X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Program KOC
Odpowiedz

Program KOC

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kinga933 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 9 stycznia 2021, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Mam pewne zapytanie. Zakwalifikowałam się do porodu w Salve w Łodzi. Musiałam wypełnić deklaracje przystąpienia do programu KOC. Czy w tej sytuacji nadal mogę chodzić na wizyty do mojego lekarza który prowadzi ciąże od początku na NFZ? I czy skierowanie na badania laboratoryjne w ramach KOC muszę wykonać w poradni Salve? Czy są one płatne?
    I jeśli któraś z was rodziła ostatnio w SALVE to chętnie się dowiem jak to na ten moment wygląda. To moja pierwsza ciąża i trochę się obawiam, bo nie wiem czego mogę się spodziewać. Nie nastawiam się na poród rodzinny, mimo ze gdzieś po cichu liczę że w przeciągu miesiąca coś się w tym temacie zmieni... ale jeśli nie, to czy warto wykupować usługi położnej ? Prosiłabym o wszelkie istotne informacje. Z góry dziękuje. ;-)

  • kumen Przyjaciółka
    Postów: 94 57

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KOC gwarantuje darmowe badania,które należy wykonać w tym miejscu gdzie szpital ma podpisaną umowę na koc. Można normalnie chodzić do lekarza jakiego się chce. KOC także gwarantuje dostęp do poradni leczenia bólu, gdzie możesz się umówić z anestezjologiem na znieczulenie w trakcie porodu. Możesz to zrobić chyba po 34 tyg o ile dobrze pamiętam. W ramach koc możesz sobie wybrać położna w szpitalu która będzie odbierala poród, oczywiście mowa o położnej która akurat będzie na dyżurze jak będziesz rodzic i musi być wolna,czyli nie może uczestniczyć w innym porodzie. W ramach koc masz swoją koordynatorke do której teoretycznie dzwonisz z pytaniami i wątpliwościami. Ona też wypisuje skierowania na badania darmowe w przypadku gdy chodzisz do lekarza prywatnie A ten lekarz ma podpisaną umowę z koc.

    ojxeqps6tlwyp5f8.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam grupę na FB "Gdzie rodzić Łódź i okolice"

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ