X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Urząd Pracy a ciąża
Odpowiedz

Urząd Pracy a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Cinnilla Ekspertka
    Postów: 187 130

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc! Pisze tutaj bo moze ktoras z Was byla lub jest w takiej sytuacji co ja i ma wieksze pojecie na ten temat.
    Od wrzesnia/pazdziernika jestem zarejestrowana w urzedzie pracy. Pobieram zasilek dla bezrobotnych i niby mam go do lutego. No ale zaszlam w ciaze jestem w 13 tygodniu. Wczesniej nie mialam zadnych propozycji pracy ze wzgledu,ze mam.male dziecko, ale babka z UP powiedziala,ze przy kolejnym spotkaniu cos mi zaproponuja. I teraz moje pytanie czy od ginekologa mam wziac jakies zaswiadczenie,ze jestem w ciazy,zeby zadnych ofert mi nie dawali, czy trzeba bedzie przynosic jakies zwolnienia?

    km5skrhmbbu8pjm4.png
    km5skrhmt9f75uwt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że jeśli pobierasz zasiłek to normalnie będziesz musiała dostarczać zwolnienia, ale najlepiej byłoby zadzwonić i zapytać.

  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwolnienia musisz pobierac

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • Cinnilla Ekspertka
    Postów: 187 130

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za tydzien mam usg prenatalne, a za dwa podpis w zusie. Myslicie,ze powinnam to zalatwic przed podpisem? Czy na razie jako niedoswiadczona przyniesc tylko zaswiadcznie o ciazy?

    km5skrhmbbu8pjm4.png
    km5skrhmt9f75uwt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podpis w zusie czy w up ?

  • Cinnilla Ekspertka
    Postów: 187 130

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urzad Pracy. Mysle o jednym, pisze o drugim... :-/

    km5skrhmbbu8pjm4.png
    km5skrhmt9f75uwt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to przy najbliższej wizycie poproś lekarza o zwolnienie i zanieś do urzędu.

  • Cinnilla Ekspertka
    Postów: 187 130

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z reszta lekarz na pewno bedzie wiedziec co w takiej sytuacji ma zrobic, prawda? ;-)

    km5skrhmbbu8pjm4.png
    km5skrhmt9f75uwt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy obowiązkiem lekarza jest to wiedzieć. to Ty pobierasz zasiłek więc Ty musisz przedstawić zwolnienie jako że nie jesteś zdolna do podjęcia pracy, a ubezpiecza Cię UP. Pamiętaj żeby mieć NIP swojego urzędu.

  • Wendy Autorytet
    Postów: 408 115

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cinnila ja bylam w ciąży i bralam zasiłek.jak lekarza zapytałam o zwolnienie lub zaświadczenie do urzędu to oczy otwierali ze nigdy czegoś takiego bezrobotnym nie wystawiali.w UP tez twierdzili ze niepotrzebne mi to a ja jako osoba poszukujaca pracy nadaje sie i mogą mnie kierować.Jedyne co pewne jest to to ze i tak nikt w ciąży cie nie zatrudni wiec luzik.tyle tylko ze łazić będziesz musiała.

    Szkoda tylko ze nie urodzisz podczas pobierania zasiłku bo wtedy przedłużyłby ci sie o rok czasu i w dodatku byloby to więcej bo od stycznia zmienia sie na kwotę 1000zl.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2015, 10:00

    pmzt5tj.png




  • Cinnilla Ekspertka
    Postów: 187 130

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wendy no niestety, ja nawet nie wiedzialam,ze z UP cos takiego przysluguje. Domyslam sie,ze ciezarnej nikt nie zatrudni, z reszta ja sie nie nadaje,zeby isc na staz czy gdziekolwiek bo w tej ciazy sie kiepsko czuje.

    km5skrhmbbu8pjm4.png
    km5skrhmt9f75uwt.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ