X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Dwie torbiele endometrialne
Odpowiedz

Dwie torbiele endometrialne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kasiak Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 28 września 2021, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    Dzisiaj miałam swoją wizytę u ginekologa, ponieważ u poprzedniej miałam stwierdzone dwie ogniska endometriozy, niestety druga ginekolog też stwierdziła. Jeden jajnik jest okej natomiast na drugim mam dwa torbiele endometrialne o wymiarach 27x21 i 20x19. Macica reszta ok. Marker 125 też robiłam - okej. Mam wizytę kontrolną za 2 miesiące , jeżeli będą dalej rosnąć to będą do usunięcia. Powiedźcie mi, czy te torbiele bardzo przeszkadzają w staraniu się o dziecko ? Potwierdziła że jajnik z torbielami mimo wszystko wygląda dobrze, i są na nim jajeczka. Nie wiem już sama co myśleć , staramy się co prawda dopiero od 3 miesięcy. Czy któraś z was miała taki sam przypadek ? Co kiedy będę musiała usunąć torbiele a one powrócą. Powtórna laparoskopia ?... Najlepsze jest to że nie mam żadnych objawów, cykle regularne, brak plamien między miesiączkami, są praktycznie bezbolesne..

  • Sylza Autorytet
    Postów: 353 180

    Wysłany: 28 września 2021, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy laparoskopii torbiele jeśli są na jajnikach usuwane są z pewnym zapasem. U mnie to wpłynęło na starania bo prawy jajnik teraz nie produkuje żadnych jajeczek a lewy jest słaby. Miałam po jednej torbieli na jajniku. AMH mi spadło tak ze rokowania na naturalna ciąże mam bardzo malutkie.
    Przed operacja się nie starałam wiec nie wiem ale lekarz powinien Ci podpowiedzieć :)

    ’94
    04.2021 - początek starań
    Endometrioza (endoskopia torbieli 15.12.2020 oba jajniki)

    ❌AMH 0.34 (lipiec’21 synevo)
    🏥Salve Łódź
    ❌AMH 0.44 (wrzesień 21dc diag)
    ⬇️AMH 0.16 (listopad 3dc diag)
    ⬇️AMH 0.078 (luty’22 14dc diag)
    12.2021 ✖️Krótki protokół - dwa zdegenerowane pecherzyki, nie doszło do punkcji
    🏥KrakOvi
    ⬆️AMH 0.59 ( luty’22 robione na miejscu)
    3.2022 Długi protokół - 7 pęcherzyków ->2 komórki🥚🥚->1 zarodek🍀 -> beta 0 😥
    5.2022 długi protokół - 9 pęcherzyków -> 1 komórka (reszta niedojrzałe)-> zero zarodków 😓
    🏥 Eurofertil Ostrava
    6.2022
    1️⃣Mini stymulacja - 6 pęcherzyków->2 komórki -> 2 zarodki 🍀🍀-> ❄️
    2️⃣ Mini stymulacja - 3 pecherzyki -> 3 komórki(jedna niedojrzała)-> 🍀🍀->❄️❄️
    👨‍⚕️Paśnik -> wysokie NK, brak kilku Kir implantacyjnych (intralipid, encorton)

    Transfer 7.09.2022🤞 beta 0
    Transfer 12.10.2022
    5dpt 19.2 🙏 7dpt 67.8🥹 9dpt 263🥰
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ