X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Za którym razem udało się Wam zajść w ciąże?
Odpowiedz

Za którym razem udało się Wam zajść w ciąże?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Azorczynka Autorytet
    Postów: 309 141

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już mamy za sobą dwa podejścia :( Za pierwszym razem chyba zarodek się nie zagnieździł a teraz nie wiem co się stało :( Bolały mnie jajniki i brzuch kilka dni po owulacji, a dziś okres :( Jestem już chyba zrezygnowana.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2016, 18:21

    bf6b47d663.png
  • Freska Przyjaciółka
    Postów: 70 33

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drugi cykl starań to sam początek. Przy regularnym współżyciu niektórym parom udaje się po około roku i jest to zupełnie normalne.

    Nastawiałam się na pół roku starań. Udało się w pierwszym cyklu, ale z partnerem traktujemy to w kategorii dużego trafu szczęścia.

    p19u9jcg3k1skenj.png
  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało nam się po 1,5 roku starań. Ale u mnie był problem hormonalny więc bez leków może do dziś byśmy próbowali.

    l54t4dr.png
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    6 cykl starań tak naprawde, z celowaniem w owulacje, 2 cykl z mierzeniem temperatury i testami owu. A tak ogólnie ponad rok współżycie bez zabezpieczenia.


    Rok starań to normalne, tak mówią lekarze :)

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • Azorczynka Autorytet
    Postów: 309 141

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze mi się wydawało, że zajście w ciąże jest banalnie proste :(

    bf6b47d663.png
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez sie tak wydawało zanim naprawde sie nie zdecydowaliśmy ;)

    Moj gin mówił ze na spokojnie 8 cykli, a jak po 8 nie pyknie to sie zgłosić na diagnostykę.

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie rok to dużo. Jakbym poszła wcześniej do lekarza, który się zna to może dużo wcześniej by się udało. A tak czekaliśmy rok a szanse na zapłodnienie w tym czasie mieliśmy prawie zerowe.

    l54t4dr.png
  • Azorczynka Autorytet
    Postów: 309 141

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ines. wrote:
    Mi tez sie tak wydawało zanim naprawde sie nie zdecydowaliśmy ;)

    Moj gin mówił ze na spokojnie 8 cykli, a jak po 8 nie pyknie to sie zgłosić na diagnostykę.

    Ooo dzięki za wskazówkę bo ja już zaczęłam świrować że ze mną coś nie tak. Pewnie go gina wybiorę się szybciej niż za pół roku, ale pocieszyłaś mnie.

    bf6b47d663.png
  • Freska Przyjaciółka
    Postów: 70 33

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warto zrobić podstawowe badania przed podjęciem starań: przegląd podwozia u ginekologa, cytologia, hormony tarczycy, morfologia i porozmawiać ze swoim lekarzem o planach powiększenia rodzinki. Nie zaszkodzi a może wiele ułatwić.

    She86 lubi tę wiadomość

    p19u9jcg3k1skenj.png
  • She86 Autorytet
    Postów: 825 858

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z córką w 7 cs, a teraz w 4 cs :)

    Natalia <3 27.03.2016
    3i49krhmwfp2unuq.png
    ckaiqqmzo2wel1fv.png

  • Asik_kk Przyjaciółka
    Postów: 91 68

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My staraliśmy sie 1,5 roku na leczeniu hormonalnym, wyznaczonej u lekarza owulacji itp próbowaliśmy nawet inseminacji. Nic nie szło. Jak zrezygnowaliśmy, odstawiliśmy wszystko,spisaliśmy starania na straty i przestaliśmy o tym myśleć nagle przypadkiem sie udało ;) także jak widać nie ma zasady. Żaden mądry lekarz tez nie obieca kiedy ktoś zajdzie w ciąże bo to sprawa absolutnie indywidualna ;) 2 cykle to bardzo krótko także nie zamartwiaj sie i powodzenia ;)

    w4sqdqk3kke62kr4.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z córką zaszłam w 36 cs (równo 3 lata) a teraz 2 cs :D


    Asik, ja też się śmieję, że z córką wpadliśmy :D po 3 latach starań (i 4 poronieniach) powiedziałam do męża, że ja to pierd*** i jak nie to nie! Po czym napiliśmy się wińska, włączyliśmy filmek... To miał być oficjalny koniec starań, biała flaga... i spłodziliśmy córkę :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2016, 09:33

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Asik_kk Przyjaciółka
    Postów: 91 68

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha zauważyłam, ze los często płata takie figle ;) jednak jest jakaś prawda w tych gadkach o "blokadzie psychicznej" ;)

    w4sqdqk3kke62kr4.png
  • Beebiann Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam się udało za 1 podejściem :) oboje byliśmy bardzo zaskoczeni..

    Beebian
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszą ciążę zaszłam dopiero w 12 cyklu, po miesiącu brania Bromegronu na obniżenie prolaktyny.

    W drugą zaszłam w pierwszym cyklu, byliśmy w totalnym szoku, bo liczyliśmy na jakieś min. pół roku starań, choć oczywiście byłą to wielka radość;) Nie zdążyłam nawet zrobić badań prolaktyny:) I to do tego trafiły się nam bliźniaki.

  • Mania25 Autorytet
    Postów: 862 801

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam się udało w 2cs w tym roku :) Próbowaliśmy jeszcze 2 razy w ubiegłym roku :)

    aaVJp2.png
    SYbyp2.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy cykl po odstawieniu anty. Szok niesamowity, bo cykl był 50dniowy i była to dosłownie ruletka kiedy zjawi się owulacja ;)
    Azorczynka wrote:
    Zawsze mi się wydawało, że zajście w ciąże jest banalnie proste :(

    Może to głupie, ale ja zauważyłam, że najczęściej osoby z patologicznych rodzin (alkoholizm itp.) czy osoby, które robią to 'bez głowy' wpadają za pierwszym razem. A jak ktoś bardzo chce dziecka to stara się długo. ;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2016, 11:24

  • Azorczynka Autorytet
    Postów: 309 141

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvuszka wrote:
    Pierwszy cykl po odstawieniu anty. Szok niesamowity, bo cykl był 50dniowy i była to dosłownie ruletka kiedy zjawi się owulacja ;)



    Może to głupie, ale ja zauważyłam, że najczęściej osoby z patologicznych rodzin (alkoholizm itp.) czy osoby, które robią to 'bez głowy' wpadają za pierwszym razem. A jak ktoś bardzo chce dziecka to stara się długo. ;/


    Też to zauważyłam i trochę nie rozumiem dlaczego dzieci trafiają się z łatwością nieodpowiedzialnym ludziom :/ Z mężem postanowiliśmy się jeszcze postarać w tym miesiącu, a potem odpuszczamy. Strasznie dużo mnie to kosztuje. Teraz już na prawde myślałam że jestem w ciąży....bolały mnie jajniki po owulacji, brzuch. Jednego dnia bolało mnie dosłownie całe ciało, tak jak na chorobę. Wszystkie objawy się zgadzały, a tu nagle...okres. Beczałam jak dziecko :( strasznie się zawiodłam

    bf6b47d663.png
  • Nita Autorytet
    Postów: 1809 1608

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azorczynka wrote:
    Też to zauważyłam i trochę nie rozumiem dlaczego dzieci trafiają się z łatwością nieodpowiedzialnym ludziom :/ Z mężem postanowiliśmy się jeszcze postarać w tym miesiącu, a potem odpuszczamy. Strasznie dużo mnie to kosztuje. Teraz już na prawde myślałam że jestem w ciąży....bolały mnie jajniki po owulacji, brzuch. Jednego dnia bolało mnie dosłownie całe ciało, tak jak na chorobę. Wszystkie objawy się zgadzały, a tu nagle...okres. Beczałam jak dziecko :( strasznie się zawiodłam
    Wyluzuj trochę, bo jeśli masz aż taką deprechę po zaledwie dwóch cyklach starań, to co będzie jeśli przyjdzie Ci się starać latami? (czego Ci nie życzę oczywiście). Przecież każda zdrowa para ma rok na zajście w ciążę. Dopiero po roku można wstępnie mówić o niepłodności, udać się na badania, zacząć szukać przyczyny.
    I uwierz mi: jeśli naprawdę zajdziesz w ciążę, to żadnych objawów nie będziesz odczuwała. Żadnych bólów jajników po owulacji, żadnego "ciągnięcia" tu i tam. Będzie to cykl, którego się najmniej spodziewasz.

    Asik_kk, Pianistka, lipa lubią tę wiadomość

    f6tvan2.png
    cb7wgov3drqp7e64.png

  • Werix Autorytet
    Postów: 1218 958

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    13 cykl okazał się dla nas szczęśliwy. I tak jak pisze Nita, akurat tego cyklu nie obstawiałam w ogóle, bo byłam zajęta okropnym bólem zęba, który trwał prawie 2 tygodnie i przez którego miałam 4 wizyty u dentysty, antybiotyk, rtg itp.

    17u9ha00otchcgqb.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ