X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Czy to podwójna owulacja? Jest to możliwe ?
Odpowiedz

Czy to podwójna owulacja? Jest to możliwe ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • CzekamyNaDrugie Koleżanka
    Postów: 77 9

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny,
    W czwartek byłam na monitoringu owulacji( mam PCOS i Io, ten cykl jest pierwszy z clo) i powiem wam, ze się zakręciłam. Lekarz stwierdził ze endo za cienkie tylko 4mm i widzi jeden pecherzyk ale on ma dopiero 11mm i prawdopodobnie dostanę kolejna dawkę clo, przyglądał się temu usg i stwierdził, ze niby jakiś tam płyn widzi i mam zrobić badania krwi po czym oddzwoni i powie co dalej.
    Oddzwonili do mnie( ogólnie nagrali się na sekretarkę) i stwierdzili ze nie mam przychodzić na kolejny monitoring tylko w środę na pobranie krwi bo owulacja wystąpiła..

    Powiedzcie mi czy te wyniki krwi ją potwierdzają? Czy są w normie? Bo już zgupialam sama...

    Estriadol 95,5
    LH 34.1
    Progesteron 3,3

    I jeżeli pecherzyk drugi miał 11mm, a poprzedni „niby pękł” to on się wchłonie czy możliwa jest kolejna owulacja ?

  • Betelgeza Autorytet
    Postów: 310 161

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynik progesteronu dotyczy badania zrobionego 7-8 dni po domniemanej owulacji? Google mówią, że przyjmuje się wynik >3 za prawdopodobnie odbytą owulację, jednak tylko monitoring potwierdzi czy pęcherzyk pękł. Dobrze jakbyś spojrzała na normy z laboratorium załączone do wyniku badań. Co do podwójnej owulacji, ponoć jest to możliwe, ale wtedy odbywa się to w krótkim czasie po sobie.

    klz9piqv2xhltk1y.png
  • CzekamyNaDrugie Koleżanka
    Postów: 77 9

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem kiedy owulacja była, ale to może być co najwyżej 1-2 dni po, miałam iść na monitoring a okazało się ze już po owulce

  • Betelgeza Autorytet
    Postów: 310 161

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te badania krwi sama zrobiłaś? A lekarz w środę (po świętach) zaprasza na badanie krwi? Pewnie wtedy zbada progesteron, akurat 7po

    klz9piqv2xhltk1y.png
  • CzekamyNaDrugie Koleżanka
    Postów: 77 9

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak badania krwi robiłam sama?

    Nie No poszłam na monitor owulacji, zobaczyć jak rosną pecherzyki ale niestety było po, wiec kazał zrobić wyniki estriadolu progesteronu i LH , myśle ze zbada właśnie to
    Co mowisz

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betelgeza wrote:
    Wynik progesteronu dotyczy badania zrobionego 7-8 dni po domniemanej owulacji? Google mówią, że przyjmuje się wynik >3 za prawdopodobnie odbytą owulację, jednak tylko monitoring potwierdzi czy pęcherzyk pękł. Dobrze jakbyś spojrzała na normy z laboratorium załączone do wyniku badań. Co do podwójnej owulacji, ponoć jest to możliwe, ale wtedy odbywa się to w krótkim czasie po sobie.
    Ja też myślałam, że mam podwójna owulację w prawym jajniku. Na kolejnym usg okazało się, że to jest ten sam pęcherzyk 17mm, czyli jakąś torbielka.

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ