X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Duphaston, a podwyższony progesteron
Odpowiedz

Duphaston, a podwyższony progesteron

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ryou Nowa
    Postów: 4 12

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, chciałabym się poradzić. Byłam u ginekologa z problemem nieregularnych miesiączek. Moje cykle trwały 30, 35, a nawet 42 dni. Nigdy nie wiedziałam kiedy spodziewać się miesiączki. Po badaniu USG lekarz podejrzewa u mnie PCOS. Przepisał mi Duphaston na uregulowanie cyklu, jednak kazał brać od kolejnego cyklu ponieważ skierował mnie na badania hormonalne. Zrobiłam wyniki w których wyszło, że mam lekko podwyższony progesteron. ( w fazie folikularnej, w której byłam wynosił 0.5 ng/ml, norma: <0.1-0.3 ng/ml) Mimo to od 15 dnia cyklu zaczęłam go brać tak jak mi przepisano. (Konsultacje wyników mam dopiero 2 lutego w poradni endokrynologiczno-ginekologicznej) Czy powinnam go brać skoro ten progesteron był i tak podwyższony? Dodam, że Duphaston skończyłam brać 22.01, dzisiaj jest 26.01 i miesiączki jeszcze nie mam, mimo że lekarz mówił o miesiące po dwóch, 3 dniach od przyjęcia ostatniej tabletki.
    Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ryou wrote:
    Witam, chciałabym się poradzić. Byłam u ginekologa z problemem nieregularnych miesiączek. Moje cykle trwały 30, 35, a nawet 42 dni. Nigdy nie wiedziałam kiedy spodziewać się miesiączki. Po badaniu USG lekarz podejrzewa u mnie PCOS. Przepisał mi Duphaston na uregulowanie cyklu, jednak kazał brać od kolejnego cyklu ponieważ skierował mnie na badania hormonalne. Zrobiłam wyniki w których wyszło, że mam lekko podwyższony progesteron. ( w fazie folikularnej, w której byłam wynosił 0.5 ng/ml, norma: <0.1-0.3 ng/ml) Mimo to od 15 dnia cyklu zaczęłam go brać tak jak mi przepisano. (Konsultacje wyników mam dopiero 2 lutego w poradni endokrynologiczno-ginekologicznej) Czy powinnam go brać skoro ten progesteron był i tak podwyższony? Dodam, że Duphaston skończyłam brać 22.01, dzisiaj jest 26.01 i miesiączki jeszcze nie mam, mimo że lekarz mówił o miesiące po dwóch, 3 dniach od przyjęcia ostatniej tabletki.
    Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!


    Ja ze swojej strony mogę powiedzieć tylko tyle, że ja duphaston brałam 4 razy. Za pierwszym razem @ dostałam drugiego dnia brania, za drugim razem @ dostałam szóstego dnia, za czwartym razem @ była czwartego dnia, a w poprzednim cyklu dostałam @ w trakcie brania. Więc nie ma reguły, możesz nawet po tygodniu dostać.

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ryou wrote:
    Witam, chciałabym się poradzić. Byłam u ginekologa z problemem nieregularnych miesiączek. Moje cykle trwały 30, 35, a nawet 42 dni. Nigdy nie wiedziałam kiedy spodziewać się miesiączki. Po badaniu USG lekarz podejrzewa u mnie PCOS. Przepisał mi Duphaston na uregulowanie cyklu, jednak kazał brać od kolejnego cyklu ponieważ skierował mnie na badania hormonalne. Zrobiłam wyniki w których wyszło, że mam lekko podwyższony progesteron. ( w fazie folikularnej, w której byłam wynosił 0.5 ng/ml, norma: <0.1-0.3 ng/ml) Mimo to od 15 dnia cyklu zaczęłam go brać tak jak mi przepisano. (Konsultacje wyników mam dopiero 2 lutego w poradni endokrynologiczno-ginekologicznej) Czy powinnam go brać skoro ten progesteron był i tak podwyższony? Dodam, że Duphaston skończyłam brać 22.01, dzisiaj jest 26.01 i miesiączki jeszcze nie mam, mimo że lekarz mówił o miesiące po dwóch, 3 dniach od przyjęcia ostatniej tabletki.
    Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!


    duphaston działa na rózne schorzenia ale dziwie się że masz podwyższony progesteron przy PCO... zwykle podstawowyym problemem jest własnie zbyt niski progesteron. W kazdym razie duphaston bierze sie na wyregulowanie cykli takze myślę że dobrze że bierzesz... z tego co wiem zbyt wysoki progesteron nie jest problemem, raczej zbyt niski jak u mnie :(

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agania wrote:
    Ja ze swojej strony mogę powiedzieć tylko tyle, że ja duphaston brałam 4 razy. Za pierwszym razem @ dostałam drugiego dnia brania, za drugim razem @ dostałam szóstego dnia, za czwartym razem @ była czwartego dnia, a w poprzednim cyklu dostałam @ w trakcie brania. Więc nie ma reguły, możesz nawet po tygodniu dostać.

    A w ostatnim cyklu dostałam okres dzien przed zakonczeniem brania :( za wcześnie ale moze skrócił mi sie cykl po prostu..

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • ryou Nowa
    Postów: 4 12

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    duphaston działa na rózne schorzenia ale dziwie się że masz podwyższony progesteron przy PCO... zwykle podstawowyym problemem jest własnie zbyt niski progesteron. W kazdym razie duphaston bierze sie na wyregulowanie cykli takze myślę że dobrze że bierzesz... z tego co wiem zbyt wysoki progesteron nie jest problemem, raczej zbyt niski jak u mnie :(

    A jaki masz poziom estradiolu? U mnie w fazie folikularnej to 32pg/ml co prawda w normie ( 21-251 pg/ml), ale nie jest trochę za niski? Na jajnikach mam liczne pęcherzyki i lekarz mówi, że owulacji nie mam. Wyników hormonów nie widział, bo ze szpitala od razu mnie skierowali do poradni i tak czekam na wizytę.

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ryou wrote:
    A jaki masz poziom estradiolu? U mnie w fazie folikularnej to 32pg/ml co prawda w normie ( 21-251 pg/ml), ale nie jest trochę za niski? Na jajnikach mam liczne pęcherzyki i lekarz mówi, że owulacji nie mam. Wyników hormonów nie widział, bo ze szpitala od razu mnie skierowali do poradni i tak czekam na wizytę.

    ja mam z kolei zbyt wysoki poziom ... zawsze koło 260 w fazie folikularnej :(

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    ja mam z kolei zbyt wysoki poziom ... zawsze koło 260 w fazie folikularnej :(


    Ja miałam estradiol 50.. niby w normie.. ale owulacja jakaś nie do końca potwierdzona.
    Jeśli chodzi o duphaston, to ja znów mam przypisany od połowy cyklu aż do wystąpienia krwawienia i @ pojawia się i to całkiem regularnie. W poprzednim cyklu sama odstawiłam po 28 dc, @ przyszła po 2 dniach.. wydaje mi się, że nie ma reguły. Ja nigdy nie musiałam czekać.. i przy braniu dupka @ się pojawiała.

  • ryou Nowa
    Postów: 4 12

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez niby norma z estradiolem, tylko wydaje mi się niski skoro norma jest, aż do 251. PCO mam niepotwierdzone, są to tylko przypuszczenia, chociaż lekarz mówił, że raczej badania tego nie wykluczą. Cóż.. muszę czekać na wizytę w poradni może tam mi coś powiedzą. Na miesiączkę coś się nie zapowiada.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2015, 14:49

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ