X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne polskie mamy w Holandii
Odpowiedz

polskie mamy w Holandii

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • skw Debiutantka
    Postów: 12 7

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puk, puk :),
    Są tu jakieś przyszłe/obecne mamy mieszkajace na terenie Holandii?

    18.12.16 - Aniołek (*) 6tc :(
  • Maja83 Ekspertka
    Postów: 204 182

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Ja mieszkam w Holandii półtora roku :) Jestem w 7 tygodniu i za tydzień czeka mnie pierwsza wizyta u holenderskiego lekarza. Zobaczymy co potem :) Mieszkam w prowincji Drenthe :) Pozdrawiam

  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo, puk, puk! Jestem i ja! ;)
    Jutro zaczynam III trymestr, oczekuje drugiej dziewczynki.
    Jestem z Almere.

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • Maja83 Ekspertka
    Postów: 204 182

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagah witaj :) Gratuluję serdecznie :) Ja jestem dopiero na etapie raczkowania w Holandii, uczę się języka ale idzie mi to strasznie ciężko a u lekarza jakoś trzeba się dogadać bo nie znam angielskiego :) Jeśli mogę spytać to wiesz jak wyglądają tutaj wizyty u położnej? bo z tego co czytałam to położna prowadzi ciężę jeśli jest wszystko ok, ale szczerze mówiąc nie wiem czego się spodziewać bo ponoć nie robią wszystkich badań jeśli masz tylko ten podstawowy pakiet ubezpieczenia. W przyszłym tygodniu idę do lekarza rodzinnego i nie wiem co potem :) Pozdrawiam

  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja, rowniez gratuluje, oby to byla spokojna i piekna ciazunia :)
    Na poczatek polecam do poczytania strony o poloznych, jest wiele informacji i duzo przydatnych wskazowek. W kwestii jezyka to sama leze i kwicze, jestem tu kilka lat, rozumiem mowe, ale ciezko mi przelamac sie z mowieniem ;) i wiekszosc spraw takich jezykowych zalatwia za mnie Maz. Ale wszystko przyjdzie z czasem, jestem dobrej mysli :)

    http://www.polozna.nl/
    http://www.polozna.nl/index.php/cia/pierwsza-wizyta-u-poonej


    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • Maja83 Ekspertka
    Postów: 204 182

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagah dziękuję Ci bardzo serdecznie za linki, na pewno skorzystam :) Ja jestem z językiem na etapie kali chcieć jeść i coś tam wydukam ale jak mi przyjdzie coś poważniejszego powiedzieć to leże :)Znam mało słówek i to mnie gubi, i co najgorsze że jak się nauczę nowych to szybko zapomnę :p Mi też pomaga mąż w wielu sprawach bo on trochę lepiej zna holenderski znaczy się szybciej się uczy :) ale posiłkuje się angielskim więc jest lepiej :) Szczerze mówiąc to chciałabym tutaj do polskiej położnej iść ale w moim mieście nie ma żadnej a jeździć kilkadziesiąt km to nie chcę a poza tym nie mamy auta więc ciężko by było :) Trzeba być dobrej myśli i tego Tobie i sobie życzę :)

  • massa Przyjaciółka
    Postów: 99 87

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po sąsiedzku z Belgii i w 8 tygodniu ciąży :)
    Nic nie mam, nic nie wiem. Masakra jakaś..

    w4sqskjorh0yfkun.png
  • Maja83 Ekspertka
    Postów: 204 182

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    massa witaj i gratuluję :) Bądź dobrej myśli jakoś dasz radę :) ja się tak pocieszam bo nie wiem jak będzie i co mnie czeka :)

  • kaROLinka03 Koleżanka
    Postów: 63 14

    Wysłany: 19 marca 2017, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.

    Ja też mieszkam w Holandii od kilku lat. Mam już dwie córeczki , a teraz jestem w 32 tyg c. z niewiadomą osóbką :)

    Pozdrawiam.

    Maja83 lubi tę wiadomość

    iv09y2v4pxbtgpk6.png
    zem3df9hgok2iivu.png
    0d1ycsqv7ge0ua5t.png
  • Maja83 Ekspertka
    Postów: 204 182

    Wysłany: 20 marca 2017, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaROLinka03 witaj :) a gdzie mieszkasz w NL jeśli mogę spytać? :)
    Gratuluję, już jesteś bliżej niż dalej :) u mnie dopiero (albo już :) ) 14 tydzień :) Pozdrawiam

  • be_aduska Przyjaciółka
    Postów: 87 96

    Wysłany: 9 maja 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. U mnie jak widać początek drogi. Za tydzień mam wizytę u ginekologa który miał mnie przebadac pod kątem niepłodności a tu taka niespodzianka

    ayng8ti.png
    -01.2017 6tc (*)
    -starania od 09.2016
    -Hania 2010 <3
  • be_aduska Przyjaciółka
    Postów: 87 96

    Wysłany: 9 maja 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem z okolic Nijmegen. Widzę że mało tu na forum kobitek z NL

    ayng8ti.png
    -01.2017 6tc (*)
    -starania od 09.2016
    -Hania 2010 <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ