X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Jak często ❤️?
Odpowiedz

Jak często ❤️?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ms22 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 17 marca 2022, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Wszyscy mówią, że najlepiej współżyć co 2 dni. I teraz zastanawia mnie kwestia jakości nasienia przy codziennym współżyciu podczas czasu okołoowulacyjnego 🤔 mamy problemy z ruchliwością (morfologia 4%). Ostatnio od lekarza usłyszałam, żebyśmy "intensywnie działali" w tym czasie. Jakie macie doświadczenie w tym? Czy codzienne starania jeszcze bardziej nie osłabią plemników?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2022, 15:51

  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 17 marca 2022, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko to sprawa mocno indywidualna. Takie starania zalecają na samym początku kiedy nic nie wiadomo lub męski problem został wykluczony. A u Was morfologia 4% to dobry wynik. Uznawany jako „nie ma problemu”.
    Moje doświadczenia są takie, ze im dłuższa przerwa tym mąż miał więcej plemników ale na jakiś to nie wypływało za bardzo. Wiec w okresie owulacji zawsze staramy się dzień przed i dzień po. Tak tez zaleca lekarz. Nie staramy się co dwa dni po miesiączce bo u Nas wiadomo, ze nie mam owulacji bez leków wiec to nie ma sensu.

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 18 marca 2022, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ms22 wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Wszyscy mówią, że najlepiej współżyć co 2 dni. I teraz zastanawia mnie kwestia jakości nasienia przy codziennym współżyciu podczas czasu okołoowulacyjnego 🤔 mamy problemy z ruchliwością (morfologia 4%). Ostatnio od lekarza usłyszałam, żebyśmy "intensywnie działali" w tym czasie. Jakie macie doświadczenie w tym? Czy codzienne starania jeszcze bardziej nie osłabią plemników?[/

    Co dwa dni jest dobrze. Ja mam zalecenia od lekarza żeby współżyć cały cykl regularnie co dwa max co 3 dni ale gdy pojawi się test owu pozytywny tego dnia wieczorem sex i następnego wieczorem poprawić tez.

    Zbyt rzadkie stosunki osłabiają plemniki są przestarzałe i maja mniejsza żywotność.

    Na ruchliwość polecam by mąż wypił szklankę cofa coli 15-20 minut przed stosunkiem.

    age.png
    age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ