X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację co z tą owulacją, prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

co z tą owulacją, prośba o pomoc w interpretacji wykresu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • gloria13 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 21 sierpnia 2013, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    To mój pierwszy wykres i zastanawiam się czy to normalne, wykres wygląda jak góry skaliste, mam już 26 dzień cyklu. I chyba brak owulacji?? Nie ma jakiegoś wyraźnego skoku temp. Dodam że od jakigoś czasu mam dość długie cykle ok. 33-35. dni, w zeszłym roku miałam 3 cykle 40 dniowe. Czy powinnam iść do lekarza? Czy ten wykres jest normalny? Prosze o opinie bardziej doświadczonych koleżanek .

    Gloria13
  • gloria13 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 21 sierpnia 2013, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    b1d0234b9d82de54e850a4411653e26f.png

    Gloria13
  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 22 sierpnia 2013, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bierzesz jakieś leki? temperaturke masz niską , nie było skoku temp. utrzymującego sie trzy dni wiec ovu nie wyznaczył owulki, może w przyszłym cyklu zmień termometr. Z objawów stawiałabym na ewentualną owulacje w 21 dniu , trudno powiedzieć. Z lekarzem zawsze warto pogadać, może on rozwieje Twoje obawy ..powodzenia w staraniach

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • gloria13 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 22 sierpnia 2013, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za analize :)
    Leków żadnych nie biore. Może to termometr... chociaż jest nowy.

    Gloria13
  • gloria13 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 22 sierpnia 2013, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tobie również życze powodzenia w staraniach .

    Gloria13
  • Myszusia Autorytet
    Postów: 488 241

    Wysłany: 23 sierpnia 2013, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny :) Ja też mam coś chyba nie tak z owulacją.. Mam cykle 33 dniowe (czasami 32). Miałam problemy z tobielami i cystami na jajnikach, ale na razie od prawie roku nie ma żadnych zmian :) Moje pytanie natomiast brzmi czy owulacja może być w 10dc jeśli moje cykle (powtórzę) trwają 33 dni?

    ❤❤
  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 23 sierpnia 2013, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W prawidłowych cyklach owulacja nie ma konkretnej daty , że to jest zawsze w połowie , czy zawsze 15 dc ale jest zasada że 14 dni przed kolejną miesiączką. Tak wiec obserwując wstecz swoje cykle możesz sobie wyliczyć że w poprzednim cyklu owulacja była mniej wiecej wtedy. Jeśli ten cykl miałby trwać u Ciebie znowu 33 dni , to wychodzi że owulka będzie ok 19 dnia

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam dziewczyny to mój pierwszy cykl mierzenia temperatur od deski do deski i zastanawiam sie czy to mozliwe zeby owulacja byla w 10 dniu cyklu?? Dodam ze wykres martwi mnie bo nie mogę być w ciąży w tym cyklu bo zażywałam antybiotyki na moj jajnik. Dodam ze serduszko przy 26 sierpnia to byl stosunek przerywany ale to wczesniej serduszko bylo normalnie... przetrwałyby plemniczki tyle dni ?

  • Modelka Autorytet
    Postów: 857 1104

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulka niekoniecznie występuje na 14 dni przed kolejną miesiączką. Prawidłowa faza lutealna ma 10 do 16 dni, jednak zwykle nie waha się między cyklami. Zwykle, co nie znaczy, że zawsze.

    Tak więc - zwykle faza trwa 14 dni (ale prawidłowa może od 10 do 16). Zwykle długość fazy u danej kobiety nie zmienia się z cyklu na cykl (ale u mnie min to 9, maks to 13).

    Niestety - nie jesteśmy szwajcarskimi zegarkami, musimy obserwować inne objawy, mierzyć tempkę, robić testy itp.

    zem3upjygjyf6uag.png
  • Myszusia Autorytet
    Postów: 488 241

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki wielkie :)

    ❤❤
  • martunka Znajoma
    Postów: 19 0

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie.mam cyklre 34dniowe czy może ktoś zobaczyc mój wykres bo już 25 dzień a owulacji nadal brak-czy to bedzie cykl bezowulacyjny?dni płodne pokazują mi się juz od ponad 6 dni a testy pare dni temu wychodziły pozytywne?jak myslicie owulacja sie zbliza czy raczej jej niebędzie../?pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2015, 10:31

  • martunka Znajoma
    Postów: 19 0

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    134b17c265378ed99675de92197c5b5f.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/graph/f55e81ea9d14c38b3e1e0cff456d26a9

    pomóżcie mi z wykresem. czemu tak mi tempka skacze?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ