X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Badanie śluzu, a sperma w pochwie...
Odpowiedz

Badanie śluzu, a sperma w pochwie...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 9 października 2013, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    Czy mogłybyście podzielić się ze mną technikami rozróżniania spermy od śluzu? Powiedzmy, że wczoraj było <3 - jak dziś określić śluz? I czy "grzebanie" tam nie zaszkodzi jakości spermy, która ma doczekać do owulacji? :)

    Z góry dziękuję :)

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • Lillenka Autorytet
    Postów: 309 373

    Wysłany: 10 października 2013, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/baza-wiedzy/pytania-i-odpowiedzi/obserwacja-sluzu-szyjkowego/jak-odroznic-sluz-plodny-od-spermy,37.html

    Plemniki czekają w okolicy jajeczka, tam się raczej palcem nie dogrzebiesz :-P

    Skuterek, dodinka, nezumi, Jus1985, Neyla lubią tę wiadomość

    ckai3e3kxad05tjw.png

    gg64anlirmc029it.png
  • Skuterek Ekspertka
    Postów: 196 426

    Wysłany: 10 października 2013, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lillenka wrote:
    https://ovufriend.pl/baza-wiedzy/pytania-i-odpowiedzi/obserwacja-sluzu-szyjkowego/jak-odroznic-sluz-plodny-od-spermy,37.html

    Plemniki czekają w okolicy jajeczka, tam się raczej palcem nie dogrzebiesz :-P


    Zgadzam sie ;)
    Zaraz po stosunku przecież nie grzebiez ;)

  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 11 października 2013, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki serdeczne! Jakoś wcześniej nie dotarłam do tego artykułu - bardzo się przydał. Choć oczywiście na końcu napisali, że nie jest to takie proste ;)

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • Coccolina Ekspertka
    Postów: 182 65

    Wysłany: 21 października 2013, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam szyjkę sprawdzam jak śluz jest niemiarodajny :) Póki jest otwarta to jest szansa :) A jaki jest śluz? Mało ważne ;)

    85993e3kq2qy7eit.png
    f2wl3e5ey3ftig7q.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 14 lutego 2014, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri wrote:
    Cześć Dziewczyny,

    Czy mogłybyście podzielić się ze mną technikami rozróżniania spermy od śluzu? Powiedzmy, że wczoraj było <3 - jak dziś określić śluz? I czy "grzebanie" tam nie zaszkodzi jakości spermy, która ma doczekać do owulacji? :)

    Z góry dziękuję :)

    ja czytałam ostatnio, żeby nie sprawdzać śluzu zaraz po stosunku, a po drugie sperma dość szybko wysycha, więc to co potem sprawdzamy to już nasz śluź

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Evik Autorytet
    Postów: 848 878

    Wysłany: 20 lutego 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczyny, jestem tu nowa i to mój 3 cykl starań o dziecko, z ovu pierwszy. Tak więc wciąż się uczę obserwować swoje ciało. Chciałam Was spytac o radę, nie wiem jak określić śluz który dziś zaobserwowałam u siebie. Jest on biały i rozćiągliwy gdzieś max do 5 cm.Zastanawiam się nad lepkim lub kremowym, no sama nie wiem;/ Jest to mój 6 dzien cyklu

    w5wqqps6dh6rkfbp.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ