X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Przeczucia dzieci :)
Odpowiedz

Przeczucia dzieci :)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Może się Wam wydawać to dziwne albo głupie co napiszę, ale nie daje mi to spokoju. Chodzę na wolontariat do dzieci z Zespołem Downa, na początku zawsze dzieciaki przybiegają i przytulają się na powitanie, dzisiaj przytuliła się do mnie pewna dziewczynka i złapała mnie za brzuch i zadała mi pytanie: "Czemu masz tam dzidzie?" Nie zdziwiło by mnie to, ale jestem dopiero w 4 tyg. !! i normalne, że nic a nic nie widać po mnie abym była w ciąży. Szczęka mi odpadła nie wiedziałam co powiedzieć, nikt tam nie wie, że jestem w ciąży, więc na pewno nie usłyszała od nikogo. Jak myślicie to czysty zbieg okoliczności? Czy może dzieci jakoś to odczuwają?? Miał ktoś podobną sytuację? Dziwnie się z tym czuję i muszę sobie to jakoś wyjaśnić.
    Pozdrawiam :)

    Lanusia93, nutka, weronikabp, aga.just, Nalka, Yari, Bergo lubią tę wiadomość

  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieźle, u mnie ostatnio 2 dziewczynki półroczne - jedna od kuzynki, druga od koleżanki cały czas "głaskały" po brzuchu i się patrzyły na niego. Nie mogłam wyjść z podziwu, ale tłumaczyłam to tym, że brzuch odstaje - 26 tydzień - i to zwróciło ich uwagę, aczkolwiek biust też odstaje, jest nieco wyżej i tym się nie interesowały...więc może jest coś w tym co piszesz :)

    Lanusia93, nutka, Aneczka0911 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa historia, szkoda, że nie pociągnęłaś wątku, dlaczego myśli, że w brzuchu masz dzidzię. :-)

    Aneczka0911 lubi tę wiadomość

  • Lanusia93 Autorytet
    Postów: 2206 2750

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieci odczuwają. Już nie pamiętam w którym tygodniu, ale około 6-8, gdzie brzuszek był niewidoczny poszłam do koleżanki. Ma dwoje dzieci w wieku 5 i 3 lat. 3-letnia dziewczynka podeszła do mnie, popatrzyła na mój brzuch i powiedziała słodko: "Mama też mnie nosiła w brzuszku". 3-letnia dziewczynka!
    I pokazywała jaka malutka, mówiła, że wie że mam dzidziusia w środku. Byłam w szoku. Powiedziałam, że moja dzidzia też ma zaledwie kilka milimetrów i w ten sposób przyznałam się koleżance do ciąży, chociaż miałam plany wstrzymać się do 12 tygodnia ;)

    nutka, Aneczka0911, Yari lubią tę wiadomość

    Aniołek (*) 12.03.2013

    Lilianna ur. 09.08.2014 <3 3700 g, 56 cm

    Pola ur. 24.04.2016 <3 3650 g, 55 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój 4 letni syn też powiedział, że "ktoś mu się urodzi" jak byłam w 5 tc i nikt o tym nie wiedział jeszcze, przychodził też i głaskał mnie po brzuchu (co mu się nigdy nie zdarzało) więc chyba jednak dzieciaki mają jakiś instynkt :)

    Lanusia93, Aneczka0911 lubią tę wiadomość

  • KasiaKa Autorytet
    Postów: 337 829

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co,mnie też kilka dni temu mój syn z ZD zapytał dotykając mój brzuch czy mam tam dzidziusia? Na razie nic dzieciom nie mówiłam o ciąży żeby nie było rozczarowania jak ostatnio. Myślałam, że po prostu mu się przypomniało. Niesamowite!!

    monalisa, Lanusia93, weronikabp, Aneczka0911 lubią tę wiadomość

    Filip 15lat, Igor 12lat, Córka 14tc Aniołek*
    BASIA 3 lata:)
    kefbyf4.png
  • monalisa Autorytet
    Postów: 966 1394

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niesamowite co czytam az mi sie lezka w oku zakrecila

    Aneczka0911 lubi tę wiadomość

    bontbhr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reverie wrote:
    Ciekawa historia, szkoda, że nie pociągnęłaś wątku, dlaczego myśli, że w brzuchu masz dzidzię. :-)
    tak mnie zatkało, że nie wiedziałam co odpowiedzieć :D a po za tym zadała pytanie i z powrotem zaczęła gdzieś tam biegać. Dobrze, że toś już miał taką sytuacje, od razu lepiej :D

  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tylko mojego brata córcia 3 letnia powiedziała, że musimy wybrać jakieś imię dla dzidziusia( o którym jej mówiliśmy i ona wie teoretycznie o co chodzi), jak jej powiedziałam, że już mamy wybrane: Gabryś, to odpowiedziała: Ale musicie wybrać jakieś dziewczyńskie.:P Mam nadzieję, że Gabryś nie stanie się Gabrysią w niebieskich bodziakach z koparami;P

    monalisa, Aneczka0911, Yari lubią tę wiadomość

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2014, 00:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja chrzesnica Tosia lat 4, od około 1,5 roczku mówiła ze widzi "blipy" i uśmiechala sie szeroko, pokazując ze są przy suficie, na początku myśleliśmy ze to jej wyobraźnia ale pewnego dnia moja bratowa ja przebierala a ona mowi: mamusiu blipy bawią sie z moim Braciszkiem" - bratową zamurowało totalnie, poryczala sie strasznie, tosia przecież nic nie wiedziała o tym ze jej mama przed nia poronila dzidziusia... I jak tu nie wierzyć.. Dzieci widzą duuuuzo wiećej bo są niewinne i czyste.

    FeliceGatto, monalisa, Aneczka0911, Lanusia93, Tusia84, Nalka, nutka, Yari, Bergo, Natka88, Reverie lubią tę wiadomość

  • monalisa Autorytet
    Postów: 966 1394

    Wysłany: 6 kwietnia 2014, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja bratowa pracuje w szkole dla dzieci niepełnosprawnych i przypominam sobie jak mówiła ze jeszcze nic nie byłowidać,a dzieci ja oblegaly i glaskaly po brzuchu ,a o na byla taka spanikowana wtedy mowila "...a jak ja takie urodze? One mnie tak macaja po brzuchu. " Mama jej tez tam pracuje i mowila ze to zbieg okoliczności ze oni chca sie porostu przytulić ale dziwne ze wlasnie wtedy. Bratowa jest księgowa w tej szkole wiec mija dzieci tylko na korytarzu ewentualnie na stołówce. Moj dziadek zawsze mówił ze takie dzieci są wyjątkowe i maja dar.

    Aneczka0911 lubi tę wiadomość

    bontbhr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2014, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronikabp wrote:
    Moja chrzesnica Tosia lat 4, od około 1,5 roczku mówiła ze widzi "blipy" i uśmiechala sie szeroko, pokazując ze są przy suficie, na początku myśleliśmy ze to jej wyobraźnia ale pewnego dnia moja bratowa ja przebierala a ona mowi: mamusiu blipy bawią sie z moim Braciszkiem" - bratową zamurowało totalnie, poryczala sie strasznie, tosia przecież nic nie wiedziała o tym ze jej mama przed nia poronila dzidziusia... I jak tu nie wierzyć.. Dzieci widzą duuuuzo wiećej bo są niewinne i czyste.
    teraz to dopiero ciary przechodzą...

    weronikabp lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2014, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monalisa wrote:
    Moja bratowa pracuje w szkole dla dzieci niepełnosprawnych i przypominam sobie jak mówiła ze jeszcze nic nie byłowidać,a dzieci ja oblegaly i glaskaly po brzuchu ,a o na byla taka spanikowana wtedy mowila "...a jak ja takie urodze? One mnie tak macaja po brzuchu. " Mama jej tez tam pracuje i mowila ze to zbieg okoliczności ze oni chca sie porostu przytulić ale dziwne ze wlasnie wtedy. Bratowa jest księgowa w tej szkole wiec mija dzieci tylko na korytarzu ewentualnie na stołówce. Moj dziadek zawsze mówił ze takie dzieci są wyjątkowe i maja dar.
    Tak, ja też troche czasu spędzam z osobami niepenosprawnymi, zawsze się przytulają i w ogóle, więc to nie było dla mnie dziwne..ale to pytanie zadane przez dziewczykę...wryło mnie.
    A co do takich myśli, też się często zastanawiam, czy dziecko będzie zdrowe czy też nie...

    monalisa lubi tę wiadomość

  • Lanusia93 Autorytet
    Postów: 2206 2750

    Wysłany: 6 kwietnia 2014, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronikabp, tu i ja się rozpłakałam...

    weronikabp lubi tę wiadomość

    Aniołek (*) 12.03.2013

    Lilianna ur. 09.08.2014 <3 3700 g, 56 cm

    Pola ur. 24.04.2016 <3 3650 g, 55 cm
  • xpatiiix3 Autorytet
    Postów: 6339 10511

    Wysłany: 6 kwietnia 2014, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój roczny syn też przytulał się do brzuszka i zasypia do tej pory czasem tak przytulony w brzunio, w 4tc już coś zaczął wyczuwać :) Często też podchodzi i mówi dzidzia do brzucha :)

    Aneczka0911, Bergo lubią tę wiadomość

    Livia <3
    euQZp2.png
    Nela <3
    DCPTp2.png
    Marcel <3
    usiWp1.png
  • monalisa Autorytet
    Postów: 966 1394

    Wysłany: 6 kwietnia 2014, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem ze to nie to samo ale u mnie to moja Torinka (sunia Akita Inu) to uwielbia kłaść pysk na moim brzuszku. Na początku jak sie pojawiły kopnikai to się dziwila i pyskiem szturchala brzusio, a teraz to już chyba się przyzwyczaiła i nie reaguje na kopniaki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2014, 14:42

    Aneczka0911, nutka, Yari lubią tę wiadomość

    bontbhr.png
  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieci widzą i czują więcej niż nam się wydaje...;)

    Weronika- wzruszająca historia...

    Ja kiedyś słyszałam taką historię o małej dziewczynce, której urodził się braciszek.Bardzo często chciała żeby rodzice pozwolili jej zostać na chwilę samej z maluszkiem, ale rodzice się bali. Któregoś razu postanowili zaryzykować, pozwolili jej wejść do pokoiku, a sami zaglądali przez przymknięte drzwi. I dziewczynka podeszła do maluszka i powiedziała: powiedz dziadziusiowi, że go kocham...
    Rodzice nie rozumieli i dopytywali córeczki o co jej chodziło, a ona powiedziała, że jak była mała to też widziała dziadziusia, ale teraz już tego nie umie i tak to chyba umieją tylko dzidziusie...

    monalisa, Bergo, Aneczka0911 lubią tę wiadomość

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • Yari Debiutantka
    Postów: 12 13

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 01:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj 6 letni synek przychodzi i prosi o pokazanie zdjecia z usg (10 tydz i 5 dni) i mimo iz sadze, ze nie za duzo widzi co i gdzie to strasznie sie cieszy.. i tez na poczatku ciazy jak nie wiedzial to pytal sie czy juz w brzuszku mam dzidziusia. Wiec chyba jednak dzieci maja przeczucie..

    monalisa, Bergo, Aneczka0911 lubią tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ