X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2022
Odpowiedz

Styczeń 2022

Oceń ten wątek:
  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 9 stycznia 2023, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pod koniec stycznia zaczynamy od Odry itd i pneumokoków, potem ospa albo odwrotnie w zależności co dr powie.
    U nas w żłobku były przypadki ospy w grudniu.

    Robin, chyba niee, są lepsze nocki, ale np dzisiaj spałam 1,5 godziny, bo do północy ttyle razy się przebudził ze ja już do 6 nie mogłam zasnąć. A on akurat w miarę soal😉 po prostu ja już zaczynam mieć zaburzenia snu przez t enoce :(
    Może nie robi sobie przerw, ale się przebudza raz dwa razy na mm i tak po prostu sam z siebie.
    Wiem że dua wina w tym że nie zasypia sma w łóżeczku, tylko że mną w łóżku i jest przenoszony ale nie mam siły na naukę samodzielnego zasypiania
    Wiem że można to zrobić stopniowo, ale po całym dniu jestem tak zzrypana że chce żeby jak najszybciej zasnął.

    No i że zmian to zaczął chodzić do żłobka.
    Więc będę miała parę godzin dla siebie dopóki nie zacznę chodzić do pracy.
    Rany dziewczyny kocham swoje dzieci ale ta chwila oddechu jest potrzebna

    Aaggaa02
  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 9 stycznia 2023, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaggaa02 rozumiem Cie doskonale brakuje takiej chwili wytchnienia dla siebie a jeszcze jak dziecko idzie chętnie do żłobka i nie choruje to można spokojnie odetchnąć, coś pozałatwiać itd.
    I też rozumiem z tym spaniem z dzieckiem mam identycznie wolę jak spi z nami, niż ma spać nie spokojnie a ja mam 15 razy wstawać podawać smoczek głaskać po pleckach

  • Moniqaaa Autorytet
    Postów: 615 759

    Wysłany: 9 stycznia 2023, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy dzisiaj na bilansie roczniaka. Leo ma 13kg i mierzy 78cm 😄 rośnie miarowo, więc się nie martwię. Poza tym mój starszy też był klusek, a teraz ma 5 lat i żebra można liczyć 🙄

  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2023, 10:53

  • Moniqaaa Autorytet
    Postów: 615 759

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jest co nosić 😅😅
    Co do spania, to mój śpi okropnie... Wczoraj dałam mu przeciwbólowe przed snem i pięknie spał. 6h bez jęknięcia, wstał na mleko i dalej poszedł spać. Aż w szoku byłam.
    Ale przecież nie będę mu codziennie podawać 😕
    U nas przyczyną jest czwórka, która wychodzi już tak długo, że nawet nie pamiętam dokładnie

  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To z którejś nocy dałam przeciwbólowy (tak mi nawet doradziła pediatra żebym odsapnela hehe) i nic nie pomógł 🤪

    Ja wracam w marcu, dlatego synek już zaczął chodzić do żłobka żeby się zaczął wcześniej po trochu przyzwyczajać.
    Pewnie im bliżej powrotu tym będę się bardziej stresować i bać

    Aaggaa02
  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 11 stycznia 2023, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2023, 10:53

  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 11 stycznia 2023, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to do pracy wracam dopiero chyba we wrześniu, jak młoda dostanie się do żłobka także czeka mnie wychowawczy

  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 12 stycznia 2023, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku dziewczyny a ja nie mam pojęcia co z tą pracą. Ja musze znaleźć sobie nowa prace jako ze wróciliśmy do Polski ale córka teraz zaczęła chodzić do przedszkola i ciagle chorujemy. Kilka dni spokoju i od nowa choróbska… Dlatego nie wyobrażam sobie posłać teraz małego do żłobka i ciagle brać wolne w pracy. Jak to wszystko pogodzić nie mam pojęcia….

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 12 stycznia 2023, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, choroby to ciężki temat, ja ze starszym synkiem jak wróciłam do pracy po macierzyńskim to zaczęła się pandemii i na parę miesięcy zamknęli żłobki, więc było wesoło i kombinowanie. Takiego 4 latka już można ogarnąć przy pracy zdalnej ale roczniaka.
    Jak kttso nie ma pomocy od dziadków to ciężko.

    Aaggaa02
  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 13 stycznia 2023, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny pomóżcie mi bo ja nie mam pojęcia jak to w Pl wyglada, potrzebuje do laboratorium na badanie krwi ale ja nie dziecko… tam trzeba się zapisywać czy jak?

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 13 stycznia 2023, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2023, 10:53

  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 15 stycznia 2023, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka94 Do alab też można prywatnie i są alaby gdzie możesz umówić się na konkretną godzinę przez internet i przez internet wykupić badania wtedy podaję się tylko kod zakupu

  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 15 stycznia 2023, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy Wasze dzieci też się tak zawieszają? Nasza potrafi często aczkolwiek jak pomacham ręką przed oczami to reaguje. Nie wiem czy powinnam się martwi :(

  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 16 stycznia 2023, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2023, 10:53

    Inkaa85 lubi tę wiadomość

  • Moniqaaa Autorytet
    Postów: 615 759

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam tylko napisać, że z tym przeciwbólowym lekiem to był jednorazowy zbieg okoliczności 😅 już nie działa 😄
    Także mały przeważnie śpi najpierw u siebie, a potem trafia do nas do łóżka 😊
    Tu go nic nie boli, no jak to działa? 😂

    Leo się raczej nie zawiesza, przynajmniej nie zauważyłam. Muszę się temu przyjrzeć.

  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny wlasnie sobie załatwiłam prywatnie te badania.

    Inka co do zawieszania to się nie przejmuj za bardzo, powinno przejść. Jeśli mała jest ogólnie kontaktowa, reaguje na imię itd to mysle ze nie ma sie czym martwić.
    Moniqaaa u nas tez niestety mały śpi z nami ale inaczej byśmy nie spali wgl. Najczęściej jest tak ze ja idę spać do córki a mały spi z tatą. Troche smutne ze nie śpię z mężem ale te nasze dzieci beznadziejnie śpią…

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też bym się zawieszaniem nie martwiła. Takie dzieci żyją w swojm świecie, ogólnie dzieci :) ja sama czasem lubię się 'zawiesic', wtedy podobno mózg odpoczywa.

    My przeslismy 1 jelitówke.synek zarazil się w żłobku. Masakra. Od pt do jeszcze dzisiaj rana. Wszyscy się zarazili, a po drodze jeszcze był roczek, więc prawie całą rodziną przez to przeszła.

    No z tym spaniem, to u nas to samo, moje dzieci też kiepsko śpią. Czy w jednym czy drugiem łóżku jest zle, po prostu w moim nie muszę do niego łazić milion razy.

    Aaggaa02
  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza też spi z nami, walczyliśmy, żeby spała w łóżeczku ale kończyło się na mocnym płaczu po przebudzeniu albo co chwilę popłakiwanie i albo smoczek albo smyranie, więc wygodniej jak spi z nami poza tym jakoś dziwne ale już tyle razy się nie budzi haha cwane te nasze dzieci :)

    Pytanie do mam na mm, przechodzicie już na mleko nr 3?

  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już przeszliśmy na 3. A jak z jedzeniem u was? Bo u nas tak średnio, mało co je i dużo rozrzuca. Tak jakby woli pic mleko, sporo tego mleka pije w ciagu dnia..

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
‹‹ 343 344 345 346 347 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ