X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Witaminy,kwas foliowy..
Odpowiedz

Witaminy,kwas foliowy..

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mała07 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 7 listopada 2015, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny,

    Mam do Was takie pytanie,jestem w 8 tygodniu ciąży i wiem o niej od poczatku bo czekalismy na nia dosc dlugo i sie udalo.
    Mialam juz 3 USG i wszystko jest ok.Biore progresteron dopochwowo.A nie biore zadnych witamin ani kwasu foliowego bo lekarz mi nic nie zalecal...Ja oczywiscie z nerwów i ekscytacji zapomnialam zapytac o to lekarza czy moge cos brac... ;/
    Napiszcie czy Wy cos bralyscie ?

    M.
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 7 listopada 2015, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja całą ciążę brałam kwas foliowy i LadeeVit.

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Dorka87 Autorytet
    Postów: 493 865

    Wysłany: 7 listopada 2015, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja proponuję Ci na sam początek zwykły folik (ważne, że jest zarejestrowany jako lek a nie suplement), a witaminy w późniejszym etapie ciąży, ja przyjmuję Pregna plus.

  • Baby Jaga Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 27 grudnia 2015, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam

    Mam pytanie jestem w 21 tygodniu ciąży mam bardzo dobre wyniki generalnie wszystkie, lubię nabiał, warzywa, ryby,kasze, pije różne soki z wyciskarki. Obecnie regularnie zażywałam tylko magnez dwa razy dziennie. Jak powiedziałam lekarzowi na ostatniej wizycie, że nie zażywam witamin to dostałam wykład na zasadzie wyrodnej matki i nakaz zażywania super dobranego preparatu dla matek w ciąży.
    Kłuci mi się to z moimi wynikami a dziecko ponoć pierwsze pobiera z mojego organizmu to co potrzebuje, faktem, że równie groźne jest prze witaminowanie a z drugiej strony chce jak najlepiej dla swojego dziecka.
    Jak to jest u was ?

    Aga
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 grudnia 2015, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam od początku ciąży Femibion, tak zalecił lekarz na pierwszej wizycie. Ale później już chodziłam do innego lekarza i po zakończeniu 1 trymestru usłyszałam że jak biorę i chcę to w porządku, ale nie jest to konieczne. Zakończyłam łykanie witamin około 24tc.

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 27 grudnia 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży bralam kwas foliowy tylko..jakos do polowy..lekarz byl anty witaminom skoro wyniki miałam.super.
    Teraz przed ciaza bralam falvit mama aby sie zregenerwowac po karmieniu piersią do konca 1trym i nie biorę nic.jak zajdzie potrzeba to cos będę przyjmowala :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • adora Autorytet
    Postów: 336 127

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie rozumiem dlaczego lekarze kaza lykac kwas foliowy. Przeciez to sztuczna forma witaminy. Slyszalyscie o metylacji i o tym, ze wiele ludzi ma ten proces zaburzony? Proponuje brac folian lub folate, bo to naturalna witamina, ktora na pewno sie wchlonie.

  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam kwas foliowy do 20 tygodnia ciąży i od samego początku brałam witaminy do końca ciąży i biorę nadal, bo karmię piersią, ale tu już różne. Raz femibion, falvit, raz pregę, różnie.

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • misika Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 26 lutego 2016, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jak jest z magnezem w czasie ciąży?

    pampersy dla dorosłych
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 26 lutego 2016, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na początku brałam sam folik Przy ostatniej wizycie lekarz polecił mi omega med optima forte. Jest w nim kwas foliowy, witamina D , jod, żelazo , Dha,

  • Andzia SM Autorytet
    Postów: 703 646

    Wysłany: 27 lutego 2016, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz w 1 trymestrze kazał brać kwas foliowy. Ja brałam Go już dużo wcześniej :) a od drugego trymestru biorę femibion 2 dla kobiet kobiet w ciazy zwiększony o tabletki zawieracajace DHA :)

    l22nzbmhf5ftteff.png
  • xMadzik Przyjaciółka
    Postów: 105 30

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kwas foliowy brałam już parę miesięcy przed zajściem w ciążę, nie mówił mi o tym żaden lekarz, ale jest powszechnie wiadome że niedobór tego składnika jest niebezpieczny dla płodu. Pierwszy lekarz, z którym miałam styczność już w ciąży zalecił mi oprócz kwasu foliowego witaminę D3 w dawce 2000.... Brałam to przez dwa tygodnie, po czym trafiłam na moją doktor prowadzącą, która złapała się za głowę, kazała natychmiast odstawić witaminę D mówiąc że nadmiar jest w ciąży niewskazany i nie powinno się jej brać, zwłaszcza na początku :(( Mam ciągle nadzieję, że nie zaszkodziłam fasolce i nie rozumiem lekarza, który mi to zalecił.. Dodam, że nie widział żadnych moich badań ani nic co stwierdzało by niedobór tego suplementu w moim organiźmie... Moja gin zaleciła mi Femibion Natal 1... Lada moment czeka mnie zakup Femibionu Natal 2...

    dxomhdgeh1tuwx9o.png
  • Paolaaa Autorytet
    Postów: 747 188

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od samego poczatku biorę Pregna (zelazo, jod, wit D, kwas foliowy, DHA), Pregna DHA i magne B6.
    Będę to brać do konca ciazy. Przy karmieniu też :)
    Kwas foliowy bralam przed ciążą dobre półtorej roku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2016, 20:00

    4c3t9n73nr884ilb.png
    01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
    15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)
  • rudi Ekspertka
    Postów: 204 78

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xMadzik wrote:
    Ja kwas foliowy brałam już parę miesięcy przed zajściem w ciążę, nie mówił mi o tym żaden lekarz, ale jest powszechnie wiadome że niedobór tego składnika jest niebezpieczny dla płodu. Pierwszy lekarz, z którym miałam styczność już w ciąży zalecił mi oprócz kwasu foliowego witaminę D3 w dawce 2000.... Brałam to przez dwa tygodnie, po czym trafiłam na moją doktor prowadzącą, która złapała się za głowę, kazała natychmiast odstawić witaminę D mówiąc że nadmiar jest w ciąży niewskazany i nie powinno się jej brać, zwłaszcza na początku :(( Mam ciągle nadzieję, że nie zaszkodziłam fasolce i nie rozumiem lekarza, który mi to zalecił.. Dodam, że nie widział żadnych moich badań ani nic co stwierdzało by niedobór tego suplementu w moim organiźmie... Moja gin zaleciła mi Femibion Natal 1... Lada moment czeka mnie zakup Femibionu Natal 2...

    W naszym klimacie jest niedobór witaminy D, miałaś mądrego lekarza, że to Ci zalecił. Jak nie wierzysz, to zbadaj swój poziom witaminy D a potem idź z wynikami do obecnej pani doktor.
    Ja od początku też biorę witaminę D a nawet przed staraniami ją brałam. A mam zalecenie od lekarza z tytułem profesora. Zresztą od niedawna są obszerne wyniki badań na ten temat, w Polsce jest mało słońca, niedobór tej witaminy ma każdy w okresie jesienno-zimowym a ma ona dobry wpływ na przebieg ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2016, 21:42

    gyxwtv73y2bcylsz.png
  • xMadzik Przyjaciółka
    Postów: 105 30

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rudi wrote:
    W naszym klimacie jest niedobór witaminy D, miałaś mądrego lekarza, że to Ci zalecił. Jak nie wierzysz, to zbadaj swój poziom witaminy D a potem idź z wynikami do obecnej pani doktor.
    Ja od początku też biorę witaminę D a nawet przed staraniami ją brałam. A mam zalecenie od lekarza z tytułem profesora. Zresztą od niedawna są obszerne wyniki badań na ten temat, w Polsce jest mało słońca, niedobór tej witaminy ma każdy w okresie jesienno-zimowym a ma ona dobry wpływ na przebieg ciąży.

    Zgadzam się po części, natomiast od ponad pół roku przed zajściem w ciążę przyjmowałam spore dawki witaminy D. Pierwszego lekarza zapytałam czy mam kontynuować to zalecił zwiększenie dawki. Nie jest milo usłyszeć potem ze nadmiar tej witaminy prowadzi do wad wrodzonych jak sobie człowiek uświadamia jak dlugi czas ją przyjmował... Chyba kazda przyszła mama się martwi o maleństwo i martwi się ze mogla mu w jakiś sposób zaszkodzić. Dodam tylko ku przestrodze, tak jak mi mówiła moja doktor prowadząca, że witaminy z grupy rozpuszczalnej w tłuszczach czyli A,D,E i K bardzo wolno są eliminowane z organizmu i dlatego łatwo je przedawkować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2016, 23:47

    dxomhdgeh1tuwx9o.png
  • rudi Ekspertka
    Postów: 204 78

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xMadzik, rzeczywiście pół roku to trochę długo. Dla pewności lepiej zbadać poziom witaminy D.

    gyxwtv73y2bcylsz.png
  • adora Autorytet
    Postów: 336 127

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore 5 tys i wcale sie nie przejmuje. Jakis czas temu badalam i mialam wynik w normie wiec nie zmieniam dawki. O czym nalezy pamietac podczas przyjmowania wit d : o witaminie k2 w formie mk7.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ