X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Dojrzewanie pecherzyka
Odpowiedz

Dojrzewanie pecherzyka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Alinka Koleżanka
    Postów: 51 5

    Wysłany: 30 września 2021, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Dziewczyny dziś byłam na usg . W 10dc mój pęcherzyk wynosi 9 mm drugi 8 mm czy jest szansa , ze będzie to jednak cykl owulacyjny ? Moja pani doktor mówi ze może jeszcze urośnie , jednak nie robiłaby nadzieji. Dodam ,ze mam cykle od 29-33 dni, endometrium wynosiło dziś 5 mm

  • Olcykowa Autorytet
    Postów: 1534 1722

    Wysłany: 30 września 2021, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko zależy od tego kiedy zazwyczaj masz owulacje, w jakim dniu cyklu :) Pęcherzyk średnio rośnie 1,5-3mm na dobę.

    👩🏻 30l.
    Mięśniak macicy/PCOS/zaburzenia hormonalne

    2021r. 2x cb 💔 5tc

    30.11.2021r. ⏸ 💚
    10dpo - beta 82,7 🙏🏻
    12dpo - beta 247,6 🥰
    15dpo - beta 1163,5 😌

    6+1 mamy ❤️ 110/min
    13+1 (I prenatalne) 8.1 cm zdrowego chłopaka 💙😍
    21+1 (II prenatalne) 434g 💙
    29+1 (III prenatalne) 1447g 🥰

    41+2 Franciszek jest z nami ❤️ 23.08.2022 3690g, 54cm

    age.png
  • Alinka Koleżanka
    Postów: 51 5

    Wysłany: 30 września 2021, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie trudno powiedzieć , cykle mam od 29 do 33 dni. Tylko ten pęcherzyk nie wyglada na dominującego ,ale może jeszcze jest szansa…

  • Angielina Debiutantka
    Postów: 12 8

    Wysłany: 30 września 2021, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczyny. W sobotę mam zrobić sobie zastrzyk owitrelle i po 14 dniach testować. Jeśli załóżmy test wyjdzie negatywny to cały proces monitoringu cyklu i stymulacji zaczyna się od nowa ? Proszę Was o opinie, bo już powoli zaczynam tracić cierpliwość :( Od 3 lat się staramy o dzidziusia a od ostatnich dwóch miesięcy jestem regularnie co tydzień na badaniach USG i oddawaniu krwi. Czy Ktos już ma za sobą zastrzyk i negatywny test ? Jak to wyglada dalej ?
    💕

  • Rosalia Koleżanka
    Postów: 43 58

    Wysłany: 1 października 2021, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jeśli wynik jest negatywny trzeba zacząć cały proces od nowa :( mój poprzedni cykl był stymulowany CLO i zastrzyk...test negatywny . Czekałam na @ i zaczynam od nowa monitoring i starania

    Betti37, Angielina lubią tę wiadomość

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 1 października 2021, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angielina wrote:
    Witam Was dziewczyny. W sobotę mam zrobić sobie zastrzyk owitrelle i po 14 dniach testować. Jeśli załóżmy test wyjdzie negatywny to cały proces monitoringu cyklu i stymulacji zaczyna się od nowa ? Proszę Was o opinie, bo już powoli zaczynam tracić cierpliwość :( Od 3 lat się staramy o dzidziusia a od ostatnich dwóch miesięcy jestem regularnie co tydzień na badaniach USG i oddawaniu krwi. Czy Ktos już ma za sobą zastrzyk i negatywny test ? Jak to wyglada dalej ?
    💕
    A jakie badania miałaś do tej pory?Ty i partner?
    Jak nasienie? Czy przed stymulacja sprawdzono drożność jajowodów?

    Jeśli cykl się nie uda to zaczyna się kolejny.
    Oczywiście wcześniej warto się dobrze przebadać

    Po zastrzyku powinnaś spr na usg czy pęcherzyk pękł.
    A zastrzyk podać przy odpowiedniej wielkości pęcherzyka i poziomu estradiolu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2021, 18:17

    Angielina lubi tę wiadomość

  • Angielina Debiutantka
    Postów: 12 8

    Wysłany: 3 października 2021, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti37 dziękuje za odpowiedz🙏

    Nasienie partnera bardzo dobre.
    Tez jestem po sprawdzeniu drożności jajowodów
    i wyszło dobrze.
    Mam stwierdzony PCOS i byłam stymulowana Klomifenem przez 5 dni a później dostałam Ovaleap
    w zastrzykach na kilka dni.
    Pęcherzyk w czwartek wynosił 18 mm i w sobotę zrobiłam zastrzyk ovitrelle.
    Mam za 2 tygodnie kolejna wizytę w klinice.
    Nie nastawiam się pozytywnie, bo nie chce rozczarować.
    Tylko zastanawiam się czy jeśli nie wyjdzie to jak długo będę powtarzała monitoring cyklu i całą tą procedurę.

  • Angielina Debiutantka
    Postów: 12 8

    Wysłany: 3 października 2021, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rosalia wrote:
    Hej. Jeśli wynik jest negatywny trzeba zacząć cały proces od nowa :( mój poprzedni cykl był stymulowany CLO i zastrzyk...test negatywny . Czekałam na @ i zaczynam od nowa monitoring i starania


    Trzymam za Ciebie mocno kciuki🤞 Dziękuje za odpowiedz, przynajmniej wiem czego mogę się spodziewać jeśli nie wyjdzie. 😘

    Rosalia lubi tę wiadomość

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 4 października 2021, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angielina wrote:
    Betti37 dziękuje za odpowiedz🙏

    Nasienie partnera bardzo dobre.
    Tez jestem po sprawdzeniu drożności jajowodów
    i wyszło dobrze.
    Mam stwierdzony PCOS i byłam stymulowana Klomifenem przez 5 dni a później dostałam Ovaleap
    w zastrzykach na kilka dni.
    Pęcherzyk w czwartek wynosił 18 mm i w sobotę zrobiłam zastrzyk ovitrelle.
    Mam za 2 tygodnie kolejna wizytę w klinice.
    Nie nastawiam się pozytywnie, bo nie chce rozczarować.
    Tylko zastanawiam się czy jeśli nie wyjdzie to jak długo będę powtarzała monitoring cyklu i całą tą procedurę.
    Stymulacja clo ma sens do max.6 cykli
    A de facto po 3 już powinno się zmienić leki lub pogłębić diagnostyke i zmienić działania na bardziej skuteczne czyli ivf

    Angielina lubi tę wiadomość

  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3422 1737

    Wysłany: 6 października 2021, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angielina wrote:
    Witam Was dziewczyny. W sobotę mam zrobić sobie zastrzyk owitrelle i po 14 dniach testować. Jeśli załóżmy test wyjdzie negatywny to cały proces monitoringu cyklu i stymulacji zaczyna się od nowa ? Proszę Was o opinie, bo już powoli zaczynam tracić cierpliwość :( Od 3 lat się staramy o dzidziusia a od ostatnich dwóch miesięcy jestem regularnie co tydzień na badaniach USG i oddawaniu krwi. Czy Ktos już ma za sobą zastrzyk i negatywny test ? Jak to wyglada dalej ?
    💕

    Hej, niestety wszystko od początku. Ja miałam sam zastrzyk bo nie było potrzeby podawania lekow na stymulacje. Pecherzy pękł , piękne ciałko żółte bylam pełna nadziei już myślałam że się udało bo w dniach miesiaczki mialam plamienia.. czar prysł jak pojechałam na wizyte zrobil usg i się okazało że w drugim jajniku też był dominujacy pecherzyk ale nie pękł bo by za mały i zrobila się torbiel 4.6 cm dostalam Primolut-Nor na wchloniecie i muszę powtórzyć prolaktyne bo miałam podwyższona. Jeżeli nadal będzie wysoka dostanę leki na zbicie i na stymulacje plus zastrzyk. Pytanie czy leki na obniżenie prolaktyny i na stymulacje można brać jednocześnie czy dopoki prolaktyna się nie obniży będę cykle w plecy jak to jest? Miała z Was ktoras? Daj znać jaki wynik po ovitrelle. Trzymam kciuki

    Angielina, Rosalia lubią tę wiadomość

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️33 L
    AMH- 3.33, Kir Bx(brak 3 DS),NK 15,7% ⬆️
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-9kg

    👨34 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔
    ❗️Starania zawieszone❗️
    Poronienia nawykowe🥺
    ➡️Immunologia ⬅️ w trakcie ⏳️
    Cross-match 33.2%
    Allo-mlr 37.3%
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ