X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Blade kreski na teście owulacyjnym
Odpowiedz

Blade kreski na teście owulacyjnym

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • AgataJ Ekspertka
    Postów: 130 56

    Wysłany: 14 maja 2021, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dopiero zaczynam swoją przygodę z testami owulacyjnym. Według aplikacji dziś powinnam mieć owulację, test negatywny. Testuję już około 5 dni i cały czas niezmiennie jest blada kreska druga. Nie ciemnieje ani nie jaśnieje. Wiem, że to wynik negatywny, ale chodzi mi o coś innego. Czy zawsze wychodzi ta blada kreska przez cały cykl a jedynie ciemnieje przed owulacją? Czy działa to na zasadzie, że pojawia się i powinna ciemnieć i później znika?
    Z góry dzięki za odpowiedzi.

    25.08 - II <3
    25.08 - beta 50,4
    27.08 - beta 162
  • Filipka1 Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 14 maja 2021, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogę powiedzieć z moich obserwacji, że u mnie jest zawsze testowa jasna i widoczna, ciemnieje trochę dzien przed skokiem LH. Czy testujesz 2 razy dziennie
    rano i wieczorem? Aplikacja może się mylić, ciało może kilka razy podchodzić do owulacji, co wpływa na wydłużenie danego cyklu. Długość fazy lutealnej tez jest kwestią indywidualną.

  • Gosia24 Autorytet
    Postów: 2386 1911

    Wysłany: 15 maja 2021, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam pcos i nie mam naturalnych owulacjibi w kazdym dniu mam blada kreske, zawsze taka sama, a przy stymulacji owu byla ciagle jasna az w koncu pojawiła sie mega ciemna :)

    Pcos-ka lubi tę wiadomość

    01.08.2022 Majeczka 3430g, 60cm szczęścia ❤
    03.09.2024 Igusia
    2760, 51cm okruszka ❤️
    age.png

    age.png
  • AgataJ Ekspertka
    Postów: 130 56

    Wysłany: 15 maja 2021, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Filipka1 wrote:
    Mogę powiedzieć z moich obserwacji, że u mnie jest zawsze testowa jasna i widoczna, ciemnieje trochę dzien przed skokiem LH. Czy testujesz 2 razy dziennie
    rano i wieczorem? Aplikacja może się mylić, ciało może kilka razy podchodzić do owulacji, co wpływa na wydłużenie danego cyklu. Długość fazy lutealnej tez jest kwestią indywidualną.
    Zazwyczaj dwa razy dziennie. Kreska raz jest mniej widoczna raz bardziej, ale zawsze blada.

    25.08 - II <3
    25.08 - beta 50,4
    27.08 - beta 162
  • Filipka1 Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 15 maja 2021, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgataJ wrote:
    Zazwyczaj dwa razy dziennie. Kreska raz jest mniej widoczna raz bardziej, ale zawsze blada.

    To podobnie jak u mnie, najwidoczniej jeszcze trzeba chwilę poczekać na owulację. Wcale owulaki nie muszą ciemniać im bliżej do owu, jednego dnia będzie jasna kreska, a drugiego może być już ciemna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2021, 18:02

  • AgataJ Ekspertka
    Postów: 130 56

    Wysłany: 15 maja 2021, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś zniknęła prawie całkowicie niestety. Temperatura w ogóle się nie podnosi, wiec myślę, że będzie to niestety bezowulacyjny cykl.

    25.08 - II <3
    25.08 - beta 50,4
    27.08 - beta 162
  • Betelgeza Autorytet
    Postów: 310 161

    Wysłany: 17 maja 2021, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczynasz testować zgodnie z zaleceniami producenta? Jeśli po 2mc nie wychwycisz piku, polecam chociaż jeden monitoring owu. Ja piku nie wychwyciłam a owu była, więc nie sugeruj się tymi testami jako pewniakiem.

    klz9piqv2xhltk1y.png
  • AgataJ Ekspertka
    Postów: 130 56

    Wysłany: 17 maja 2021, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero zaczynam i uczę się obserwować siebie. Mierze temperaturę rano, obserwuje śluz. W okresie progrozowanej owulacji nie było żadnych symptomów. Kreski były balde, później znikły na jakies 2 dni a teraz znów się pojawiły i są dość znacznie widoczne ale nie jest to wynik pozytywny. Czekam, może po prostu mam później owulację niż zakładałam (ja i aplikacja). Ma monitoringu nigdy jeszcze nie byłam. To dopiero mój pierwszy cykl z obserwacją i testami. Wiele jest jeszcze dla mnie niejasne ;)

    25.08 - II <3
    25.08 - beta 50,4
    27.08 - beta 162
  • Gosiak123 Autorytet
    Postów: 308 165

    Wysłany: 17 maja 2021, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się że nie ma się co sugerować samymi testami owulacyjnymi. U mnie też przez cały cykl wychodzi jasna kreska, im bliżej owu tym ciemniejsza ale jeszcze nigdy nie wyszła mi taką sama jak kontrolna a wiem że owulacja była bo zaszłam wtedy w ciążę. U mnie najlepiej sprawdza się obserwacja śluzu a testy robię tylko orientacyjnie

    👩‍🦰 25 l.
    👨‍🦰 29 l.
    👶 2018

    Starania o rodzeństwo od styczeń 2021

    [*] luty 2021 - ciąża biochemiczna 💔

    Naturalne wspomaganie:
    Pregna Start
    Witamina B6 50mg
    Witamina C
    Zioła ojca Sroki nr 3
    Olej lniany
    MACA
    Magnez

    Mój cykl:
    >35 dni
    Owulacja 24 dc
    Krótka faza lutealna (11dni)
  • Nowa Ja 😊 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 20 maja 2022, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrobiłam test owulacyjny z ciekawości zaraz po otrzymaniu. Widniała tylko linia kontrolna. Natomiast na wczorajszym teście widoczna była jasna linia testowa, ale jednak jaśniejsza od linii kontrolnej 🤔 dziś odczuwam dyskomfort w podbrzuszu sugerujący owulację. Zobaczymy 😊

  • Starajaca_sie Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 22 maja 2022, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Staramy się z mężem o dziecko od 4 cykli. W tym cyklu postanowiłam robić testy owulacyjne. Kreski testowe ciemniały, jednakże żadna nie była ciemniejsza niż kontrolna. Czy to oznacza cykl bezowulacyjny? Dodam, że na początku tego cyklu musiałam przyjąć do stawu krzyżowo-biodrowego zastrzyk z kortyzonu, po którym przez 9 dni miałam plamienia. Wizyta u ginekologa oczywiście była i pani doktor nie zauważyła nic niepokojącego. Co prawda cykl się przedłużył i śluz płodny zauważyłam dopiero w 16 dniu..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2022, 11:46

  • angelakujawska118 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny zaczęliśmy z partnerem starać się o dziecko . Aktualnie jestem 6dni przed miesiączka . Testy owulacyjne cały czas lekko różowe wychodzą . W dni płodne miałam normalne ciemne. Teraz cały czas lekko różowe . Co to może oznaczać? Zrobiłam dziś test ale negatywny cały czas mam nadzieje ze może za wcześnie go wykonałam . A wy jak myślicie?

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angelakujawska118 wrote:
    Hej Dziewczyny zaczęliśmy z partnerem starać się o dziecko . Aktualnie jestem 6dni przed miesiączka . Testy owulacyjne cały czas lekko różowe wychodzą . W dni płodne miałam normalne ciemne. Teraz cały czas lekko różowe . Co to może oznaczać? Zrobiłam dziś test ale negatywny cały czas mam nadzieje ze może za wcześnie go wykonałam . A wy jak myślicie?
    Testy owulacyjne wykonuje się tylko do owulacji bo potem to już bez sensu :)
    A jak jesteś 6 dni przed miesiączka to na test ciążowy jeszcze za wcześnie:)

  • Lari99 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 4 sierpnia 2022, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dzieqczyny jakie kreski na tescie owulacyjnym wychodzą w dzień owulacji ?
    Po poludniu robilam test kreska wyszla w odcieniu zblizonym, a wievzorem byla juz slabsza, co to moze znaczyc ?
    Nie pilam nic 2 godizny przed testami

  • Truskawkowa_M Koleżanka
    Postów: 46 17

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lari99 wrote:
    Hej, dzieqczyny jakie kreski na tescie owulacyjnym wychodzą w dzień owulacji ?
    Po poludniu robilam test kreska wyszla w odcieniu zblizonym, a wievzorem byla juz slabsza, co to moze znaczyc ?
    Nie pilam nic 2 godizny przed testami


    Tzn. Ze popołudniu miałaś pik, który zaczął spadać.
    Owulacja wychodzi w kolorze mocniejszym niż testowa

    Ona i On

    Czekają na 🤰🏻
  • Bella_89 Autorytet
    Postów: 988 588

    Wysłany: 24 lutego 2023, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny
    Zaczęliśmy z mężem starania o trzecie dziecko. Przy pierwszej ciąży samo jakoś wyszło a teraz strasznie mi zależy i zaczęłam czytać więcej informacji i korzystać z testów owulacyjnych. Jednak nie bardzo rozumiem co znaczy, że jednego dnia kreska testowa jest blada(wiem że negatywny) a na drugi dzień nie ma jej wcale. To może być cykl bezowulacyjny? Czy owulacja może pojawić się później i ta blada kreska nic nie znaczy? Jakie są wasze doświadczenia z testami? Według aplikacji owulacja powinna nastąpić za dwa dni.

  • Andzia93 Znajoma
    Postów: 18 5

    Wysłany: 25 lutego 2023, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, z tego co przeczytałam to blada kreska na nic nie wskazuje, musi być wyraźna żeby można było oznaczyć wzrost lh . Dla mnie to czarna magia, bo tez jednego dnia ją widać a drugiego nie i to mnie trochę myli. Ale cierpliwie czekam i liczę na to że wkrótce pojawi się wyraźna kreska 😃

    👩🏼 29 l.
    👱🏻‍♂️ 30 l.

    💘10.2018

    Cykle +/- 35 dni
    Starania od 09/2022

    NAC
    Zioła Ojca Sroki nr 3
    Olej z wiesiołka
    Ovarin
  • Gandziaa Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 10 grudnia 2023, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, zaczęłam obserwować swój cykl. W 13 dc zrobiłam test owu i kreska wyszła mocna. W kolejnym dniu 14 dc powtórzyłam test owy i kreska wyszła blada rano i jeszcze bledsza wieczorem. W 15 dc wieczorem postanowiłam zrobić ponownie test i kreska znowu wyszła taka ciemna jak na tym z 13 dc. Nie wiem jak to odczytywać. Zakładam że pewnie teraz mam owulację. Chociaz śluz sie nie zgadza bo jest wodnisty. Czy ktoś się spotkał z taka sytuacja ? Będę wdzięczna za sugestie.

  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gandziaa wrote:
    Cześć, zaczęłam obserwować swój cykl. W 13 dc zrobiłam test owu i kreska wyszła mocna. W kolejnym dniu 14 dc powtórzyłam test owy i kreska wyszła blada rano i jeszcze bledsza wieczorem. W 15 dc wieczorem postanowiłam zrobić ponownie test i kreska znowu wyszła taka ciemna jak na tym z 13 dc. Nie wiem jak to odczytywać. Zakładam że pewnie teraz mam owulację. Chociaz śluz sie nie zgadza bo jest wodnisty. Czy ktoś się spotkał z taka sytuacja ? Będę wdzięczna za sugestie.

    Zbadaj LH i FSH w 3dniu cyklu. Stosunek tych hormonów powinien być 1:1. Zbyt wysoki poziom LH może dawać fałszywie dodatnie wyniki testów owulacyjnych

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2023, 07:57

  • Ewa1234 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 21 sierpnia, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaka kreska powinna być na teście owulacyjny dzien po owulacja wczoraj były dwie mocno wyraźnie kreski?

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ