X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wyjazd w góry
Odpowiedz

Wyjazd w góry

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • czekaja Autorytet
    Postów: 1883 1921

    Wysłany: 27 sierpnia 2014, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie. Takiego wątku nie znalazłam więc pozwoliłam sobie utworzyć nowy temat.


    Mianowicie bardzo chciałabym pojechac w góry. wizyte u lekarza mam dopiero 8 wrzesnia a ostatnio zapomniałam pytać czy mi wolno.

    Chciałam zapytać czy ktoraś z Was była w gorach w ciązy i co na to mowili Wasi lekarze??


    bede wdzieczna za kazda odpowiedz:)

    iv099vvjggrlv6wt.png



    hchydqk3i4qembie.png



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam w 5 tygodniu w Zakopanym, kilka dni po zrobieniu testu (Krupówki, Gubałówka i Wielka Krokiem) na dzień :)
    Później byłam znowu w Zakopcu chyba w 11 tygodniu na tydzień i też nic się nie działo (Krupówki, dolina Kościeliska) :)

    Gin zabronił, ale stwierdziłam, że nie mam zamiaru chodzić po górach (w Kościeliskiej spacerowaliśmy nawet nie do końca, robiliśmy co chwilę postoje, a jak się zmęczyłam to wróciliśmy) i skałach, tylko odpocząć :)
    Sprawdziłam tylko gdzie jest szpital - 10 minut na nogach od kwatery ;)

    Ach, jeśli ci to coś pomoże to ja jestem z wyżyn, więc jeśli chodzi o zmianę ciśnienia, to między Zakopcem (ok 850m n.p.m.) a moją miejscowością jest różnica wysokościowa 550 m :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2014, 21:41

    czekaja lubi tę wiadomość

  • Niunia86 Autorytet
    Postów: 1092 2019

    Wysłany: 27 sierpnia 2014, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekaja ja jadę w góry 2 września a pierwszego mam wizyte u gina więc zapytam i dam znać czy są jakieś przeciwwskazania:) co prawda ja tylko na 3 dni i glownie na krupowki i może na gubałówkę ale też jetem ciekawa jak lekarz się na to zapatruje :)

    czekaja lubi tę wiadomość

    iv09cbxm68yuj78z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2014, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 17:30

    czekaja lubi tę wiadomość

  • czekaja Autorytet
    Postów: 1883 1921

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny za odpowiedz.

    Ja jestem z nad morza wiec roznica wysokosci spora.

    Oczywiscie tez nie wchodzilabym na szczyty bardziej mysle o dolinie 5 stawowo morskim oku i miejscach nizej polozonych. Poczekam chyba do wizyty 8 wrzesnia i zapytam mojego lekarza bo boje sie ryzykowac.


    Niunia daj znac co Twoj lekarz ci powie:)

    iv099vvjggrlv6wt.png



    hchydqk3i4qembie.png



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 17:30

    czekaja lubi tę wiadomość

  • Agusia ;) Autorytet
    Postów: 1573 1709

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się dopisuje, pochodzę z centrum Polski, więc wyjazd w góry był trochę obciążony zmiana ciśnienia itp., zanim zdecydowałam się na wyjazd rozmawiałam z moim ginem, przed urlopem miałam dokładne badania na samolocie, czy z szyjką i macicą wszystko ok, dostałam zielone świtało na wyjazd i tak w 22+3 tygodniu wyjechałam na tydzień w góry, było super, uwielbiam ten klimat tam odpoczywam...ps. ale ja bez konsultacji z ginem bałabym się jechać...właśnie ze względu na zmianę ciśnień itp.
    Oczywiście bez wchodzenia na szczyty, bez przemęczania się :)

    czekaja lubi tę wiadomość

    dqpr2n0aifktuqyu.png

    201605191762.png
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja byłam wczoraj :)
    pytałam o jacuzzi, samolot i góry :)
    w moim przypadku nie ma przeciwwskazań wiec jutro śmigamy do Zakopanego :)
    ale to indywidualna sprawa...na pewno w duzej mierze zalezy od ciśnienia :) mi co wizytę mierzy wiec zerknał na dane, zmierzył wczoraj plus wyniki badań i mowił ze śmiało mogę jechać :) i na baseniki też mogę iść...nie na cały dzień ale mogę :D

    czekaja lubi tę wiadomość

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • czekaja Autorytet
    Postów: 1883 1921

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz do zakopanego jezdziłam wieć wiem ze toleruje tamtejze cisnienie:)

    jedyny problem mialam przy wchodzeniu na szczyty bo i z wysilku i ze zmiany cisnienia strasznie bolala mnie glowa wiec juz zapobiegawczo przed wejsciem na dany szczyt brałam leki przeciwbolowe.

    W dolinach czy w samym Zakopanem było ok.

    Tak jak piszecie bez konstltacji z lekarzem nie ma co ryzykowac. poczekam do 8. pozniej i noclegi tansze a po gorach nie bedziemy sie wspinac wiec pieknej bezdeszczowej pogody nie musimy miec.

    byle poczuc ten klimat zobaczyc piekne gory i zjesc kwaśnice;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2014, 10:02

    iv099vvjggrlv6wt.png



    hchydqk3i4qembie.png



  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    byłam w ciąży z córą właśnie w okolicy 12 tygodnia ciąży nad Morskim Okiem. było dobrze, szliśmy spacerkiem, trochę się zmęczyłam ale pewnie kto by się nie męczył 18km tam i z powrotem;)

    czekaja lubi tę wiadomość

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • Pinia108 Autorytet
    Postów: 394 464

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! Ja w poniedziałek mam zamiar na kilka dni wyjechać do Zakopanego. Byłam 4 tyg. temu (czyli 16 tc) na wizycie pani ginekolog powiedziała, że nie widzi przeciwwskazań do wyjazdu. Dodam, że na początku ciąży miałam zakazu wszystkiego, ponieważ poprzednia ciąża zakończyła się w 8 tc. :(
    Jutro jeszcze idę na połówkowe więc się dopytam co i jak. Na basen chodzę, ale wolę się upewnić czy mogę jechać na termy - mam co do tego wątpliwości. i o jechanie kolejką na Kasprowy spytam.
    W planach mamy oczywiście tylko dolinki :)
    Co do wypadu do Doliny Pięciu Stawów i stamtąd na Morskie Oko to ja osobiście bym tej trasy nie polecała kobiecie w ciąży. Byłam w zeszłym roku tam - widoki bajkowe - ale sporo wąskich i stromych tras (trudno kawałkami minąć się z turystami z naprzeciwka idącymi) i w wielu miejscach trzeba sobie pomagać rękami przy wchodzeniu lub schodzeniu po skałach.
    Ja wychodzę z założenia, że w Górach w ciąży trzeba zachować maximum rozsądku. Mam zamiar wybierać takie trasy gdzie w razie czego bez problemu jestem w stanie wrócić lub wezwać pomoc (że bez problemu pomoc do mnie dojedzie).
    Pozdrawiam i czekam na relacje z wyjazdów

    czekaja lubi tę wiadomość

    Marianna [*] 08.11.2013 8tc
    Kamilka 7.01.2015
    Jan [*] 19.04.2016 12 tc (8/9 tc)
    Weronika 11.08.2017
  • Pinia108 Autorytet
    Postów: 394 464

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś na wizycie i pytałam ginkę o wyjazd w góry. Baseny termalne nie są wskazane dla ciężarnych, natomiast normalny basen jak najbardziej. Kolejką na Kasprowy mogę jechać - nie mam i jak dotąd nie miałam problemów z ciśnieniem. A kwaterę mamy obok szpitalu w razie czego :)
    Pozdrawiam i napiszę za tydzień jak było :)

    czekaja lubi tę wiadomość

    Marianna [*] 08.11.2013 8tc
    Kamilka 7.01.2015
    Jan [*] 19.04.2016 12 tc (8/9 tc)
    Weronika 11.08.2017
  • Pinia108 Autorytet
    Postów: 394 464

    Wysłany: 8 września 2014, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróciłam z Zakopanego :)
    Dałam radę chodzić po Dolinkach i na niedługich trasach. Trochę miałam zakwasy w łydkach - ale to nie z ciążą związane. Zwykle byłyśmy (mama i ciocia po 60+ i siostra 40+)cały dzień w trasie (trasa według przewodnika półdniowa), tempo spacerowe. W kilometrach to max 20 - Dolina Chochołowska ze szlakiem papieskim (śliczny płaski malowniczy). Na Kasprowy wjechałam kolejką - bilety online kupiłam - stanie w kolejce kilka godzin bezsensowne.
    Kiepsko się czułam tylko po drodze powrotnej - wole chodzić niż siedzieć kilka godzin w samochodzie jako pasażer. Na basen to tylko do aquaparku z Zakopanym poszłam i wybierałam tylko te baseny gdzie woda do 30 stopni była.
    Na trasach było kilka brzuchatek, ale też i dużo maleństw w chustach i nosidełkach.
    Ja na chodzenie "po górach" wzięłam kijki do nordika - mnie z nimi się lżej chodzi.
    Dokładniejszy plan:
    1 dzień - aklimatyzacja do Butorowego (wjazd krzesełkowym wyciągiem), spacerkiem przez Gubałówkę i zjazd kolejką szynową.
    2 dzień Dolina Strążyska, Silkawica, weszłyśmy na Czerwoną Przełęcz 1303 m n.p.m. ( w ciągu 40 min 300 m różnicy wysokości) i powrót Dolną Białego. 18km przez cały dzień
    3 dzień Dolina Chochołowska i szlak papieski ok. 20 km
    4 dzień Z Kuźnic do Schroniska Murowaniec 1500 m n.p.m.( przez Boczań), na Czarny Staw Gąsienicowy 1620 m n.p.m. i powrót Doliną Suchej Wody. ok 15 km
    5 dzień wjazd kolejką na Kasprowy, bo wszystkich bolały nogi
    6 dzień powrót Zakopane-Kielce

    Wieczorami byłam trochę zmęczona, zakwasy delikatne w łydkach się pojawiły. Ja dużo lepiej się czuje jak sie ruszam niż jak siedzę w domu.

    Pozdrawiam i życzę miłych wypoczynków.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2014, 15:34

    czekaja lubi tę wiadomość

    Marianna [*] 08.11.2013 8tc
    Kamilka 7.01.2015
    Jan [*] 19.04.2016 12 tc (8/9 tc)
    Weronika 11.08.2017
  • caśka Autorytet
    Postów: 657 637

    Wysłany: 1 listopada 2014, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bylam w Karkonoszach dosłownie 2 tygodnie temu, sama jechałam. Troche mnie zatykalo i dzidzia byla ruchliwa podczas podróży, ale nic po za tym.

    57nu2yv.png
    sx4gq9q.png
  • rastafanka Autorytet
    Postów: 304 445

    Wysłany: 6 listopada 2014, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 26 tygodniu byłam w Bieszczadach. Dużo chodziliśmy, zaliczyliśmy Połoninę Caryńską i Wetlińską i różne punkty widokowe. Córcia w brzuchu dużo fikała, ale nic niepokojącego się nie działo :)

    l22ndf9hcnybk1rg.png
  • elcia_aa Autorytet
    Postów: 402 431

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a była któraś np w Alpach?

    I i II IVF Medart Poznań
    III IVF NOVUM 5.01 transfer 2 groszków, 8dpt-30 11dpt-120, 35dpt mamy <3
    wwgzgzu37ir54715.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ