X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sport przed i w ciąży
Odpowiedz

Sport przed i w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Wpinka Przyjaciółka
    Postów: 63 49

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Staramy się z mężem o dzidziusia, a oboje jesteśmy dość wysportowani. Ja uprawiam wspinaczkę skałkową (dość intensywnie, 2-3 x 4 godziny w tygodniu), rower, bieganie, siłownia. Czy w okresie starania się o dziecko (zwłaszcza implantacja) warto zrezygnować z uprawiania bardziej intensywnych sportów (zwłaszcza ta wspinaczka)? Czy macie jakieś doświadczenia w temacie? Pytani też do dziewczyn w I trymestrze - czy zrezygnowałyście z intensywnego sportu, gdy dowiedziałyście się o ciąży? Z góry dzięki za info i dyskusję. Pozdrawiam!

    a88e25d763.png
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 26 czerwca 2016, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety nie jestem typem sportowca, ale moja sąsiadka jak najbardziej. Biega codziennie po kilkanaście kilometrów, gra w siatkę, trenuje na siłowni, bierze udział w maratonach. Ma dwie córki i kiedy zaszła w ciążę ciężko było jej tak z dnia na dzień zrezygnować ze sportu. Nadal biegała, po prostu krótsze dystanse, zaczęła jeździć na rowerze. Myślę, że problemem byłoby gdybyś nagle zaczęła uprawiać sport,a wcześniej byłabyś typem kanapowca. Zastanawia mnie tylko ta wspinaczka, bo sporty w których łatwo o wstrząsy i upadki jednak się odradza, więc są to na pewno narty i jazda konna, ale czy wspinaczka to nie wiem :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2016, 22:33

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • milky way Autorytet
    Postów: 675 641

    Wysłany: 26 czerwca 2016, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz na czas staran zabronil sportow wysilkowych- z dnia na dzien odpadla mi siłka z basenem plus squash i rower. Prawie depresja :D
    Zamienilam na lightowy basen, lightowa silke przed owulacja, zrezygnowalam ze squasha, bo gin mowil ze za ciezki sport jak na starania. Po paru miesiacach piwrwsza ciaza, noestety zakonczona nieppwodzenoem, po kilku kolejnych kolejna ciaza i super synek, po kilku kolejnych kolejna ciaza zakonczona wczesniutkim niepowodzeniem, po kilku kolejnych ciaza w ktorej jestem teraz ;D
    Miedzy ciazami w squasha sie niestety nie nagralam. Kondycja tez siadla, bo kiedy cwiczyc jak wiecznie jestem w ciazy ;DDDDDD Albo karmie piersia ;D
    Aaaaaleeeee..... po tej ciazy fabryke zamykam i wracam do starych przyzwyczajen!

  • kasiunienia Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 8 lipca 2016, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie zrezygnowałam. Uwielbiam biegać i nie wyobrażam sobie zrezygnować z tego podczas ciąży. Zadbałam tylko o odpowiednie buty sportowe, damskie przeważnie zawsze tylko dobrze wyglądają, i nie mają odpowiedniego podbicia i amortyzacji. Od razu zaczęłam szukać w czym rzecz i trafiłam tutaj http://www.ceneo.pl/artykuly/najmodniejsze_buty_sportowe_w_tym_sezonie Potem w sklepie wiedziałam już o co pytać. Powiedziałam, że jestem w ciąży od razu, żeby wiedzieli, co jest dla mnie najważniejsze w obuwiu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2016, 12:36

  • Cocolino Koleżanka
    Postów: 33 4

    Wysłany: 8 lipca 2016, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed ciążą też uprawialam sporo sportu, tj. bieganie, rower a przede wszystkim ćwiczenia aeorobowe i wzmacniające. Używałam skakanki i ciężarkow. Pierwsza wizytę u lekarza miałam szybciutko, bo 3 dni po pozytywnym teście, ale to była wizyta endokrynologiczna u lekarki, która leczyla mnie przed ciążą. Z uwagi na wcześniejsze niepowodzenie ciąży, zaleciła mi oszczedzajacy tryb życia, dużo leżenia i odpoczynku. Mój gin tez był tego samego zdania, wiec musiałam zrezygnować ze sportu. Teraz kończę pierwszy trymestr i na kolejnej wizycie planuje zapytać czy mogę powrócić do ćwiczeń, ale raczej postawie na pilates :-) strasznie brakuje mi ruchu.
    Uważam,że jeżeli kobieta czuje się dobrze a i dziecku nic nie zagraża to nie ma żadnych przeszkód do uprawiania sportu (oprócz takich, w których łatwo o uraz)

    0d1ygzu3v6j43ixx.png
  • Anetpis Koleżanka
    Postów: 62 2

    Wysłany: 16 kwietnia, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy czy amatorsko czy też chcesz z tym wiązać jakąś przyszłość. W tym drugim przypadku zależy też od wieku ;)
    Ja w ciaży nie przestałam jeździc rowerem.
    Polecam jednak kupno roweru ze wspomaganiem:
    https://www.fischer-ebike.pl/
    O takiego elektryka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia, 11:47

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ