X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Nowy Macierzyński
Odpowiedz

Nowy Macierzyński

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Styczniowa27 Przyjaciółka
    Postów: 133 30

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie może któraś w was się orientuje bo ja już totalnie głowę straciłam. Mój robaczek planowanie na świat przyjdzie w lutym 2016 r. od listopada 2014 r prowadzę działalność gospodarczą i cały czas odprowadzam składki Zus- te najniższe, preferencyjne. I tu moje pytanie jak urodzę to dostanę macierzyński zasiłek? Jak tak to w jakiej wysokości ?

    Z góry bardzo dziękuje za odpowiedz.

    zem3x1hpjl5mhe34.png
  • miszkaaa Autorytet
    Postów: 2605 778

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostaniesz macierzyński jezeli podlegasz do ubezpieczenia chorobowego- przy prow dział. jest ono dobrowolne wiec lepiej sprawdź czy na pewno opłacasz składki chorobowe, a nie tylko emertalne rentowe i zdrowotne.

    Macierzyński będziesz miała wyliczony na podstawie 3 ostatnich składek, zostanie z nich wyliczona średnia.

    ex2bmg7yxswzkwmo.png
  • Styczniowa27 Przyjaciółka
    Postów: 133 30

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opłacam od początku dobrowolną składkę. Teraz zmieniły się przepisy więc już trace rozeznanie.

    zem3x1hpjl5mhe34.png
  • miszkaaa Autorytet
    Postów: 2605 778

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie orientuje sie w zmianie przepisów, ale jak opłacasz składki na chorobowe to macierzyński ci sie należy

    ex2bmg7yxswzkwmo.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na kiedy masz termin? Niestety jeśli płacisz tylko preferencyjne składki, to dostaniesz tylko 17 zł zasiłku :( Dokładnie 297 czy 298, ale musisz z tego opłacić niecałe 280 zdrowotnego. Radzę przejść na wyższe składki. Po zmianie przepisów dostaniesz zasiłek wyciągnięty ze średniej z 12 miesięcy, ale jak zdążysz zapłacić choć 6 wyższych, to już jakieś pieniądze dostaniesz.

    Tu piszemy o tym: https://bellybestfriend.pl/forum/w-ciazy-ogolne/ciaza-a-wlasna-dzialalnosc-gospodarcza,2253.html

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Styczniowa27 Przyjaciółka
    Postów: 133 30

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest chore jakieś!!! Ja rozumiem naciągaczki ale normalne kobiety które płacą składki będą tak poniżone???? Czy to już weszło w życie ?

    polkosia lubi tę wiadomość

    zem3x1hpjl5mhe34.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na szczęście jeszcze nie, ale lada chwila prezydent może podpisać :(

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • rybkunia Przyjaciółka
    Postów: 75 34

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja kuzynka również prowadziła działalnośc gospodarczą i miała zusy preferencyjne i dostawała cos ponad 200 zł i jeszcze musiała kogoś zatrudnić na swoje miejsce...
    Niestety jeśli chodzi o zasiłki to lepiej mieć etat, albo po prostu płacic wyższe składki...

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też musiałam męża zgłosić jako osobę współpracującą i muszę składki za niego płacić. To jest jakaś kpina.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Styczniowa27 Przyjaciółka
    Postów: 133 30

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak myślicie jest szansa że Prezydent tego nie podpisze ?

    zem3x1hpjl5mhe34.png
  • rybkunia Przyjaciółka
    Postów: 75 34

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    styczniowa tej ustawy o tysiaka miesięcznie?? myśle że podpisze..

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania w ciąży

Zastanawiasz się jakie badania czekają cię w ciąży? Czemu służą takie badania i kiedy się je wykonuje? Przeczytaj jakie rodzaje badań i testów czekają przyszłą mamę i dlaczego są one ważne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ