X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Coraz późniejsze owulacje.
Odpowiedz

Coraz późniejsze owulacje.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to bardzo podobna sytuacja do mojej, bo ja zaczęłam duphaston w 45 dniu. Jakbym zrobiła test przed zakończeniem opakowania to też wyszedłby na pewno negatywny, zrobiłam dzień po (wg moich obliczeń i obserwacji) to mógł być 9dpo, bardzo wcześnie i bardzo czuły był test, bo wykrył ciążę poniżej 10, kreska była blada ale jednak widoczna. Czekam teraz na rozwój zdarzeń

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez czekam co dalej...bete powtórzę dopiero w środę. A Ty juz robilas drugi raz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co dziewczyny, straszna rzecz mnie spotkała :(
    5.06 wieczorem zmarł niespodziewanie nagle mój tata. Szok niesamowity.

    Nie wiem czy coś by było z tej ciąży, ale od momentu jak się dowiedziałam to zaczęło mnie boleć podbrzusze dość mocno. Późnym wieczorem miałam brązowe plamienia. W całym tym wirze załatwiania spraw pogrzebowych pobiegłam mimo wszystko do ginekologa w rodzinnym mieście.
    Na USG jeszcze nie było nic widać, ale tego się spodziewałam bo za wcześnie. Dostałam duphaston 3 razy dziennie żeby podtrzymać ewentualną ciążę bo wskazywały na nią wyniki i objawy. Niestety przez 2 następne dni krwawiłam dość mocno a ból brzucha był tak mocny jakiego nigdy nie mam nawet podczas @.
    Nie robię sobie już nadziei że coś z tego będzie. Wizytę kontrolną mam 18.06.
    Muszę dojść do siebie.
    Takiego wstrząsu psychicznego nie przeżyłam nigdy wcześniej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia_002 wrote:
    Wiecie co dziewczyny, straszna rzecz mnie spotkała :(
    5.06 wieczorem zmarł niespodziewanie nagle mój tata. Szok niesamowity.

    Nie wiem czy coś by było z tej ciąży, ale od momentu jak się dowiedziałam to zaczęło mnie boleć podbrzusze dość mocno. Późnym wieczorem miałam brązowe plamienia. W całym tym wirze załatwiania spraw pogrzebowych pobiegłam mimo wszystko do ginekologa w rodzinnym mieście.
    Na USG jeszcze nie było nic widać, ale tego się spodziewałam bo za wcześnie. Dostałam duphaston 3 razy dziennie żeby podtrzymać ewentualną ciążę bo wskazywały na nią wyniki i objawy. Niestety przez 2 następne dni krwawiłam dość mocno a ból brzucha był tak mocny jakiego nigdy nie mam nawet podczas @.
    Nie robię sobie już nadziei że coś z tego będzie. Wizytę kontrolną mam 18.06.
    Muszę dojść do siebie.
    Takiego wstrząsu psychicznego nie przeżyłam nigdy wcześniej.

    Nie byłaś na IP z tym krwawieniem?
    Rozumiem sytuację, ale takie krwawienia są niebezpieczne i należy sprawdzić co się w środku dzieje.
    Tym bardziej, że masz bóle.
    Nie chcę straszyć, ale niedaj boże gdybyś miała ciążę pozamaciczną, to takie objawy nie wróżą nic dobrego przy jej rozwoju.
    Dlatego warto się udać na IP i nie czekać tyle czasu na wizytę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze ci powiem że latałam od zakładu pogrzebowego do księdza i na cmentarz, nawet nie myślałam o sobie.
    Ale miałam USG w środę i to na pewno nie była ciąża pozamaciczna, krwawienie było obfite ale w granicach można powiedzieć normy, czyli podobnie jak dość obfita miesiączka, trwało to 2 dni, teraz już jest niedużo. Myślałam o tym, ale gdyby trwało to dłużej to bym się gdzieś zgłosiła.
    Na razie cierpię również ze straty ciąży, bo tak bardzo chcieliśmy dziecka, a tu tragedia rodzinna i taki tez miała wpływ na moje zdrowie.
    Odpocznę trochę i będziemy chcieli starać się jeszcze raz. Teraz udało się praktycznie po pierwszym cyklu.
    Trzeba będzie myśleć pozytywnie.
    Mam nadzieję że małe dzieciątko trochę rozjaśni życie mojej mamie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każde krwawienie w ciąży powinno być przebadane na IP/ u gina.
    Mimo wszystko sprawdziłabym betę. Bo może się zdarzyć tak, że pomimo krwawienia, ta ciąża dalej jest.
    Także zadbaj pomimo sytuacji o swoje zdrowie, bo tato chciałby mieć na pewno zdrową córkę i spoglądać na wnuka.

    Różne przypadki już widziałam i samo krwawienie nie świadczy że poroniłaś.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2018, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem o tym, biorę dalej duphaston pomimo tego.
    Będę się badać i kontrolować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2018, 11:30

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2018, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia_002, bardzo współczuję. Trzymaj się.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, byłam dzisiaj na kontrolnej wizycie u pani ginekolog.
    Wygląda na to że po tamtej wczesnej ciąży nie ma już śladu, wszystko samo się oczyściło. Na szczęście ma USG wszystko wygląda prawidłowo i pani doktor zapewniła mnie że nie ma przeciwwskazań żeby starać się od razu o dziecko. Cieszę się i będę czekać na owulację, ale troszkę boję się że cykl znowu mi się przyciągnie z powodu ostatnich moich stresów w życiu i w pracy.
    Kilka dni urlopu przede mną więc może wypoczęty organizm zacznie pracować zgodnie z naturą.
    A jak tam u Was?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia_002 wrote:
    Cześć dziewczyny, byłam dzisiaj na kontrolnej wizycie u pani ginekolog.
    Wygląda na to że po tamtej wczesnej ciąży nie ma już śladu, wszystko samo się oczyściło. Na szczęście ma USG wszystko wygląda prawidłowo i pani doktor zapewniła mnie że nie ma przeciwwskazań żeby starać się od razu o dziecko. Cieszę się i będę czekać na owulację, ale troszkę boję się że cykl znowu mi się przyciągnie z powodu ostatnich moich stresów w życiu i w pracy.
    Kilka dni urlopu przede mną więc może wypoczęty organizm zacznie pracować zgodnie z naturą.
    A jak tam u Was?

    Życzę Ci, żeby szybciutko się udało :).

    Ja na pierwszym USG zobaczyłam pęcherzyk ciążowy w macicy i ogromną torbiel na jajniku (5x6cm). Mam nadzieję, że wchłonie się samoistnie, przeraża mnie myśl o laparoskopii w ciąży.

  • Morsi Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Po porodzie nie pojawiła się u mnie miesiączka. Lekarz dał mi duphaston na wywołanie i pojawiła się 30 maja. Od tego czasu robię testy owulacyjne i narazie owulacji nie zaobserwowałam. Byłam na kilku usg i dopiero 25 czerwca widoczny był pęcherzyk o średniej średnicy 14 mm. Dziś, 27 czerwca byłam na usg i lekarz powiedział, że jest pęcherzyk o długości 18mm a endometrium ma okolo 14mm i wydaje mu się, że owulacji raczej nie będzie. Czy któraś z was miała podobną sytuację? Czekam na owulację bo bardzo chciałam zajść w drugą ciążę, a lekarz nie nastawia mnie optymistycznie. Czy według was jest szansa na późną owulację?

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ