X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Test ciążowy pozytywny w 19dc (7dpo) i to jeszcze z wieczornego moczu?
Odpowiedz

Test ciążowy pozytywny w 19dc (7dpo) i to jeszcze z wieczornego moczu?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2016, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, serduszkowaliśmy się z partnerem w dzień, w którym testy owulacyjne wykazały mi owulację (13dc).
    Wczoraj wieczorem (7dpo) cos mnie tknęło i zrobiłam test ciążowy. Zdaję sobie sprawę, że mówi się, że powinnam poczekać do spodziewanego okresu i jeszcze z porannego moczu, a nie wieczornego. Test odłożyłam na półkę, bo wczoraj nic mi się nie pokazało, ale dzisiaj rano odczytałam 2 kreski :)
    Ucieszyłam się ogromnie, ale czy to jest możliwe? Czy wychodzą testy pozytywne z wieczornego moczu, jeszcze w 7dpo?
    Któraś z Was ta miała?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2016, 12:44

  • AnnaE. Autorytet
    Postów: 510 399

    Wysłany: 17 września 2016, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O co chodzi z tym serduszkowaniem? Nie można napisać normalnie jak ludzie dorośli.. np. uprawialiśmy seks?? Te dziwne określenia na tym forum są dla mnie jakieś takie infantylne, ale spoko.. Tu po prostu powstał jakiś nowy język komunikowania się, bardzo dziecinny dla mnie. Nie gniewaj się.. to nie jest zarzut do Twojej osoby, tylko ogólnie... musiałam to w końcu z siebie wyrzucić ;)

    Po tylu godzinach wynik testu jest nieważny. Miarodajny wynik pokazuje się w przeciągu 10 min. Po tym czasie wynik może być sfałszowany. Z czasem test ciemnieje. Mi osobiście w 8 dpo wyszedł negatywny. Mój pierwszy pozytywny test wyszedł w 11 dpo. Spróbuj jeszcze raz za kilka dni, powodzenia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2016, 14:02

    kapturnica, polkosia, Laurka lubią tę wiadomość

    36 lat, euthyrox 100
    2017 - syn 💙
    2019 - syn 💙
    Lipiec 2023 - córka 💖🫢
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2016, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiałam się jak opisać to, że się kochaliśmy :) Faktycznie, często na forum pojawia się słownictwo typu serduszkować czy przytulać, nic złego. Mnie się nawet podoba :)
    Faktycznie poczekam kilka dni i zrobię kolejny test.
    Dziękuję AnnaE za Twoją opinię.

    AnnaE. lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2016, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj zrobiłam kolejny test, który po kilku godzinach dał drugą kreskę.
    Rano dzisiaj z kolei zrobiłam test z pierwszego moczu, cała kreska nie wyszła, ale jest malutki kawałek tej kreski. Boże, nie wiem co mam na ten temat myśleć.
    Czy czekać na okres (jeszcze tydzień), czy iść do lekarza?

    Czy któraś z Was miała?

  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 18 września 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej idź do laboratorium i zrób betę :) POWODZENIA!

    PrzyszłaMamuńka lubi tę wiadomość

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 18 września 2016, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na testy, które przeleżały kilka godzin, w ogóle nie zwracaj uwagi - ich wyniki mogą być mylące.
    Najlepiej byłoby poczekać kilka dni i zrobić test jeszcze raz. Ewentualnie, jeśli wiesz, że nie wysiedzisz ;) to leć do laboratorium i poproś o wykonanie testu z krwi (tzw. beta HCG). On jest nieporównywalnie pewniejszy i czulszy niż testy z moczu.
    Nawet jeśli jesteś w ciąży, to lekarz nic jeszcze nie zobaczy.

    PrzyszłaMamuńka lubi tę wiadomość

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2016, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny :) robię testy jak szalona, w 2 dni zrobiłam je aż 4! I co ciekawe na 3 z nich pojawiła się 2 kreska. Miałam zaplanowaną wizytę u ginekologa na czwartek, powiem mu o tej sytuacji i poproszę o skierowanie na betę. Jestem w Luxmedzie, a tam się sporo płaci za to badanie bez skierowania.
    Miałam też objawy grypopodobne oraz ciągle mi się odbija, czego nigdy wcześniej aż tak często nie miałam. Mam nadzieję na dobre nowiny :)

  • AnnaE. Autorytet
    Postów: 510 399

    Wysłany: 18 września 2016, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PrzyszłaMamuńka wrote:
    Dziękuję dziewczyny :) robię testy jak szalona, w 2 dni zrobiłam je aż 4! I co ciekawe na 3 z nich pojawiła się 2 kreska. Miałam zaplanowaną wizytę u ginekologa na czwartek, powiem mu o tej sytuacji i poproszę o skierowanie na betę. Jestem w Luxmedzie, a tam się sporo płaci za to badanie bez skierowania.
    Miałam też objawy grypopodobne oraz ciągle mi się odbija, czego nigdy wcześniej aż tak często nie miałam. Mam nadzieję na dobre nowiny :)

    Ja w dniu zagnieżdżenia (tak myślę, że to to) dostałam silnej zgagi w łóżku o 5 rano, aż z bólu żołądka obudziłam się, a po wstaniu miałam mdłości. W dniu spodziewanej miesiączki i kolejny dzień miałam silne objawy grypopodobne. Leć na betę jeśli nie możesz wytrzymać :)

    PrzyszłaMamuńka lubi tę wiadomość

    36 lat, euthyrox 100
    2017 - syn 💙
    2019 - syn 💙
    Lipiec 2023 - córka 💖🫢
    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ