X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Nowy Macierzyński
Odpowiedz

Nowy Macierzyński

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Styczniowa27 Przyjaciółka
    Postów: 133 30

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie może któraś w was się orientuje bo ja już totalnie głowę straciłam. Mój robaczek planowanie na świat przyjdzie w lutym 2016 r. od listopada 2014 r prowadzę działalność gospodarczą i cały czas odprowadzam składki Zus- te najniższe, preferencyjne. I tu moje pytanie jak urodzę to dostanę macierzyński zasiłek? Jak tak to w jakiej wysokości ?

    Z góry bardzo dziękuje za odpowiedz.

    zem3x1hpjl5mhe34.png
  • miszkaaa Autorytet
    Postów: 2605 778

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostaniesz macierzyński jezeli podlegasz do ubezpieczenia chorobowego- przy prow dział. jest ono dobrowolne wiec lepiej sprawdź czy na pewno opłacasz składki chorobowe, a nie tylko emertalne rentowe i zdrowotne.

    Macierzyński będziesz miała wyliczony na podstawie 3 ostatnich składek, zostanie z nich wyliczona średnia.

    ex2bmg7yxswzkwmo.png
  • Styczniowa27 Przyjaciółka
    Postów: 133 30

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opłacam od początku dobrowolną składkę. Teraz zmieniły się przepisy więc już trace rozeznanie.

    zem3x1hpjl5mhe34.png
  • miszkaaa Autorytet
    Postów: 2605 778

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie orientuje sie w zmianie przepisów, ale jak opłacasz składki na chorobowe to macierzyński ci sie należy

    ex2bmg7yxswzkwmo.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na kiedy masz termin? Niestety jeśli płacisz tylko preferencyjne składki, to dostaniesz tylko 17 zł zasiłku :( Dokładnie 297 czy 298, ale musisz z tego opłacić niecałe 280 zdrowotnego. Radzę przejść na wyższe składki. Po zmianie przepisów dostaniesz zasiłek wyciągnięty ze średniej z 12 miesięcy, ale jak zdążysz zapłacić choć 6 wyższych, to już jakieś pieniądze dostaniesz.

    Tu piszemy o tym: https://bellybestfriend.pl/forum/w-ciazy-ogolne/ciaza-a-wlasna-dzialalnosc-gospodarcza,2253.html

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Styczniowa27 Przyjaciółka
    Postów: 133 30

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest chore jakieś!!! Ja rozumiem naciągaczki ale normalne kobiety które płacą składki będą tak poniżone???? Czy to już weszło w życie ?

    polkosia lubi tę wiadomość

    zem3x1hpjl5mhe34.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na szczęście jeszcze nie, ale lada chwila prezydent może podpisać :(

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • rybkunia Przyjaciółka
    Postów: 75 34

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja kuzynka również prowadziła działalnośc gospodarczą i miała zusy preferencyjne i dostawała cos ponad 200 zł i jeszcze musiała kogoś zatrudnić na swoje miejsce...
    Niestety jeśli chodzi o zasiłki to lepiej mieć etat, albo po prostu płacic wyższe składki...

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też musiałam męża zgłosić jako osobę współpracującą i muszę składki za niego płacić. To jest jakaś kpina.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Styczniowa27 Przyjaciółka
    Postów: 133 30

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak myślicie jest szansa że Prezydent tego nie podpisze ?

    zem3x1hpjl5mhe34.png
  • rybkunia Przyjaciółka
    Postów: 75 34

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    styczniowa tej ustawy o tysiaka miesięcznie?? myśle że podpisze..

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ