X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację clostilbegyt + estrofem - nie wykluczają się?
Odpowiedz

clostilbegyt + estrofem - nie wykluczają się?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • GoGa_ Debiutantka
    Postów: 14 12

    Wysłany: 28 października 2016, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z was brała połączenie clostilbegyt + estrofem? Clo mam brać 5-9 dc, Estrofem 1-20 dc. Czy działanie tych dwóch leków wzajemnie się nie wyklucza? Clo działa antyestrogenowo i pobudza wzrost pęcherzyka, a estrogen go hamuje. Wiem, że clo pogarsza endometrium i dlatego trzeba brać Estrofem, ale zastanawia mnie, czy nie powinnam go brać tylko do połowy cyklu, żeby nie blokował owulacji? Gin mi nic o tym nie mówiła, ale tak czytam w necie i mi to nie daje spokoju. A w sumie odkąd regularnie biorę Estrofem, to właśnie częściej mam cykle bezowulacyjne... I teraz mam mętlik w głowie.

  • Mycha27 Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 28 października 2016, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Ja tak samo biorę clo od5-9 estrofem pecherzyk na początku słabo rósł.A z 17dc do 20dczwiększył się aż o 4mm. I owulacji tez nie miałam mi gin kazała brać te dwa razem bo zwiększają szansę.

  • GoGa_ Debiutantka
    Postów: 14 12

    Wysłany: 29 października 2016, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha27 wrote:
    Witam. Ja tak samo biorę clo od5-9 estrofem pecherzyk na początku słabo rósł.A z 17dc do 20dczwiększył się aż o 4mm. I owulacji tez nie miałam mi gin kazała brać te dwa razem bo zwiększają szansę.

    Dzięki za odpowiedź :) A który cykl bierzesz clo? U mnie w pierwszym nie było żadnego efektu, nic nie urosło... Na razie biorę 1 tabletek, od kolejnego cyklu pewnie 2.

    A estrofem w jakich dniach cyklu bierzesz?

  • Mycha27 Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 29 października 2016, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam jestem dop 1cykl u mniepomalu rosły pecherzyk do 17dc A później jaką szalony i to źle bo niepekl i najprawdopodobniej bedzie torbiel..:((ja clo mam 2×1 może to za dużą dawką że tak szybko później rósł. A estr biorę od 1dc.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2016, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam takie połączenie przy iui ale na krótko się udało bo ciąża biochemiczna.

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 4 listopada 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi jeden lekarz kazał brać estrofem twierdząc, że w tej dawce nie zaburza owulacji (2x1) natomiast drugi powiedział, że blokuje i żeby absolutnie go nie brać ale endo słabe więc zgłupieć można.

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie co lekarz to opinia. Ja najpierw brałam 2x1 a potem żeby endo jeszcze podrosło 2x2 także bardzo dużo a mimo to owulacja była. Pewnie na każdą z nas będzie to inaczej działać.

  • GoGa_ Debiutantka
    Postów: 14 12

    Wysłany: 5 listopada 2016, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi. U mnie generalnie wcześniej były duże problemy z endometrium, dlatego zaczęłam brać estrofem. Teraz drugi miesiąc biorę CLO i moja gin mówi, że tym bardziej muszę brać estrofem, bo clo "upośledza" endometrium, a że ja z natury mam słabe, to mógłby być problem. Biorę więc dalej takie połączenie, zobaczymy...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rok temu jak byłam na CLO to nie miałam żadnych problemów z endo a przy inseminacji w tym roku takie coś. Nie ma na to chyba reguły. Ważne że można podrasować endo lekami.

  • Nola Autorytet
    Postów: 528 305

    Wysłany: 18 listopada 2016, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu co lekarz to opinia! Ja mialam zalecone brac estrofem 3-11dc a clo 5-9 i jak poczytalam ulotke to sie przeraziłam bo dokladnie sie te leki wykluczaja! estrofem estrgeny a clo antyestrogeny i badz tu czlowieku madry i ufaj lekarzom U mnie sprawdzilo sie najgorsze ten estrofem lekarz zapisal mi mimo mojego bardZo grubego endometrium (gdzie tu logika?) w efekcie czego dostalam krwotoku i oczywiscie w tym cyklu w ciaze nie zaszlam Porazka

    2nn3dqk3kf70gzik.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2016, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nola może lekarz dał Ci go zapobiegawczo, bo clo upośledza endo nawet jeśli wcześniej było w porządku. Przykre, że przez to dostałaś krwotoku. Z pewnością nie można było tego przewidzieć, ale teraz już na pewno nie dostaniesz estrofemu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2016, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2018, 08:58

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ