X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Udało sie wygrać z pco!
Odpowiedz

Udało sie wygrać z pco!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 10 listopada 2014, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie (przyszłe) mamy (które miały stwierdzone pco) podzielcie sie informacjami jak udało sie wam je pokonac i zajść w ciaze. Piszcie proszę wg schematu.
    Wiek (w momencie zajścia w ciaze)
    Ile miesięcy sie staralyscie
    Jakie leki bralyscie, w jakiej dawce (w udanym cyklu)
    Jakie suplementy/ziola bralyscie, w jakiej dawce (w udanym cyklu)
    Jakie ewentualne zabiegi przeszlyscie podczas starań (laparo, hsg, iui, ivf itp.)
    Ewentualne uwagi, porady dla tych co ciagle sie starają.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2014, 12:51

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • WesołaMama Autorytet
    Postów: 706 804

    Wysłany: 10 listopada 2014, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze zaczne ja ;-) pco czyli policystyczne jajniki to nie wyrok i jestem tego przykladem. Mam corke 4 latka i teraz jestem w ciazy (jutro zaczynam 14 tydzien).
    Wiek: pietwsza ciaza 25 lat; druga ciaza 30 lat;
    Statania w miesiacach: 3 cykl staran i teraz 4 cykl staran;
    Leki: pierwsza ciaza - Nic; teraz - duphaston na regulacje cyklu (od 16 dc do 25dc);
    Inofolic przez trzy miesiace - po 3 miesiacach wyrazne zmniejszenie pecherzykow!
    Mysle ze pomogly tez wczasy nad Polskim morzem i wyluzowanie sie. Dwa tyg. po wczasach test pozytywny!
    Nie bralam ziol nie mialam zabiegow. Tsh w normie.
    Powodzenia dziewczyny, terzymam kciuki bo wszystko jest mozliwe. Tylko to myslenie o ciazy tworzy blokade - takbuwazam...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2014, 14:49

    Agi83 lubi tę wiadomość

  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 11 listopada 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt już sie więcej nie wypowie...?

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2014, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja się dołączę jako świeżynka :-)

    Mam 28 lat.
    Staramy się od czerwca (tego) 2014 roku.
    W udanym cyklu z leków stałych: euthyrox 50 - 1 tabletka 1h przed jedzeniem, bromergon 2x1/2 tabletki i luteina (chociaż niepotrzebnie) 2x2 tabletki od 24 do 30 dc.
    Wcześniej euthyrox j.w., bromergon 1x1/2 (poprosiłam o zwiększenie dawki) i luteina od 16 do 25 dc, ale okazało się chyba, że owu mam później - 23 dc w szczęśliwym cyklu.

    Z suplementów - dostałam Inofolic 2x1 saszetka, który genialnie pomógł na pracę jajników! Na własną rękę dokupiłam olej z wiesiołka (brany do wykrycia owulki) i magnez (MBE) od "zawsze" przez cały cykl, bo po nim nie chce mi się tak słodkiego. Kilka dni również małe odkwaszanie organizmu octem jabłkowym - 1-2 łyżki na szklankę wody rano przed jedzeniem.

    Uwagi i porady? Mierzyć temperaturę i robić testy owu (chociaż nie przez cały miesiąc ;-)). Kochać się z miłości, a nie dla robienia dziecka. Najlepiej co drugi dzień, bo ponoć to dobre na nasienie (ale można i częściej). Pozytywnie się nastawić. Ja od początku cyklu miałam przeczucie, że to właśnie ten będzie, potem tylko się nasilało. Już po owu ściągnęłam i ustawiłam aplikacje ciążowe w telefonie :-) Od początku też głaskałam się po brzuszku i powtarzałam "bąbelku niedługo tu będziesz" :-) Może to głupie, ale ja lubię wierzyć w siłę przyciągania :-)

    Agi83 lubi tę wiadomość

  • dorota1987 Autorytet
    Postów: 979 1072

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam i ja.
    Wiek - 27 lat i niecałe 2 lata starań.
    W szczęśliwym cyklu brałam 2x1 Symletrol, 2x1 Glucophage, 1x1 Encorton i 2 saszetki Inofolic. Dodatkowo mierzenie temperatury i testy owulacyjne (potwierdzona owulacja w 18dc).
    Podczas leczenia przeszłam laparoskopię jajników z drożnością jajowodów (nie wiem tylko czy potrzebnie, bo w ciążę zaszłam ponad rok po zabiegu).

    Polecam walczyć i nie załamywać się:) Połową sukcesu jest też dobry lekarz. Mi w końcu udało się dzięki Klinice Angelius w Katowicach.

    Agi83 lubi tę wiadomość

    dqprj44jymj31xvy.png
  • Ingebjorg Ekspertka
    Postów: 244 102

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Ja też się dopiszę ku pokrzepieniu serc starających się PCO-wiczek :)

    Obecnie jestem w 27 tc i to moja druga ciąża - pierwsza w 2007 r. Mam 30 lat i stwierdzone PCO.

    Z pierwszą ciążą staraliśmy się 9 miesięcy i w pierwszym cyklu z CLO się udało.
    Z drugą ciążą było trudniej bo staraliśmy się ponad dwa lata. Ostatni rok intensywnego leczenia w klinice leczenia niepłodności Gameta.
    Przed szczęśliwym cyklem było 6 cykli na clo, bromergonie, ziołach o. sroki nr 6 i hsg (wyszło ok). Mieliśmy podejść do inseminacji ale byliśmy już tak zmęczeni i zniechęceni, że daliśmy sobie spokój. Postanowiliśmy 3 miesiące wakacyjne odpocząć i we wrześniu podejść do inseminacji. Jedyne co zaczęłam robić to stosować dietę na PCO. Zaczęłam ją miesiąc przed zajściem w ciążę.
    Jak odstawiłam wszystkie leki (łącznie z kwasem foliowym), przestałam myśleć o ciąży, pojechałam na urlop to po 5 dniach od spodziewanego terminu miesiączki na teście były dwie kreski :)

    kami1, Agi83 lubią tę wiadomość

    relganli06k8eu81.png
  • anetaa1607 Autorytet
    Postów: 342 375

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny zapraszam Was do naszej grupy na facebooku https://www.facebook.com/groups/892213587475132/ o naszym pcos, grupa jest zamknięta więc możecie czuć się tam bezpiecznie,wasi znajomi z fb nie widzą kiedy i co piszecie...dziewczyny piszą tam o sobie,pytają jak i doradzają w grupie raźniej,można przeczytać tam o naszych historiach a co do mnie:
    wiek 22lata,staraliśmy się prawie dwa lata,w udanym cyklu brałam eutyhyrox 25, piłam dwa razy dziennie inofolic(od marca),witamina b6,d i magnez,rada dla starających się warto porobić badania hormonalne i wyregulować miesiączke,zrzucenie paru kilo też dużo daje,dieta o niskim indeksie glikemicznym branie witamin,rzucenie palenia mi to pomogło:)

    Agi83 lubi tę wiadomość

    Julcia
    05.05 1766g (31tyg3dni)
    89fa27c30b.png
  • bunia211 Znajoma
    Postów: 30 0

    Wysłany: 7 maja 2015, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Ja mam 25 lat, od 9 miesięcy się staraliśmy, ale od ok 4-5 miesięcy wiem o PCO i od razu brałam siofor 850 od początku kiedy się dowiedziałam następnie lutke na wywolanie okresu i dodatkowo clo i dupek. To był mój 2 cykl z clo w którym po owulacji nie brałam dupka po czym w 14 dc nie było owulacji natomiast dużo pecherzykow, i lekarz powiedział ze w najbliższych dniach raczej jej nie będzie, przyszla jednak niespodziewanie w 20 dc i w sumie odpuściliśmy sobie bo 16 maja wylatulemy do turcji i tu taka niespodzianka jestem w 7 tc. Teraz mam dodatkowo dupek i lutka w razie wu i 11 maja na usg:) już się doczekać nie umiem tylko boję się co mi powie na ten lot, co wy o tym śadzicie?? czytałam wiele forum i dużo dzierwczyn leciało i nic się nie stało nawet lekarze się wypowiadali ze prędzej się tu cos by stało niż w czasie lotku ale ten strach jednak jest co powie :(.:(.


    cdb5db382fd1ec8eb4332e3b7e703aac.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    bunia211
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ