X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację jak jest z szyjka?
Odpowiedz

jak jest z szyjka?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • sóweczka Przyjaciółka
    Postów: 83 53

    Wysłany: 4 listopada 2014, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok. Kto mi powie co z tą szyjką macicy? Jaka wskazuje na zbliżającą się owulację?

  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 4 listopada 2014, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na początku cyklu szyjka jest nisko, jest twarda i zamknięta. W okresie płodnym jest wysoko, jest miękka i otwarta :)potem znowu wraca do poprzedniego stanu.

    zem3wn15az3szllg.png
  • zaneta880 Znajoma
    Postów: 22 0

    Wysłany: 7 listopada 2014, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam

    Chcialam zapytac jak rozpoznac ze szyjka jest zamknieta lub otwarta i czy jest nisko lub wysoko bo mam z tym problem.

    zaneta880
  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 8 listopada 2014, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie mam w tym dużej wprawy ale po prostu musisz cały cykl się przebadać codziennie to wtedy będziesz widzieć różnicę między wysokością, jak jest wysoko to ja np muszę bardzo daleko włożyć palca żeby ją siegnąć... To bardzo subiektywne odczucia. A otwarta to ja czuję taką małą dziurkę i wydaje mi się, że to wtedy. Mogę lekko tam zagłebić czubek palca. No ale tak jak mówię to trzeba po prostu praktyki żeby rozpoznawać :)

    zaneta880 lubi tę wiadomość

    zem3wn15az3szllg.png
  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 10 listopada 2014, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WYSOKOŚĆ:
    a) nisko: Jak wkładasz palec do pochwy i szyka jest "tuż za rogiem", to nisko.
    b) średnio: Średnia to coś pomiędzy - nie jest tak od razu, ale też nie wymaga wielkiej gimnastyki by ja zbadać.
    c) wyysoko: Do szyjki wysokiej najcześciej trzeba sięgać daleeeeeeko, u mnie wchodzi cały palec i jeszcze muszę się postarać by poczuć (niektóre z drobniejszymi palcami mają problem by do niej dotrzeć)

    OTWARCIE
    a) zamknięta: Końcówka zamkniętej szyjki bada się jak... końcówka rącczki łopaty? Taki cylindryczny, zaokrąglony na końcu kształt.
    b) średnia: Do średniootwartej szyjki palec "wpada", czuć jakby na końcu szyjki było wgłębienie i tam się palec zatrzymuje końcowką opuszka.
    c) otwarta: Kiedy szyjka jest otwarta palec wchodzi głębiej, to już nie jest dołeczek,tylko taka większa dziurka.

    O miękkośc i twardość nikt nie pytał, to się nie będę produkować. Najwyżej dopiszę później :P



    Co do zmienności tych stanów szyjki w cyklu, to jak się trochę pobadacie, to zobaczycie, że to wcale nie jest takie uporządkowane jak Linka napisała. Może to być też troszkę inne u każdej z nas. U mnie na przykład ogólny schemat wygląda tak:
    1. miesiączka - otwarta, miękka, wysoko
    2. niepłodnośc przed owu - zamknięta, średnia, średnio
    3. płodność - otwarta, miękka, wyysoko
    4. niepłodność po owu - zamknięta, twarda, średnio
    5. tuż przed miesiączką - średnia, średnia, średnio

    Moja szjka właświcie rzadko jest zamknięta lub twarda w I fazie. A zgodnie z modelem ogólnym powinnna być. Podczas @ MUSI być otwarta, inaczej krew by sięmnie wydostała(!) - powiedzenie, że na początku cyklu szyjka jest zamknięta to największe nieporozumienie w tym uogólnieniu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2014, 10:21

    Linka05, zaneta880, EwaLauren, Lemon_drop lubią tę wiadomość

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • zaneta880 Znajoma
    Postów: 22 0

    Wysłany: 10 listopada 2014, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo Wam dziekuje i myślę ze teraz i ja bede potrafiła wszystko okreslic pozdrawiam

    zaneta880
  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 10 listopada 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwestia praktyki. Na początek możesz ją badać kilka razy dziennie, żeby poczuć te różnice, bo szyjka zmienia się też w ciągu dnia (np. rano jest najczęściej bardziej miękka). Zapisuj obserwację tylko raz, najlepiej o tej samej porze.

    EwaLauren lubi tę wiadomość

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • EwaLauren Koleżanka
    Postów: 54 18

    Wysłany: 11 listopada 2014, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Jagoda za Twoje posty odnosnie szyjki. Wiedza z Ciebie bije! Powodzenia i zielonosci zycze.

    7e2313663fc403a57b7a77ae1c773239.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 11 listopada 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się, że mogłam pomóc :)

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2014, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie. Za 4 dni podobno owulka a ja mam szyjke coraz niżej i coraz bardziej mi dokucza np. jak siadam albo wstaję. Czy to normalne? Ciekawa jestem ile dni u was utrzymuje się szyjka wysoookoo? :-)

  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 16 listopada 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wysoko jest raczej tylko jeden dzien. Może jeszcze się unieść u Ciebie, spokojnie.
    Ale nie powinno być dolegliwości w codziennym życiu ze strony szyjki, bez względu na położenie... Jedyna sytuacja, która mi przychodzi do głowy, kiedy tak się dzieje, to obniżenie narządu rodnego, ale to jest schorzenie raczej starszych Pań... może to nie szyjka?

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2014, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w sumie mogę mieć dolegliwości bo mam częste infekcje i cytologie muszę powtarzać co 3 miesiące, pech, trafiło na mnie :-D. Ale tak nisko jeszcze nie miałam szyjki jak teraz że czułam ucisk ..

  • Amdziaaaaa Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę o pomoc bo 8 sierpnia uprawiałam $ek$ bez zabezpieczenia a potem 19 sierpnia dostałam "miesiączkę" która wystąpiła 8 dni wcześniej niż planowana i był w niej skrzep i była dość obfita jeżeli to ma jakieś znaczenie. Wczoraj robilam test ciazowy i wyszedł negatywny. To znaczy że jest i pewny? W czwartek będę rób jeszcze raz dla pewności.

  • siesiepy Autorytet
    Postów: 4273 8159

    Wysłany: 31 sierpnia 2022, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amdziaaaaa wrote:
    Proszę o pomoc bo 8 sierpnia uprawiałam $ek$ bez zabezpieczenia a potem 19 sierpnia dostałam "miesiączkę" która wystąpiła 8 dni wcześniej niż planowana i był w niej skrzep i była dość obfita jeżeli to ma jakieś znaczenie. Wczoraj robilam test ciazowy i wyszedł negatywny. To znaczy że jest i pewny? W czwartek będę rób jeszcze raz dla pewności.

    Wiesz kiedy masz owulacje? Dla spokoju poszłabym na betę z krwi, rozwieje wszystkie wątpliwości w tym terminie.

    Wyniki badań i suple/leki opisane w pamiętniku

    ♀️28
    ❌PCOS; niedoczynność tarczycy (mała tarczyca); po LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV), PAI hetero, MTHFR C677 hetero

    ♂️ 33
    ❌HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🔸 01.2023 wizyta w klinice -> rekomendacja IVF (b. słabe wyniki nasienia)
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności od 29.09.2023r.
    🔹10.2023 poprawa wyników nasienia, przeleczona ureaplasma,
    🔸 01.2024 LEEP szyjki macicy 🦀 ✔️
    🔹 02.2024 powrót do starań, start szczepień: gardasil 9
    🔹03.2024 - stymulacja START
    I stymulacja: lametta 1x 5-9dc ❌
    II stymulacja: lametta 2x 3-7dc + ovi: 🕓

    🔜 Plany:
    ◾️ III stymulacja (i dalsze po drożności)
    ◾️ HSG/histero-laparo
    ◾️ KIRy 07.2024
    ◾️ IUI
    ◾️ IVF 2025

    "Najwięcej o robieniu dzieci wiedzą właśnie ci, którym nie wychodzi, a nie na odwrót. To chyba nie tak powinno być"
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ