X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Zmiana z wizyt prywatnych na te w ramach NFZ
Odpowiedz

Zmiana z wizyt prywatnych na te w ramach NFZ

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • moonia Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Mam do Was pytanko- otóż przypuszczając że jestem ciąży chciałam zarejestrować się do wcześniej już "upatrzonej" ginekolog. Okazało się jednak, że najbliższa wizyta u niej w ramach NFZ jest na koniec sierpnia. W innym gabinecie przyjmuje prywatnie.
    Tutaj pojawia się moje pytanie- czy można po jakimś czasie z wizyt prywatnych "przeskoczyć" na te refundowane? u tego samego lekarza.
    Będę wdzięczna za opinie.

    Moonia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moonia a dlaczego nie? Placac zus masz prawo do opieki zdrowotnej - to ze decydujesz sie teraz na opieke prywatna wynika z braku terminow (ja tez chodze prywatnie ze wzgledu na czestsze usg, indywidualne podejscie do pacjentki i kozliwosc kontaktu telefonicznego w przypadku problemu) wiec w kazdej chwili mozesz przeniesc prowadzenie ciazy na nfz :-) nikt Ci nawet nie zabroni rownoczesnie chodzic do 10 ginekologow prywatnych celem konsultacji - masz do tego prawo - w koncu za to placisz. Jezeli ginekolog jest w porzadku i jest lekarzem z powolania a nie nastawionym na kase to nie zmienj podejscia do Ciebie jak przepiszesz sie do niego na nfz. Moja siostra przeniosla sie na nfz pod koniec ciazy ze wzgledow finansowych i nie bylo z tym problemow jej dotychczasowa karta ciazy byla kontynuowana problem byl tylko taki ze nie miala usg ale na nfz to tak zazwyczaj wyglada.. :-(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moonia kobieta w ciąży ma pierwszeństwo więc powinnaś rzucić hasło "ciąża" i powinni Cię przyjąć bez problemu na nfz :)

  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 21 kwietnia 2014, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy można chodzić i prywatnie i na NFZ? Czy taka ilość badań może zaszkodzić dziecku?

    201411191762.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 21 kwietnia 2014, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiele kobiet działa na "dwa fronty",właśnie dlatego,że,jak pisała Camille,na nfz jest niewiele usg,itd.Jeżeli mówiąc o szkodliwości badań masz na myśli usg-nie,nie może w żaden sposób zaszkodzić dziecku.

  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm..czyli mogłabym chodzić 2 razy w miesiącu? Czyli np początkiem miesiąca na NFZ a w połowie prywatnie do innego lekarza? Czy któraś z was też tak chodzi?

    201411191762.png
  • Ninusia Ekspertka
    Postów: 193 258

    Wysłany: 29 maja 2014, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was
    co do lekarza... zaczęłam prywatnie... na ostatniej wizycie kiedy potwierdziła mi, że jest pęcherzyk, zapytałam czy mogłabym zapisać się do niej na NFZ :) i to, co i jak mi powiedziała wprawiło mnie w niezły szok :)
    Mianowice, że bez żadnego problemu mogę chodzić do niej na NFZ... zaproponowałam prywatne wizyty przy konieczności zrobienia usg, ale powiedziała, że nie ma takiej potrzeby :)
    Więc chodzimy sobie z Fasolkiem do Pani Doktor na wizyty na NFZ :)
    fakt, nie poświęca tyle czasu, ile przy wizytach prywatnych (to przez nawał osób), ale wszystko dokładnie wytłumaczy :)

    Trzymajcie się Mamuśki :)

    jmmg93c.png
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 3 lutego 2017, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam temat dawno tu nikt nic nie pisał:-) Dziewczyny jak jet z tymi wizytami na NFZ ? jak one wyglądają ? warto chodzić czy lepiej dać sobie spokój i chodzić prywatnie?:-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2017, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie cierpię wizyt na nfz.

    Ostatnio byłam tylko i wyłącznie po zaświadczenie o ciąży, bo potrzebowałam do pracy. Położna zaczęła jakimś dziwnym tonem pytać, dlaczego nie pójdę do swojego lekarza prowadzącego...że skakać tak po lekarzach, to nie bardzo pasuje .

    Ginekolog spóźnił się 1,5 h .

    Nie wyobrażam sobie chodzić do gina na nfz. Tym bardziej,że długo starałam się o dziecko i chcę mieć jak najlepszą opiekę :)

  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 3 lutego 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzilam na NFZ i bylam zadowolona. USG co wizyte, dokladna odpowiedz na pytania, indywidualne podejscie. Obsuwy czaspwe byly, ale to wynikalo z rzetelnosci lekarki, ktora mimo wielu pacjentek nie spieszyla sie. Prawda jest taka, ze roznie mozna trafic, tak jak z ginem prywatnie.
    Oczywiscie bylam tez, dla potwierdzenia czy wszystko ok, na USG II i III trymestru + prenatalne, prywatnie.
    Co do 'pierwszenstwa' wpisania sie na liste do gina na NFZ na haslo 'ciaza', to jest to prawo martwe. Przynajmniej w Poznaniu.

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • dkdk Koleżanka
    Postów: 98 1

    Wysłany: 15 maja 2023, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy polecicie ginekologa w Rzeszowie?

  • gwzd Koleżanka
    Postów: 151 4

    Wysłany: 16 maja 2023, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możesz dopytać się o wolne terminy w tym gabinecie:
    https://ginekolog-rzeszow.p . Pani ginekolog z Rzeszowa i przyjmuje zarówno prywatnie jak i na narodowy fundusz zdrowia.
    Musiałabyś jednak samodzielnie do niej zadzwonić i dopytać się kiedy ma terminy na fundusz.
    Pani doktor na wizycie jest w stanie wykonać wszystkie niezbędne procedury lecznicze. Zajmuje się też prowadzeniem ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2023, 10:29

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ