X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Położna środowiskowa
Odpowiedz

Położna środowiskowa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Basha Autorytet
    Postów: 252 179

    Wysłany: 13 lutego 2017, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyczytałam właśnie, że położną środowiskową powinno się wybrać w 21 tc, i że jeszcze w ciąży ma się z nią spotkania, najpierw raz w tygodniu, potem 2 razy przed porodem.
    Czy ktoś mógłby mi napisać jak to wygląda? Czy warto się tak szybko zapisywać? Czy to jakiś odpowiednik szkoły rodzenia?
    Nie jestem zapisana u siebie w okolicy do żadnej publicznej przychodni, czy żeby skorzystać z takiej położnej to powinnam zapisać się do najbliższej? Czy ta sama osoba przychodzi oglądać dziecko po porodzie?

    f2w3ugpjqs7gupgd.png
  • rybka33 Ekspertka
    Postów: 205 208

    Wysłany: 13 lutego 2017, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basha do położnej ja zgłosiłam się może 2 tygodnie temu.Wiem że te wizyty należą się do 2 razy w tygodniu i jest to pewien odpowiednik szkoły rodzenia.Możesz sobie wybrać położną ale nie musi ona pracować w szpitalu gdzie chciałabyś rodzić.Ja nie miałam wyboru i mam taką jaka jest mi przypisana z przychodni ale rodzić zamierzam w innym mieście niż ona przyjmuje.Spotykać się możesz z nią w szpitalu lub jeśli jest taka możliwość może przyjeżdżać do domu.To już kwestia dogadania się bo każda funkcjonuje inaczej.Ja będę miała spotkania na zmianę:raz w domu innym w szpitalu.Pierwsze spotkanie miałam mieć jutro ale jej coś wypadło i muszę przełożyć spotkanie.Po porodzie też może przychodzić do was to 4 wizyty w czasie połogu ale trzeba to zgłosić jak sie dziecko urodzi.jeśli chcesz by sprawdziła jak sie ma dziecko,jak Ty się goisz,pomoże pokazywać jak przystawiać do karmienia,powie jak kąpać itp. Mam nadzieje że pomogłam choć trochę w tym temacie.najlepiej iść do przychodni i się wypytać lub sprawdzić w necie.Pozdrawiam.

    :(
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ