X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Plamienie
Odpowiedz

Plamienie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Pyzka0810 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 30 listopada 2023, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mam pytanie, być może istnieje podobny temat ale chciałam go odświeżyć. Cały czas myślałam że zaszłam w ciążę 15 października, ostatni okres miałam 30 września, jednak dwa tygodnie temu nagle miałam plamienie trwało 3 dni, było lekko różowe nic poza tym. Do tego mam lekkie skurcze brzucha jak przy okresie. Beta 6 listopada wynosiła 596 a 21 listopada 14000. 17 listopada gdy zaczęłam plamić pojechałam do szpitala, lekarz powiedział że puste jajo płodowe że ma centrymetr a powinno już mieć niby 2 choć słyszałam że 2 to ma dopiero w 7 /8 tygodniu więc mój był w porządku ale no nie znam się, i że jeśli w ciągu dwóch dni nie pojawi się zarodek to na czyszczenie. 21 listopada poszłam do ginekologa, również puste jajo ale kazał czekać, 24 listopada kolejne USG, nadal puste jajo ale urosło i jest bardziej naprężone, mam czekać dwa tygodnie. Jestem tak podenerwowana, już nie plamie, bol brzucha jak w okres dalej się utrzymuje. I teraz pytanie:
    1. Czy to plamienie to mogło być wyjątkowo późne implantacyjne ? No bo lekarz twierdzi że ciąża jest młodsza o tydzień/dwa.
    2. Czy jest opcja że zarodek 6 grudnia na wizycie się pojawi ? :( nie mam nawet pęcherzyka żółtkowego. Proszę o podobnie historię

  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 30 listopada 2023, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety wydaje mi się że przy tej becie są już marne szanse 😕 U mnie przy becie 8 tys. był już pęcherzyk żółtkowy. Z tego co pamiętam zarodek jest widoczny powyżej 10 tys. Skoro lekarze mówią żeby czekać, to na pewno warto to zrobić i się upewnić. Trzymam kciuki!

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Blue1991 Przyjaciółka
    Postów: 115 20

    Wysłany: 30 listopada 2023, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pyzka0810 wrote:
    Witam, mam pytanie, być może istnieje podobny temat ale chciałam go odświeżyć. Cały czas myślałam że zaszłam w ciążę 15 października, ostatni okres miałam 30 września, jednak dwa tygodnie temu nagle miałam plamienie trwało 3 dni, było lekko różowe nic poza tym. Do tego mam lekkie skurcze brzucha jak przy okresie. Beta 6 listopada wynosiła 596 a 21 listopada 14000. 17 listopada gdy zaczęłam plamić pojechałam do szpitala, lekarz powiedział że puste jajo płodowe że ma centrymetr a powinno już mieć niby 2 choć słyszałam że 2 to ma dopiero w 7 /8 tygodniu więc mój był w porządku ale no nie znam się, i że jeśli w ciągu dwóch dni nie pojawi się zarodek to na czyszczenie. 21 listopada poszłam do ginekologa, również puste jajo ale kazał czekać, 24 listopada kolejne USG, nadal puste jajo ale urosło i jest bardziej naprężone, mam czekać dwa tygodnie. Jestem tak podenerwowana, już nie plamie, bol brzucha jak w okres dalej się utrzymuje. I teraz pytanie:
    1. Czy to plamienie to mogło być wyjątkowo późne implantacyjne ? No bo lekarz twierdzi że ciąża jest młodsza o tydzień/dwa.
    2. Czy jest opcja że zarodek 6 grudnia na wizycie się pojawi ? :( nie mam nawet pęcherzyka żółtkowego. Proszę o podobnie historię

    Cześć, mam podobne doświadczenia,jednak u Mnie nie skończyło się dobrze. Od początku miałam podejrzenie pustego jaja płodowego, miałam zaburzenia hormonalne, przez co ciężko było określić datę ostatniej miesiączki. Byłam u 4 lekarzy, wszyscy od początku nastawiali Mnie na puste jajo,chodziłam na wizyty co tydzień. Dopiero ostatnia wizyta dala nadzieje,ze moze jednak ciąża jest młodsza, miałam przyjść za tydzień,niestety już do tej wizyty nie dotrwałam bo zaczęło się poronienie samoistne... Dodam jeszcze,że pecherzyk ciazowy również się powiększał,jednak nie jakoś znacznie,pecherzyka zoltkowego brak. Ta ciąża w ogóle od początku była dla Mnie dziwna, testy ze słabą druga kreską wyszły Mi dość późno, sugerując się Moim ostatnim krwawieniem, miałam bóle podbrzusza, jakby na okres,tkliwe, wręcz rozpalone piersi... Dziwna, dlatego, że w poprzednich dwóch zdrowo donoszonych nie miałam żadnych objawów ciążowych oprócz braku miesiaczki... oczywiście, zdaje sobie sprawę, że nie jest to regułą,bo każda kobieta jest inna i każda ma inne objawy,nie mniej jednak takie są Moje doświadczenia.
    Nie jest powiedziane, że akurat w Twoim przypadku skończy się tak jak u Mnie, zawsze trzeba mieć nadzieję do końca, dlatego trzymam mocno kciuki i życzę dużo spokoju 🥰

  • Pyzka0810 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 01:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blue1991 wrote:
    Cześć, mam podobne doświadczenia,jednak u Mnie nie skończyło się dobrze. Od początku miałam podejrzenie pustego jaja płodowego, miałam zaburzenia hormonalne, przez co ciężko było określić datę ostatniej miesiączki. Byłam u 4 lekarzy, wszyscy od początku nastawiali Mnie na puste jajo,chodziłam na wizyty co tydzień. Dopiero ostatnia wizyta dala nadzieje,ze moze jednak ciąża jest młodsza, miałam przyjść za tydzień,niestety już do tej wizyty nie dotrwałam bo zaczęło się poronienie samoistne... Dodam jeszcze,że pecherzyk ciazowy również się powiększał,jednak nie jakoś znacznie,pecherzyka zoltkowego brak. Ta ciąża w ogóle od początku była dla Mnie dziwna, testy ze słabą druga kreską wyszły Mi dość późno, sugerując się Moim ostatnim krwawieniem, miałam bóle podbrzusza, jakby na okres,tkliwe, wręcz rozpalone piersi... Dziwna, dlatego, że w poprzednich dwóch zdrowo donoszonych nie miałam żadnych objawów ciążowych oprócz braku miesiaczki... oczywiście, zdaje sobie sprawę, że nie jest to regułą,bo każda kobieta jest inna i każda ma inne objawy,nie mniej jednak takie są Moje doświadczenia.
    Nie jest powiedziane, że akurat w Twoim przypadku skończy się tak jak u Mnie, zawsze trzeba mieć nadzieję do końca, dlatego trzymam mocno kciuki i życzę dużo spokoju 🥰
    Ja miałam przy dwóch testach druga blada kreskę, w 3 tygodniu ciąży jakoś. Piersi też bolące i większe ale dużo większe i dużo bardziej bolące niż w okres. Od plamienia minęły dwa tygodnie i na razie spokój i nic się nie dzieje

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ