Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Brak okresu i owulacji po antykoncepcji
Odpowiedz

Brak okresu i owulacji po antykoncepcji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Madzieńka96 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 7 sierpnia 2024, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Przez kilka lat brałam antykoncepcję hormonalną (tabletki potem krążki). Na początku tego roku postanowiłam ją odstawić i zacząć starać się o ciążę. Ginekolog powiedział, że do pół roku od odstawienia wszystko powinno wrócić do normy. Niestety okres i owulacja nie wróciły. A starania nie przynoszą efektów. Czy któraś z Was miała podobne objawy po antykoncepcji ? We wrześniu mam kolejną wizytę u gina.

  • Starania z mikrogruczomikrogruczol Koleżanka
    Postów: 42 6

    Wysłany: 18 sierpnia 2024, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Ja w lipcu 2023 odstawiłam po 7 latach AH. Lekarz to samo że dać sobie 3 miesiące a nawet pół roku. W styczniu zrobiłam badania hormonalne, wyniki jakbym miała menopauzę a prolaktyna przekroczona 4-krotnie. Mam hiperprolaktyniemie spowodowana mikrogruczolakiem przysadki mózgowej. Od marca 2024 biorę dostinex, w czerwcu przyszła miesiączka. Tabletki będę brać aż zajdę w ciążę lub prolaktyna przestanie rosnąć a mikrogruczolak zniknie. Miesiaczki są regularne i owulacje również są. Teraz zaczynam 3 cykl. Cykle są długie 38 dni, owulacja 26 dc.

    Koniecznie zrób badania hormonalne, jeśli będą poza norma laboratoryjna/funkcjonalna to zgłos się do endokrynologa niż ginekologa :)

  • Madzieńka96 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 10 września 2024, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie akurat prolaktyna w normie. Czy mogę zrobić wszystkie badania hormonalne nawet jak nie mam cyklu?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jakie witaminy warto suplementować w ciąży?

Ciąża to okres, w którym organizm kobiety potrzebuje zwiększonej ilości składników odżywczych. Właściwa suplementacja witamin wspiera rozwój dziecka i chroni zdrowie przyszłej mamy. Zanim jednak sięgniemy po jakiekolwiek preparaty, konieczna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym ciążę, który dobierze suplementację dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ