X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Cykl bezowulacyjny?
Odpowiedz

Cykl bezowulacyjny?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 29 października 2014, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :-) Poruszam nowy wątek, ponieważ nie wiem co mam o tym myslec.. Może zaczne od poczatku. Miesiąc temu lekarz wykrył u mnie małą torbiel (3cm).Miałam brać duphaston, lecz go nie wziełam, bo dostalam normalnie okres. Temperature mierze cały czas, jest to mój 20 dzień cyklu a temperatura nadal niska 36,3.. 3 dni temu zaobserwowałam u siebie, bardzo dużą ilość śluzu przezroczystego (przez dwa dni było go naprawdę sporo) Temperatura tamtego dnia skoczyła do 36,9, już uradowana byłam że to owu.. a tu następnego dnia temperatura spada do 36,5.. Czy któraś z Was miała coś podobnego?

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • zazu23l Ekspertka
    Postów: 175 64

    Wysłany: 29 października 2014, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w watku 'oczekujac na owulacje' powinny Tobie Dziewczyny cos poradzic:)
    Jednorazowy skok temp.o niczym nie swiadczy.Sluz rozciagliwy natomiast jest oznaka zblizajacej sie owu.A jak zazwyczaj przebiega u Ciebie cykl?
    p.s.przejdź na podany watek:)

    Poz!omka. lubi tę wiadomość

    zazu23l
    ISKIERKA 05.12.2013 [*] 8tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2014, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Źle, że nie wziełaś duphastonu. Ja też przy torbieli miałam normalne miesiączki. Duphaston był właśnie na jej wchłonięcie. Z jajnika z torbielą raczej owulacji nie będzie. Skoki temperatury świadczą właśnie o tym, że organizm przygotowuje owulację, ale do niej ostatecznie nie dochodzi. Także inne czynniki sprawiają, że temperatura jednorazowo podskoczy.

    Poz!omka. lubi tę wiadomość

  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 30 października 2014, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź :-) Ostatnie cykle miałam trochę zaburzone przez tą torbiel właśnie.. Okres(w poprzednim cyklu, bo w tym byl juz normalny) to praktycznie samo brązowe plamienie było, ale gin powiedział że owulacja była, tylko skąpy śluz bardzo. Zapomnialam dodać ze moja normalna temperatura ciała to 36,3. To jeśli np zaobserwuje u siebie skok do 36,5 to można powiedzieć że ta owulacja była? o + 0,2 jeśli np się utrzyma? Mierzyłam wczoraj tempke w pochwie wieczorem 37,2 aa z samego rana 36,9. Czy mam to uznać za podniesioną tempke? ;-D Pytam o to wszystko bo dopiero od poprzedniego cyklu wzięłam się za to mierzenie temperatury.. a od początku tego cyklu byłam przeziębiona więc też nie uznawałam tej tempki za prawidłową :-)

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ