X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Co to za rodzaj śluzu?
Odpowiedz

Co to za rodzaj śluzu?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mariunia Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukam i szukam odpowiedzi na moje pytanie, no i nie mogę znaleźć. Może wy podpowiecie mi, co oznacza śluz niby biały, ale z rozciągliwymi nitkami ( takim trochę a la katar z nosa) ?? Czy macie może jakieś doświadczenia z takim śluzem związane - czy to jakieś granice normy czy oznaka choroby... Dzięki z góry za odpowiedź :)

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • Bluraja Koleżanka
    Postów: 39 12

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chętnie też się dowiem bo ja już po okresie mam biały ( mętny ) śluz rozciągliwy , śliski jak płodny tylko biały ??

    xnw4vkcb6o569j47.png
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biały, ponieważ wytwarza się progesteron w dużych ilościach, to normalne ;)

    48f411ed51.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam metny rozciagliwy dwa razy w cyklu. Raz jak zaczyna sie zmieniac z kremowego nieplodnego w rozciagliwy...wiec mozesz zauwazyc zmieszanie sie tych dwoch sluzow. Drugi raz obserwuje taki, choc nie zawsze na 2 dni przed miesiaczka...czyli wtegy kiedy wzrasta poziom estrogenow...zalezy od osoby..widzialam na wielu wykresach na ff, ze kobiety maja taki sluz przy implanatcji lub w poczatkach ciazy zanim wyrowna sie progesteron...ale u wielu nic nie znaczy...zalezy od osoby. Na pewno ma to duzo wspolnego ze wzrostem estrogenow.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Misty87 Autorytet
    Postów: 2669 4813

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zaobserwowalam taki wlasnie kiedy zmienial sie z nieplodnego w plodny przezroczysty, tak jak pisze weronika.

    weronika86 lubi tę wiadomość

    Chłopcy 1jajowi,1ow i 1kosm, cc 32+5,waga 1880g i 1670g.
    1usahdgeb3da0ojs.png
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja mam taki non stop od momentu skonczenia się okresu płodnego....ehhh co miesiąc to nowe rzeczy się o sobie dowiaduję;)

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • Bluraja Koleżanka
    Postów: 39 12

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja taki mam zaraz po zakończeniu okresu , później przechodzi w wodnisty , tylko czy to już n jest śluz płodny i jak go zaznaczyć na wykresie ??

    xnw4vkcb6o569j47.png
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam kiedyś, że rzecz polega na tym, żeby umieć ocenić ZMIANĘ śluzu - ja np. przez CAŁY CYKL mam śluz ROZCIĄGLIWY, niezależnie od tego, czy jest biały, czy przezroczysty, czy kremowy :) Tyle tylko, że przed dniami płodnymi zamienia się z kremowego rozciągliwego na przezroczysty, szklisty i rozciągliwy i odwrotnie, kiedy zmienia się w śluz gorszej jakości.

    Więc, Bluraja - jeśli obserwujesz zmianę z białego, rozciągliwego śluzu na wodnisty, to ten drugi będzie tym "najbardziej płodnym". Tak mi się przynajmniej wydaje. :)

    weronika86 lubi tę wiadomość

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja w tym cyklu też zauważyłam taki mleczno biały śluz chyba kremowy,ale ma zmieniony zapach... Taki kwaskowy . Nawet jak mierzę temperaturę,to termometr śmierdzi.

  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bridget, może to jakaś infekcja? Śluz zdaje się powinien być bezzapachowy.

    Manieczka86, weronika86 lubią tę wiadomość

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • Alicja85 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lepiej iść na badanie do ginekologa, ja niebawem się wybieram bo mam podobne objawy

  • sponge Znajoma
    Postów: 19 5

    Wysłany: 4 lutego 2014, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja przez cały cykl mam śluz kremowy przed owulacją dalej jest kremowy ale pojawiają się w nim nitki gęstego rozciągliwego przezroczystego śluzu, ale zawsze jest przewaga tego kremowego białego. Śluz zawsze jest biały poza tymi nitkami przed owulacją, czasami tylko robi się bardziej gęsty ale to tuż po okresie albo tuż przed. Nie ma zapachu.
    1) czy śluz z tymi rozciągliwymi nitkami mogę traktować jako płodny? dotychczas tak robiłam.
    2) czy to może być infekcja czy po prostu słaba jakość śluzu około owulacyjnego.
    Śluz taki mam już parę lat.

    Mariunia z tego co słyszałam to niektóre kobiety mają wiele dni w cyklu śluz płodny, ten Twój określiłabym jako płodny słabszej jakości, ja bardziej płodnego nie miewam :/

    Mariunia lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ