X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Za niskie TSH
Odpowiedz

Za niskie TSH

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ziuta.w Ekspertka
    Postów: 187 101

    Wysłany: 10 maja 2018, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    30.04
    TSH 0,236 (norma 0,27 - 4,20)
    Z tego powodu zlecono powtórzenie TSH + FT4 +FT3.
    09.05
    TSH 0,136 (norma 0,27 - 4,20)
    FT4 1,51 (norma 0,93 - 1,70)
    FT3 3,63 (norma 2,00 - 4,40)

    W necie czytam, że jak TSH poniżej normy, ale FT4 w normie to wszystko ok i nie ma się co martwić, ale już sama nie wiem. :/
    Zapisać się do endokrynologa-ginekologa? Co zrobiłybyście na moim miejscu?

    p19u9jcg5pchuxin.png
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 10 maja 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym zapytała ginekologa lub lekarza u którego będziesz przy najbliższej okazji. u mnie TSH było podwyższone, dlatego ginekolog zapisał mi euthyrox (od niego miałam wcześniej skierowanie na TSH).Teraz mam już w normie. Przestraszyłam się czytając w necie o problemach z niedoczynnością tarczycy i miałam iść do endokrynologa, ale będąc u lekarza rodzinnego zapytałam przy okazji o te wyniki, bo bardzo go sobie cenie a on mnie uspokoił, że było podwyższone nieznacznie i jeśli już wyniki są w normie to mogę być spokojna. U mnie pojawiło się to w ciąży, bo przed ciążą robiłam badanie i wynik był ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2018, 11:49

    ziuta.w lubi tę wiadomość

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • ziuta.w Ekspertka
    Postów: 187 101

    Wysłany: 10 maja 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaf wrote:
    Ja bym zapytała ginekologa lub lekarza u którego będziesz przy najbliższej okazji. u mnie TSH było podwyższone

    Tylko lekarza mam dopiero 30.05... Więc kupa czasu.
    Chyba, że położną na czacie w LuxMedzie zapytam. Niedługo mi zablokują do nich dostęp. :P
    Czytam, że nadczynność to mniejszy problem, ale mimo wszystko...

    p19u9jcg5pchuxin.png
  • PixiDixi Autorytet
    Postów: 2466 1525

    Wysłany: 11 maja 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie ciaza obnizyla TSH w pierwszym trymestrze do 0.12 i gin nic z tym nie robila ,nazwala to fizjologicznym stanem. Ostatnio robilam TSH i bylo 1.26 takze samo wrocilo do normy. Leczy sie podwyzszone TSH w ciazy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2018, 21:24

    ziuta.w lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 12 maja 2018, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to nie są normy dla ciężarnych tylko normalne. Wydaje mi się, że w tych dla ciężarnych wypadasz w normie :) dla 1 trymestru norma sie zaczyna chyba od 0,01 w ogole ;)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 12 maja 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu wklejam normy TSH dla ciężarnych w Diagnostyce:
    Kobiety ciężarne:
    I trymestr: 0,01-2,32 uIU/ml
    II trymestr: 0,1-2,35 uIU/ml
    III trymestr: 0,1-2,65 uIU/ml

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ