X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Dziwne wyniki - wysoki FSH, wysoki progesteron
Odpowiedz

Dziwne wyniki - wysoki FSH, wysoki progesteron

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Nike89 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 4 października 2021, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    Co prawda zamierzaliśmy z narzeczonym starać się o dziecko w drugiej połowie przyszłego roku (po ślubie), ale... dostałam wyniki badań i jestem lekko przerażona.

    Rok temu odstawiłam tabletki anty (nie chciałam dłużej brać, brałam wiele lat) i od tej pory zmagam się z trądzikiem hormonalnym na brodzie (podskórne gule). Z powodu utrzymującego się trądziku dwa miesiące temu zrobiłam pakiet badań hormonalnych i...

    Wyszło podwyższone FSH - 14, 4. LH - 7. Do tego lekko podwyższona prolaktyna (496) i niski estradiol - ok 30. Zrobiłam też progesteron na 7 dni przed terminem miesiączki - 27. Z tymi wynikami udałam się do endokrynologa - ginekologa. Lekarz stwierdziła, że owulacja była, a na USG dopochwowym wszystko było ok. Dostałam zalecenie powtórzenia badań w kolejnym cyklu. Nie dostałam żadnych leków.

    Kolejny cykl:
    FSH - 12,5
    LH - 6,5
    Estradiol: 27
    Progesteron (6 dni przed miesiączką): 28.

    Progesteron wskazuje, że owulacja niby jest, ale co z resztą?

    Czy takie wyniki oznaczają niewydolność jajników? Ew. niedoczynność przysadki (stosunek LH do FSH 0,5)? Czy będę miała jeszcze szanse na naturalną ciąże? :( chciałam zacząć starać się w czerwcu przyszłego roku (ślub w maju) i nie wiem co mam robić :(

    Kolejną wizytę mam zaplanowaną dopiero na koniec października... Zwariuję chyba do tej pory.
    Dodam, że leczę się od ponad roku na niedoczynność tarczycy, teraz TSH wynosi 1,3 - przed leczeniem bylo to ok 6. Przyjmuję Euthurox 50 mg.

    Będę Wam bardzo wdzięczna za komentarze :(

  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 191 57

    Wysłany: 4 października 2021, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey:) prolaktyne bym zbijala. Ale to lekarz niech decyduje. Progesteron bardzo ładny. Obraz na USG bardzo ważny i jeżeli lekarz mówi, że ok to ok. Faktycznie FSH zastanawia, zawsze można zrobić nieszczęsne AMH, ale często jest przyczyną wielu stresów. Jak planujesz ciaze to podstawa kwas foliowy, zdrowy tryb życia itp. Na forach dziewczyny piszą, ze trawa pszeniczna obniża FSH.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ