X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Bromergon i euthyrox 50 razem?
Odpowiedz

Bromergon i euthyrox 50 razem?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Majkowa Znajoma
    Postów: 24 11

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Od 3 miesięcy biorę euthyrox 50 z powodu wysokiego tsh (3,35 mlU/l) przepisane przez endokrynologa. Pare tygodni temu byłam z wynikami prolaktyny u ginekologa (483,40mlU/l, a po obciążeniu 60min-> 5171mlU/l), który stwierdził, że jest ono za wysokie i przepisał 2 tabletki dziennie bromergonu. Rano po przebudzeniu biorę euthyrox, teraz powinien dojść bromergon, ale nie wiem czy moge brać je razem? Jeżeli nie to jaki powinien być odstęp czasu pomiędzy tabletkami?
    Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

    rlpy5yr.png
    yfz9cz7.png
  • mala1407 Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moim zdaniem zrob przerwy co najmniej 30 minut, najpierw euthyrox bo on tyle sie wchlania. Ja biore rano eutryhorx 100 a bromergon na wieczor , ale to wiem od gina z tym łaczeniem. PZDR :-)

    12.02.2014 :(
  • Majkowa Znajoma
    Postów: 24 11

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie nie wiem czy nie brać tylko jednej tabletki wieczorem.. naczytałam się o skutkach ubocznych i jestem przerażona :P
    dzięki za odp ;)

    rlpy5yr.png
    yfz9cz7.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1968

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majkowa wrote:
    no właśnie nie wiem czy nie brać tylko jednej tabletki wieczorem.. naczytałam się o skutkach ubocznych i jestem przerażona :P
    dzięki za odp ;)
    Mnie lekarz jak przepisywał bromergon mówił żeby zacząć brać stopniowo nie naraz zalecaną dawkę. Ja mam brać pół tabletki przed snem ale zaczynałam przez 4 dni 1/4 tabl. potem przez 3 dni 1/3 tabl. aż doszłam do 1/2 i nie miałam jakiś strasznych skutków ubocznych tylko przez 2 dni bolała mnie głowa a reszte to normalnie się czuję. Czasem jak wezmę to po chwili troszkę przez kilka sekund dziwnie sie poczuję ale szybko przechodzi i jest OK.
    Nie wiem czemu daka dużą dawkę bromergonu Ci przepisał. Po obciążeniu masz wyższą 10x ja mam ponad 20x a biorę tylko pół tabl. No chyba żę podstawową też masz za wysoką ale ja miałam podobnie tylko chyba w innej jednostce więc to co innego.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • yourself Ekspertka
    Postów: 228 106

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tsh czesto jest powiązane z prl. Moj endo najpierw przepisal euthyrox (powoli zwiększając dawke) i prl tez ładnie spadła.
    Ja prl po obciazeniu konsultowalam u 5 lekarzy i kazdy mi powiedział, że to nie ma znaczenia. Najwazniejsza jest podstawowa a nie sztucznie podniesiona.

    Jeżeli szczęście nie przyszło jeszcze do Ciebie to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6911

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yourself, z jakich wyników spadła Ci prolaktyna przy euthyroxie? Ja mam tsh 3,8 czyli teoretycznie w normie, ale dostałam na obniżenie euthyrox 25. Rozumiem, po co, na co i dlaczego, że najlepsze jest koło 1-2 dla staraczek. Nie ma dyskusji. Podwyższoną mam za to prolaktynę do 34 i na to lekarz mi nie dał nic specjalnego (np. Bromergonu). Dlatego zaciekawiło mnie, że napisałaś, że przy tym leku obniżyła Ci się też prolaktyna. Jakie to były wartości? Może mój gin w klinice też wie, że jedno w związku z drugim spadnie, tylko mi o tym nie wspomniał... ?

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:21

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ