X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Zastrzyki w brzuch
Odpowiedz

Zastrzyki w brzuch

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Megson1996 Koleżanka
    Postów: 44 3

    Wysłany: 1 września 2023, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak długo brałyście zastrzyki ?

  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 891 823

    Wysłany: 1 września 2023, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do 6 tyg. po porodzie.

    Ja strzelam w udo.
    Żeby nie robiły się siniaki, to trzeba bardzo powoli wstrzykiwać i nie wyciskać żadnych pęcherzyków.
    Patent ze szpitala i działa.
    Druga ciąża na zastrzykach i dopiero po instrukcji położnej w szpitalu w końcu nie ma siniaków.

    Megson1996 lubi tę wiadomość

    [age.png
  • Megson1996 Koleżanka
    Postów: 44 3

    Wysłany: 1 września 2023, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_1003 wrote:
    Do 6 tyg. po porodzie.

    Ja strzelam w udo.
    Żeby nie robiły się siniaki, to trzeba bardzo powoli wstrzykiwać i nie wyciskać żadnych pęcherzyków.
    Patent ze szpitala i działa.
    Druga ciąża na zastrzykach i dopiero po instrukcji położnej w szpitalu w końcu nie ma siniaków.
    A w brzuch robiłaś sobie może też ?

  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 891 823

    Wysłany: 1 września 2023, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też ale w brzuch do 20tc.
    Poprzednio chyba trochę dłużej, teraz przy bliźniaczej
    od 20tc już nie było za co łapać na brzuchu.
    Robię w uda i jest ok. Mówią że ponoć najbardziej boli
    ale spróbowałam w szpitalu w ramię za namową położnej
    i wolę w uda.

    Megson1996 lubi tę wiadomość

    [age.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 1 września 2023, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do końca połogu :)

    Megson1996 lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Megson1996 Koleżanka
    Postów: 44 3

    Wysłany: 1 września 2023, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_1003 wrote:
    Też ale w brzuch do 20tc.
    Poprzednio chyba trochę dłużej, teraz przy bliźniaczej
    od 20tc już nie było za co łapać na brzuchu.
    Robię w uda i jest ok. Mówią że ponoć najbardziej boli
    ale spróbowałam w szpitalu w ramię za namową położnej
    i wolę w uda.
    Hmm bo ja miałam do 12 tc progesteron w zastrzykach to robiłam w brzuch, 2 tygodnie przerwy i nadal mam i nie wiem czy nic się nie stanie jak zacznę znowu w brzuch robić

  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 891 823

    Wysłany: 1 września 2023, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mówiłam o heparynie.
    Nie słyszałam o progu w zastrzykach.

    [age.png
  • abbigal Autorytet
    Postów: 394 227

    Wysłany: 2 września 2023, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam w poprzedniej ciąży od początku do 6t tyg. po porodzie i teraz też biorę od samego początku. Gdzieś do 18tc robiłam sama, a później już zaczęłam chodzić do swojej przychodni i pielęgniarki robią mi w ramię. Pytałam czy mogę robić sama w udo, to każda położna i gin mówią mi, że to jest ostateczność, bo nie powinno się w udo ( internista jest innego zdania, mówi że mogę, ale on nie jest w kwestii ciąży dla mnie wyrocznią).

    Ps. Mówię o heparynie. O progesteronie pierwsze słyszę, ale już doczytałam że faktycznie też się robi zastrzyki. Tylko, z ciekawości, dlaczego takie wskazanie? skoro są tabletki z progiem🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2023, 15:54

    age.png

    age.png
  • Megson1996 Koleżanka
    Postów: 44 3

    Wysłany: 6 września 2023, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    abbigal wrote:
    Ja robiłam w poprzedniej ciąży od początku do 6t tyg. po porodzie i teraz też biorę od samego początku. Gdzieś do 18tc robiłam sama, a później już zaczęłam chodzić do swojej przychodni i pielęgniarki robią mi w ramię. Pytałam czy mogę robić sama w udo, to każda położna i gin mówią mi, że to jest ostateczność, bo nie powinno się w udo ( internista jest innego zdania, mówi że mogę, ale on nie jest w kwestii ciąży dla mnie wyrocznią).

    Ps. Mówię o heparynie. O progesteronie pierwsze słyszę, ale już doczytałam że faktycznie też się robi zastrzyki. Tylko, z ciekawości, dlaczego takie wskazanie? skoro są tabletki z progiem🤔
    Zastrzyki z progesteronem z tego względu, że szybciej działają. Tak naprawdę jak miałam niski progesteron i plamienia lekkie na początku, po 3 zastrzykach jak ręką odjął.

    abbigal lubi tę wiadomość

  • Eniana Autorytet
    Postów: 408 777

    Wysłany: 20 października 2023, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dostawałyście te zastrzyki na recepte za darmo czy płacicie 100%. Właśnie dostałam recepte i jest na pełną płatność a widzę w necie że są dla kobiet w ciąży bezpłatnie.

    07.2016 cp zakończona laparoskopowo
    11.2016 poronienie zatrzymane 8tc
    05.2019 👨‍👩‍👧 córka
    07.2022 kolejne starania
    01.2023 poronienie zatrzymane 7tc
    04.2023 cb
    08.2023 cb
    01.2024 15tc 👼 córka io
  • Kaja02 Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 20 października 2023, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostaję zawsze receptę gdzie jest napisane ryczałt i wtedy są darmowe w ciąży, nawet przed ciążą (musiałam brać od owulacji już) to miał receptę na 30% płatności.

  • Eniana Autorytet
    Postów: 408 777

    Wysłany: 20 października 2023, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaja02 wrote:
    Ja dostaję zawsze receptę gdzie jest napisane ryczałt i wtedy są darmowe w ciąży, nawet przed ciążą (musiałam brać od owulacji już) to miał receptę na 30% płatności.
    A do lekarza chodzisz prywatnie?

    07.2016 cp zakończona laparoskopowo
    11.2016 poronienie zatrzymane 8tc
    05.2019 👨‍👩‍👧 córka
    07.2022 kolejne starania
    01.2023 poronienie zatrzymane 7tc
    04.2023 cb
    08.2023 cb
    01.2024 15tc 👼 córka io
  • Kaja02 Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 20 października 2023, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eniana wrote:
    A do lekarza chodzisz prywatnie?
    Tak i nie ma problemu z wydaniem takiej recepty

    Eniana lubi tę wiadomość

  • eRKow. Autorytet
    Postów: 1033 1243

    Wysłany: 31 października 2023, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy robicie badanie aktywności anty Xa heparyny w trakcie ciąży? Mi zalecił docent Paśnik, w 12 i 24 TC. Zrobiłam teraz w 24tc, ale docent mówił żeby robić badanie po 4h, a niestety z powodu dojazdu i czekania krew miałam pobrana około 4h45min po zastrzyku, zastanawiam się czy to będzie miało duży wpływ na wynik...

    MTHFR heteri
    PAI-1 homo

    💔24.07.2022 r. Aniołek. (7tc/10tc) [*] Sławek
    💔04.04.2023 r. Aniołek (8tc/10tc) [*] Józio
    ❤️ 02.02.2024 r. Feliks, 3370g, 54cm, 10pkt
    age.png
  • Kaja02 Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 31 października 2023, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam raz, dwa tygodnie po rozpoczęciu brania zastrzyków, żeby zobaczyć czy dawka heparyny jest odpowiednia, okazało się, że tak i już mam nie powtarzać. Też czytałam o tym, że najlepiej ok 4h po przyjęciu, ale spokojnie myślę, że Twój czas jest jak najbardziej odpowiedni, ważne żeby np nie robić zastrzyku o 7 rano a badania o 16.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ