X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację brak miesiączki, czekanie..
Odpowiedz

brak miesiączki, czekanie..

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • bejka Znajoma
    Postów: 30 8

    Wysłany: 8 lutego 2015, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, postanowilam się zarejestrować tutaj żeby otrzymać waszą pomoc i wsparcie, czytam inne wątki i widzę, że jesteście bardzo doświadczone a wiedza może mi się przydać.
    Odlozylam tabletki anty i od października 2014 nie mam okresu, gin1 powiedział zeby czekać 7 miesięcy. Jednak w styczniu wybralam się do gin2 bo ilez można czekać, zrobił USG i powiedział ze pco i dal skierowanie na hormony, badania zrobic w 4dc, mowie ze ja nie mam @, a on mi ze mam poczekać może przyjdzie.załamka..
    Poszlam 29.01. do gin3 endokrynolog, zrobił USG i wyszło ze mam pecherzyk na 2 cm z kulką w środku i dal na estriadol i progesteron. Wyszło mi 1,5 prog i 500 estr, czyli jak na owulację to ok.
    02.02. poszlam znowu do gin4, bo do endo nie było wolnych terminów, zrobił usg i pęcherzyk był juz pusty i znowu czekac, może przyjdzie @. Potem miałam nabrzmiałe piersi kilka dni.

    Teraz... Nie widzę sensu czekania, skoro od kilku msc nie mam okresu. Doradzcie mi, chce iść jutro zrobić sobie te wszystkie hormony i na 16.02 mam znowu wizytę u gin endokrynolog, który wydawał mi się jeszcze najlepszy w tym wszystkim i pocieszył mnie ze to mały zgrzyt hormonalny.
    O co chodzi, mam pęcherzyk, brak sluzu, brak @, czym to może być spowodowane?
    Dodam ze przed wizytami zaczelam pic zioła ojca sroki.

    21 tydzień ciąży
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 8 lutego 2015, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak nie jesteś w ciąży i podejrzewają PCOS to po pierwsze znajdź stałego lekarza, w tym przypadku gin-endo i wypadałoby wywołać @.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2015, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak nie mam juz okresu od pazdziernika.robilam badania wszystko dobrze jest tylko cza wywolac okres .gin przepusal mi tabl zobaczymy czy zadzialaja

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2015, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejka jak ci nic nie pomoze. To kup w zielarskim ziola szwedzkie Marii Treben.obojetnie czy w butelce czy w ziolach.dawaj lyzeczke lub dwie do herbaty i zobacz a jesli to ci nie pomoze to sproboj czarnuszke.ja bede je pila od soboty i powiem ci czy sa efekty

  • bejka Znajoma
    Postów: 30 8

    Wysłany: 10 lutego 2015, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki, poczytam o tych ziołach i czarnuszce, daj znać czy coś dało, widzę, że masz podobną sytuację odnośnie czasu z brakiem okresu.
    Zrobiłam hormony i wyszło:
    TSH 3,5
    FSH 1.46
    LH 7.54
    Estriadol 334
    Progesteron 21.22
    Prolaktyna 19.36
    Testosteron 0.59

    Wynika, że za niski FSH, za wysoki estriadol.. za uwagi będę zobowiązana, co wg was powinno się poczynić w takiej sytuacji.

    21 tydzień ciąży
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2015, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey.ja tam sie nie znam na wynikach,moj ginek mowil ze moje sa ok i dziwi sie ze brak miesiaczki.ja od dzisiaj juz pije ziola szwedzkie i powiem ci czy mi pomoglo,w zielarskim sa suszone i lepiej je sobie samemu zrobic,(2tyg musza sie robic z %)niby sa na wszystko;)))

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2015, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ bejka
    Jak dla mnie, to Twoje TSH jest nieco za wysokie, a LH w stosunku do FSH również nie za ciekawe. Tak wysoki estradiol i wysoki progesteron sugerują, że jesteś już w II fazie cyklu, dlatego możliwe, że miesiączka wkrótce się pojawi. Dziwi mnie jednak fakt, że żaden z dotychczasowych lekarzy nie podał Ci luteiny na wywołanie miesiączki.

  • bejka Znajoma
    Postów: 30 8

    Wysłany: 14 lutego 2015, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis dostalam okres. Czyli ok. 14 dni po USG i owu. Jakiś cud, a pije tylko ziółka ojca sroki cały czas. Cos się dzieje... Zrobię wyniki na wszystkie hormony w 3-5dc i pójdę wtedy do endogina.
    A jeśli chodzi o LH i fsh , to jaka zasada powinna być?

    21 tydzień ciąży
  • bejka Znajoma
    Postów: 30 8

    Wysłany: 14 lutego 2015, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem przekonana ze zioła zadziałały, poszlam pierwszy raz do gina i od razu mówi ze komoreczka piękna jest, i ze czekać jeszcze, dal mi 14 dni i mam! Jakiś postęp, jestem lepszej myśli.

    21 tydzień ciąży
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 14 lutego 2015, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bejka wrote:
    Dzis dostalam okres. Czyli ok. 14 dni po USG i owu. Jakiś cud, a pije tylko ziółka ojca sroki cały czas. Cos się dzieje... Zrobię wyniki na wszystkie hormony w 3-5dc i pójdę wtedy do endogina.
    A jeśli chodzi o LH i fsh , to jaka zasada powinna być?

    Stosunek LH do FSH powinien wynosić ok. 1 :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2015, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejka super ciesze sie ze dostalas okres,ja jeszcze czekam

  • bejka Znajoma
    Postów: 30 8

    Wysłany: 14 lutego 2015, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki, zrobię więc w 3 dniu te wyniki, żeby były miarodajne. I tempkę zaczynam mierzyć.
    Cieszę się, że coś się ruszyło, ale wiem że to tak naprawdę początek drogi..

    21 tydzień ciąży
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2015, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To rob rob kochana i daj znac;)

    bejka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2015, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejka jak tam wyniki??

  • bejka Znajoma
    Postów: 30 8

    Wysłany: 22 lutego 2015, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, wyniki w normie wszystkie, stosunek lh do fsh 1,3 (ale robiłam w 3dc, potem doczytalam, że lepiej kilka dni pozniej robić). We wtorek idę do endo-gina, żeby potwierdził mi czy wszystko ok i ewentualnie zrobił usg. Robię wykres, mierzę temperaturę, biorę wiesiołek, pojawił mi się śluz pierwszy raz od chyba 2 lat..

    (a jak twoja @?)

    21 tydzień ciąży
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2015, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jeszcze nie nadeszla;/ dzisiaj jade do endo gina na 19 mam nadzieje ze mi pomoze,bo juz opadam z sil po malu;\ zobaczymy co powie i napisze pozniej.takze do wieczorka;)3maj sie bejka

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2015, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejka lekarz endo gin wykryl u mnie tarczyce i pcos ;( nie za wesolo ...

  • bejka Znajoma
    Postów: 30 8

    Wysłany: 23 lutego 2015, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na podstawie czego wywnioskował? Jakie badania mialas nie tak? Jakie leki, zalecenia masz? :(

    21 tydzień ciąży
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2015, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbadal mi tarczyce i masakra byla zawalona.dzis bylam na badaniach krwi na te chorobsko bo kazal mi isc zrobic zeby wyleczyc mnie i zaplacilam , nie cale 300zl ...przepisal mi cyprest i euthyrox 50.ide do niego w kwietniu z wynikami i zobaczymy co powie

  • bejka Znajoma
    Postów: 30 8

    Wysłany: 24 marca 2015, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, idę do gin i chcę poprosić o cos na wyregulwanie cykli (mam długie lub w ogole nie mam okresu). I do tego chciałabym styumulowac owu.
    Wszystkie hormony w normie, badania ginekologiczne oki, endo zaproponowala aby pocisnac gina o ustawienie cykli i monitoring.
    Jakie tabletki się przepisuje?
    Czy po prostu nie powinnam dostać clostylbegit + duphaston i do tego monitoring.

    21 tydzień ciąży
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ