X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne octenisept jest naprawde szkodliwy?
Odpowiedz

octenisept jest naprawde szkodliwy?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • pesymistka Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 9 lipca 2018, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam. Od poczatku ciazy sotsuje zastrzyki z heparyny w brzuch. od jakis dwoch tygodni korzystam do dezynfekcji przed zastrzykiem z octeniseptu . Pisalo w ulotce ze jest stosowany w okresie ciazy i u nowrodkow. tak samo przeczytalam ze stosowany jest w ginekologii przed porodami i po wiec uznalalm go za bezpieczny. teraz szpyrajac w internecie przeczytalam ze zawiera jakis sklad ktory dostaje sie do plodu i go uszkadza!!!! a ja stosowalam go az dwa tygodnie czy moglam przez to spowodowac nieodwracalne wady??? usg genetyczne dopiero za 10 dni

    pesymistka
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 9 lipca 2018, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pesymistka, spokojnie, na pewno nie zaszkodziłaś maluchowi!
    Octenispet jest powszechnie stosowany do odkażania kikuta po pępowinie u noworodków, więc wątpię, żeby mógł być taki szkodliwy w ciąży.

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2018, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie, nie jest groźny ja go używam od operacji :)

  • pesymistka Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 9 lipca 2018, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie tez k isie tak wydawalo. tym bardziej ze tego skladniku niby szkoldiwego jest tylko 2 procent na cała buteleczke 50 ml. no ale wystrzaszylam się troche jak pewna dziewczyna na swoim blogu zaczela wypisywac ze powoduje uszkodzenia plodu bo przenika przez skore a ja na brzuch sobie psikalam nim przez dwa tygodie. Ale wydaje mi sie ze gdyby naprawde byl szkodliwy to przeciez bylby wycofany w szpitalach na oddzialach ginekologii.

    pesymistka
  • pesymistka Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 9 lipca 2018, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za slowa otuchy):)

    pesymistka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2018, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana ja miałam operacje 22.06, mam ranę od pępka do spojenia łonowego, dwa razy dziennie zmieniam opatrunek, wstrzykuję też heparynę i psikam octaniseptem. Przecież bez octaniseptu zakażenie by się wdało

  • pesymistka Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 9 lipca 2018, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widze że jesteś w ciąży i miałam operacje w czasie ciąży...Bardzo się ciesze że dziecka nie straciłaś, No i mam nadzieje że będzie wszystko ok. Duże przeczycie musiałaś mieć

    pesymistka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pesymistka wrote:
    Widze że jesteś w ciąży i miałam operacje w czasie ciąży...Bardzo się ciesze że dziecka nie straciłaś, No i mam nadzieje że będzie wszystko ok. Duże przeczycie musiałaś mieć
    Tak jestem, operacje miałam w 12 tc i póki co wszystko na dobrej drodze :)

  • pesymistka Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 9 lipca 2018, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to sie ciesze:)

    Aga9090 lubi tę wiadomość

    pesymistka
  • Kamilla363 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 20 lutego 2021, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowanie nie! Octenisept to jeden z najbezpieczniejszych preparatów jaki znam. W dodatku po nim rany świetnie się goją, a gdy się go stosuje nie powoduje pieczenia. Dużym plusem jest też to, że można go stosować na przykład przy zapaleniu gardła lub infekcjach intymnych. Sprawdzałam i jest skuteczny.

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 22 lutego 2021, 02:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie to przeczytalas? Podasz źródło? Ja psikalam octeniseptem 2 razy w ciagu dnia przez 9 mcy i dziecko jest zdrowe. Zreszta, przecież wszystkie dziewczyny biorace heparyne używają tego środka.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Karolajna33 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 2 marca 2021, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze słyszę o szkodliwości Octeniseptu. Ja używałam go przez cały okres niemowlęcy, gdy coś się działo. Na szczęście było to bardzo rzadko.

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1716

    Wysłany: 16 marca 2021, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jest to najlepszy środek i w tej chwili raczej odradza się stosowanie go np. u noworodków do kikuta. Oczywiście odkażając sobie jakiś tam fragmencik do zastrzyku nie zrobimy krzywdy dziecku w brzuchu, ale...ja akurat octeniseptu nie stosuję w ogóle. Już pominę, że mi śmierdzi ;)

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • daria1 Przyjaciółka
    Postów: 160 32

    Wysłany: 26 marca 2021, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w duzych ilosciach i przyjmowane bezposrednio to wszystko jest szkodliwe nawet woda utleniona. Octenisept jest bezpieczny bo jest stosowsany tylko powierzchniowo i w malych ilosciach

    ubranka dla niemowląt
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ