ale cisnienie zaczelo mi troche wariowac pod koniec i zdiagnozowano u mnie tylko ciazowe nadcisnienie bez zatrucia. I nawet tak wyszlo, ze moja 3. ciaza byla najdluzsza, bo urodzilam w 38+6.
    Monitoring i regularne wizyty u gina i wszystko bedzie dobrze! Powodzenia!

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ