X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Suplementy dla kobiet w ciąży
Odpowiedz

Suplementy dla kobiet w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Mam pytanie odnośnie suplementów dla kobiet w ciąży. Jakie bierzecie lub brałyście po informacji, że jesteście w ciąży?
    Patrzę na składy różnych i odrobinę się od siebie różnią. Lekarz wspomniał o czymś na I trymestr ale bez większego znaczenia jakie, wspomniał o Falvicie.

    Zastanawiam się czy powinna być w składzie witamina A, bo wiem że w ciąży nie powinno się jej przedawkować.
    Chociaż chyba takie suplementy dla kobiet w ciąży są tak dopasowane, by nie zrobić im krzywdy ? :)

    Ja na razie biorę od 3 lat około kwas foliowy, teraz na zimowy sezon łykam tran i witaminy na włosy, ale jak zastąpię suplementem to chyba tylko przy nim zostanę.

  • florkka Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 21 grudnia 2016, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę że nikt Ci nie odpowiedział więc ja się mogę wypowiedzieć ;) Witaminy A chyba nie ma w większości tych takich multisuplementów dla kobiet w ciąży bo rzeczywiście nie powinno się jej brać za dużo. Tak standardowo to oprócz kwasu foliowego pewnie jod i waitamina D :)

    leomadia lubi tę wiadomość

  • sandra_zog Przyjaciółka
    Postów: 111 20

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam kwas foliowy przez cały pierwszy trymestr potem Pregna Plus.

    eiktyx8d41ciyrnj.png
  • mus.zka Autorytet
    Postów: 279 149

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez całą ciążę biorę mama dha premium ewentualnie omegamed pregna

    ex2bvcqg5l1pcn7c.png


  • leomadia Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 23 grudnia 2016, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja bym tu jeszcze dorzucila witamine b6, b12, zelazo, selen i choline. oprcz tego oczywiscie zdrowa dieta

  • GMarylka Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 25 grudnia 2016, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę vitaminer...nie pamiętam ale jakoś tak...mama jest dopisek, poza tym dostałam osobno luteinę i zelazo...bo miałam niskie wyniki

    GMarylka
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 25 grudnia 2016, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podobno warto łykac olej z wiesiołka na produkcje sluzu

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 25 grudnia 2016, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesiołek to raczej przy staraniach a nie w ciąży ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • nowamamusia Autorytet
    Postów: 553 595

    Wysłany: 25 grudnia 2016, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy mogę sama już zacząć brać jakieś suplementy czy czekać do wizyty u gina i według niego się kierować?

    <3 Stella <3
    thgfyx8djroaom65.pngP6lup2.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 25 grudnia 2016, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powinnaś kwas foliowy brać a co do witamin to różnie lekarze zalecają. Niektórzy dopiero w 2 trymestrze, inni od początku ale jeszcze nie spotkałam się, żeby ginekolog narzucał jakieś konkretne witaminy. Ja osobiście cała ciążę biorę LadeeVit.

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • nowamamusia Autorytet
    Postów: 553 595

    Wysłany: 25 grudnia 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, kwas foliowy już biorę.
    W takim razie w środę kupię też jakieś witaminy bo do wizyty chyba jeszcze daleko...
    Tylko w Wit. Prenatalnych pewnie też jest kwas foliowy więc czy nie przedawkuje tego jak będę brała jeszcze osobno?
    W tabletkach które biorę jest 0,4mg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 grudnia 2016, 22:30

    <3 Stella <3
    thgfyx8djroaom65.pngP6lup2.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 25 grudnia 2016, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie, nie przedawkujesz ;-) Też brałam kwas foliowy + witaminy na początku. Od 2 trymestru same witaminy.

    nowamamusia lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 25 grudnia 2016, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    livia30 wrote:
    Wiesiołek to raczej przy staraniach a nie w ciąży ;-)
    takie informacje mam od położnej. lepsze nawilzenie pochwy podczas porodu. cala ciąże łykać a pod koniec masaż krocza przy jego użyciu.

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • Aice Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No w ciąży trzeba jednak uważać na to co się je. Przy pierwszej ciąży siostra raz w tygodnia piekła mi jakieś zdrowsze ciasto żebym nie jadła śmieciowych słodyczy więc mi się opłacało :D A tak ogólnie to jakiś taki bardziej złożony suplement który zawiera to wszystko co wymieniłyście jest chyba najlepszą opcją żeby nie łykać nie wiadomo ilu tabletek

  • leomadia Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no jasne. sama zresztą ta robiłam bo brałam prenatal przez prawie całą ciążę i jeszcze w czasie karmienia piersią. wtedy jednak też jeszcze tych witamin potrzebujemy

  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do witamin to ja pół roku przed zajściem i cały I trymestr tylko kwas foliowy, od II trymestru falvit mama i kwas DHA

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ