X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne urlop w ciąży
Odpowiedz

urlop w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • andziol Koleżanka
    Postów: 43 13

    Wysłany: 20 maja 2013, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, zaczełam zastanawiać się jak spędzić tegoroczny urlop. Mam termin na 1 grudnia więc okres wakacyjny przypada mi na 5-6 miesiąc. Coś czuje że jak nie teraz to dopiero najwcześniej za 2 lata.
    Czy macie jakieś plany wakacyjne w ciąży np polskie morze a może za granica?

    zrz6zbmh7yy79ed9.png

    2nn3skjofxiik2bq.png
  • liri Ekspertka
    Postów: 231 76

    Wysłany: 20 maja 2013, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja sie wybieram na woodstock:) bede w 4/5 miesiac...tyle ze na toicampa:)i kamperem a nie pod namiot:)

    nzjdqqmz34ngw9w2.png
    2r8rj44j0o8ff6yi.png
  • andziol Koleżanka
    Postów: 43 13

    Wysłany: 20 maja 2013, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się nad wyjazdem nad morze. Tylko kilku godzinna podróż nad Bałtyk (ode mnie to tak będzie 7godz. samochodem -pociągiem dłużej)i niepewna pogoda czy może wyrwać ostatni raz jeszcze gdzieś w cieplejsze trochę miejsce.
    Zastanawiałam się nad Bułgarią gdzie lot trwa ok 1,5 godziny a pogoda gwarantowana ale nie jakaś masakra typu Egipt.
    Mam wiele obaw wiem że jeśli nie ma przeciwwskazań od lekarza to można jechać, ale ciekawa jestem waszych planów :)

    zrz6zbmh7yy79ed9.png

    2nn3skjofxiik2bq.png
  • iśka Ekspertka
    Postów: 197 238

    Wysłany: 20 maja 2013, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My uwielbiamy nasze Polskie morze i jedziemy jak co roku. Świnoujście lub Pogorzelica. Pozdrawiam

    iv093e5eynq4wz4z.png
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 20 maja 2013, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My rok temu poszalelismy na urlopie, bo wiedzielismy, ze w tym roku zadne cieple kraje nam sie nie udadza (rodze w sierpniu).
    Jak najdluzej do porodu planujemy robic krotkie wycieczki jednodniowe zwiedzajac miasta, ktore maja cos do zaoferowania, a nie sa dalej niz 150km od nas (mieszkamy w Niemczech, a w sumie jakos mało było czasu cos pozwiedzac, wiec wykorzystujemy teraz moje swietne samopoczucie i zwiedzamy).
    Dodatkowo planujemy jedna wycieczke na weekend do Paryza, Amsterdamu albo innego miasta, zeby cos pozwiedzac.

    No, a na nastepny urlop nad cieplym morzem wybieramy sie dopiero za rok :) Moja kolezanka latała samolotem z 2 miesiecznym dzieckiem, ale moim zdaniem to troche za wszesnie.

  • energytrip Ekspertka
    Postów: 245 272

    Wysłany: 20 maja 2013, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hey, ja lece w ta sobate do Grecji na dwa tygodnie. Mieszkam w Londynie wiec ode mnie lot trwa okolo 4 godziny. Na miejscu wyporzyczamy samochod i jedziemy tam gdzie oczy poniosa. Pytalam lekarza, pytalam poloznej, powiedzieli mi, ze moge smialo jechac. Przypomnieli mi jeszcze tylko o podstawowach zasadach i tyle. Na wyjezdzie bede w 12 i 13 tygodniu.

    f2wlcbxmiucyp84t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2013, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie mamy z mężem ten sam problem hihi bo ciepłe kraje zdecydowanie odpadają, jakoś tez chyba nie miałabym ochoty le iść gdzieś w ciepłe kraje i męczyć sie z goracem, złym samopoczuciem... Dwóch tygodni urlopu nie będę brała bo szkoda, a na tydzien chciałabym pojechać albo nad morze - mieszkam w Szczecinie, albo w góry - no to juz jest spory kawałek. Na 70% urlop będziemy mieli pod koniec lipca, więc juz będę w 16 tygodniu.

  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 26 maja 2013, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    16 tydzien to jeszcze nie tak zle :) Ja wspominam to jako najpiekniejszy okres ciazy - brzuch jeszcze malutki i ten slynny przyplyw energi z 2. trymestru :) Nic tylko urlopowac :)

  • andziol Koleżanka
    Postów: 43 13

    Wysłany: 27 maja 2013, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już się prawie decydowałam ale mam w rodzinie też dziewczynę w ciąży i ona odradza długą jazdę samochodem, już sama nie wiem. Generalnie radzi żeby dać sobie spokój z jakimikolwiek wyjazdami. Dziewcze jest w 7 miesiącu i nie wyściubiła nosa za miasto. Nie wiem, mam wrażenie że to już paranoja takie kiszenie się ciągłe w domu ale wychodzi na to że jak mi się marzą wyjazdy to nie dbam o swoje dziecko. :(

    zrz6zbmh7yy79ed9.png

    2nn3skjofxiik2bq.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 27 maja 2013, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    andziol wrote:
    Już się prawie decydowałam ale mam w rodzinie też dziewczynę w ciąży i ona odradza długą jazdę samochodem, już sama nie wiem. Generalnie radzi żeby dać sobie spokój z jakimikolwiek wyjazdami. Dziewcze jest w 7 miesiącu i nie wyściubiła nosa za miasto. Nie wiem, mam wrażenie że to już paranoja takie kiszenie się ciągłe w domu ale wychodzi na to że jak mi się marzą wyjazdy to nie dbam o swoje dziecko. :(

    andziol przestan patrzec na to co inni gadaja bo osiwiejesz :P

    Ja robie to co ja uwazam za sluszne :) My z mezem co 6-8 tyg jezdzimy do PL do rodziny ponad 550km w samochodzie jestm okolo 5 godzin w miedzy czasie robimy jeszcze przerwy zebym nogi wyprostowala i jest git ;)
    Teraz jestem w 6-miesiacu i wlasnie wrocilam z PL i nie mialam zadnych problemow ;)beziemy musieli jechac jeszcze conajmniej raz przed porodem i jakos sie nie boje ;) a na urlop z mezusiem tez bym sie wybrala jak by bala okazja.
    A wiec jedz dopuki mozesz ;) i jestescie jeszcze w dwojke ;)

    DzejKej lubi tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 28 maja 2013, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jedynie odradzałabym podróż pociągiem, podobno nie jest zbyt bezpieczna dla ciężarówek:) To ciągłe trzepanie na pewno nie służy szczególnie młodej ciąży.

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 28 maja 2013, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja bym odradzala podroze w 1 trymestrze, w 3 balabym sie , bo to juz blisko porodu itp ale 2 trymestr to jak najbardziej mozna gdzies pojechc.Ja na przyklad bylam zmuszona 2 razy leciec samolotem w 1 trymestrze i tak bardzo sie tego obawialam ale wszystko bylo ok.w 2 trymestrze tez wybralam sie w dluga podroz i troche dokuczaly mi plecy podczas siedzenia ,a teraz w 3 to sie nigdzie nie ruszam poza miasto, bo mi sie nie chce, mam szkole rodzenia itp.Dla mnie caly 2 trymestr to tak jakbym w ciazy nie byla ,wiec warto chyba wtedy gdzies wyjechac.pozdrawiam

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • Izabela Ekspertka
    Postów: 195 330

    Wysłany: 28 maja 2013, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny jesli nie ma przeciwwskazan to jechac na urlop, wypoczac. ja lecialam do polski w 12 tyg ciazy, wracalam w 14. w 28 tygodniu lecielismy na wakacje do bulgarii, powrot 29 tyd. polapalam promieni, polezalam na plazy, (oczywiscie nie plackiem), pokapalam w morzu, pospacerowalam, naladowalam baterie. ogolnie cala ciaze czuje sie bardzo dobrze. lekarz absolutnie niczego mi nie zabronil, wrecz zachecil dla lepszego samopoczucia. a wspomne jeszcze, ze sama przewlekle choruje. tym bardziej nie sluchajcie innych.

    lprkcwa1k6b8086c.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ