X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Duphaston a naturalny progesteron
Odpowiedz

Duphaston a naturalny progesteron

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Jadzia19 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 24 marca, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czy ktoś może spotkał się z informacją czy przyjmowanie duphastonu krótko po owulacji zahamuje wytwarzanie naturalnego progesteronu? Czy może któraś z Was badała go przyjmując duphaston i jak wypadł?

    Mi lekarka przepisała ten lek bez badań. Nigdy wcześniej nie badałam progesteronu po owulacji. Przepisała mi go po samych objawach tzn ponad dwa tygodnie od owulacji do miesiączki i sporo krwawienia około miesiączkowego (łącznie 10 dni krwawienia i okresu). Zażywam ten lek drugi miesiąc i w tym miesiącu chciałam zbadać progesteron ale tak na logikę - jeżeli dostarczam jakiś hormon lub zamiennik hormonu w tabletkach to czy on w ogóle zacznie się produkować naturalnie? Czy niski wynik może być spowodowany właśnie przyjmowaniem leku zanim organizm sam uruchomi produkcję?

    Szukałam w internecie ale nie mogę nic na ten temat znaleźć. Ginekologa mam dopiero za 1.5 miesiąca a temat mnie męczy. Dostałam zalecenie brać dhuphaston przez 5 dni 2x1 a teraz w sumie boję się go odstawić żeby nie stracić potencjalnej ciąży. Jutro idę na badanie progesteronu i będę robić test ale to będzie dopiero 8 dpo według temperatur lub 7 dpo według śluzu więc obawiam się, że nie wykryję tak wczesnej ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca, 19:16

  • Jadzia19 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 24 marca, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam na bardzo starym wątku sprzed kilku lat, ze ktoś miał „progesteron w normie ale bez szału” jednak nie było podane ile ani według jakiej normy. :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca, 19:33

  • Jadzia19 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 25 marca, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój progesteron wyniósł 15.2. Nie ma tragedii ale nie ma też szału. Skonsultuje z lekarzem.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ