X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Jakie badania do potwierdzenia odbytej owulacji
Odpowiedz

Jakie badania do potwierdzenia odbytej owulacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Alinka Koleżanka
    Postów: 51 5

    Wysłany: 9 listopada 2021, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ,w 16 dc powinnam wziąć duphaston. Dziś mamy 14 dc testy owulacyjne wczoraj pozytywne. Natomiast dziś na usg widać jedynie pęcherzyk 5 mm , który 4 dni temu miał 13,5 mm … generalnie Pani doktor nic nie widzi. Nie mam możliwości zrobienia usg w 16 dc jakie badanie mogę wykonać , które potwierdzi czy owulacja jednak była ? Żebym mogła spokojnie wziąć tem duphaston bez strachu ze przyblokuje owulacje jeżeli jeszcze jej nie było

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 9 listopada 2021, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test owulacyjny pokazuje ze organizm przygotowuje się do owulacji która, może (ale nie koniecznie) wystąpić w przeciągu 24-48 h :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2021, 23:01

  • Alinka Koleżanka
    Postów: 51 5

    Wysłany: 9 listopada 2021, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem o tym , dlatego chciałabym wiedzieć czy mogę wykonać badanie progesteronu za 2 dni żeby zobaczyć czy ta owulacja jednak była…niestety usg w tych dniach odpada

  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 193 60

    Wysłany: 10 listopada 2021, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja bym zrobiła progesteron.

  • Karola :) Autorytet
    Postów: 3018 2346

    Wysłany: 10 listopada 2021, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyle że progesteron wykonuje sie 7-8 dpo aby był wiarygodny.

    Betti37 lubi tę wiadomość

    age.png

    10.2020r - początek starań o rodzeństwo 🤞

    02.08.16 r 💓Wiktoria👧🏼👨‍👩‍👦
    10.06.17 r 💏👰🏼‍♂️👨‍💼

    09.11.22 r --- ⏸️
    10.11.22 r --- beta 343,40
    28.11.22 r --- mamy serduszko 🩷
    04.01.23 r --- I prenatalne 🩷 niskie ryzyka, prawdopodobnie dziewczynka - Oliwia 🩷
    01.03.23 r --- II prenatalne, 330g dziewczynki 🩷
    26.04.23 r --- ✅️ 1 100g dziewczynki
    12.05.23 r --- ✅️ III prenatalne, 1 600g Oliwii 🩷
    24.05.23 r --- ✅️ 1 900 g niuńki 🩷
    14.06.23 r --- ✅️ 2 400 g 🩷
    05.07.23 r --- ✅️ niecałe 3 000 g 🩷
    19.07.23 r --- ostatnia wizyta ✊️ - nie dotrwaliśmy

    09.07.23 r --- Oliwia, 50 cm, 3120 g 🫶🩷 SN (z OM 39+0, z USG 38+3)
  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 10 listopada 2021, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alinka wrote:
    Wiem o tym , dlatego chciałabym wiedzieć czy mogę wykonać badanie progesteronu za 2 dni żeby zobaczyć czy ta owulacja jednak była…niestety usg w tych dniach odpada
    Nie ma sensu bo po 2 dniach prog jeszcze raczej owu nie pokaże
    No chyba że będziesz powtarzać i będzie rósł...
    Ale to też orientacyjnie

  • Alinka Koleżanka
    Postów: 51 5

    Wysłany: 19 listopada 2021, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron w 21 dc 18,8 . Z obrazu usg owulacji nie było. Wiec stwierdzam , ze badanie proga jest bezsensowne . Tylko monitoring …

  • Domi_naturelover Autorytet
    Postów: 1483 3628

    Wysłany: 20 listopada 2021, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alinka wrote:
    Progesteron w 21 dc 18,8 . Z obrazu usg owulacji nie było. Wiec stwierdzam , ze badanie proga jest bezsensowne . Tylko monitoring …

    Podobno poziom progesteronu jest najwłaściwszym wskaźnikiem czy owulacja wystąpiła, tak lekarz gdzieś na jakimś portalu się wypowiadał. USG podobno bywa zawodne. Ile w tym prawdy - nie wiem :D

    💁‍♀️24,💁🏼‍♂️28
    ❌Długie cykle, problemy z owu, AMH 1,55, słabe endo, obustronna niedrożność jajowodów
    ❌Słabe parametry nasienia-> suple od 12.21
    24.03.22 -histerolaparoskopia, udrożnienie jajowodów pod wysokim ciśnieniem, diagnoza: adenomioza😩

    28.03.2022 Ciąża po 8 miesiącach starań. Nasz CUD pokonał wszystkie przeciwności i przetrwał zabieg histerolaparoskopii <3 Historia wyjątkowa również dla lekarzy

    age.png
  • Alinka Koleżanka
    Postów: 51 5

    Wysłany: 20 listopada 2021, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo chciałabym aby tak było, ale niestety w 14 dc na usg owulacji brak i 21 dc również. Mimo , ze w 13 dc testy owulacyjne piękne a 9 dniu pęcherzyk miał około 14 mm. Nagle w 14 dc pęcherzyk poprostu znikł… co ciekawe biorę tez duphaston od 16 dc może on przyczynił się do takiego wyniku …

  • Domi_naturelover Autorytet
    Postów: 1483 3628

    Wysłany: 20 listopada 2021, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alinka wrote:
    Bardzo chciałabym aby tak było, ale niestety w 14 dc na usg owulacji brak i 21 dc również. Mimo , ze w 13 dc testy owulacyjne piękne a 9 dniu pęcherzyk miał około 14 mm. Nagle w 14 dc pęcherzyk poprostu znikł… co ciekawe biorę tez duphaston od 16 dc może on przyczynił się do takiego wyniku …
    Ja mam w tym miesiące też jakieś cuda...
    Przez 2 dni bolał mnie mocno lewy jajnik, wrażliwe piersi, spadek temp., śluz płodny, drażliwość 2 dni wcześniej, pierwszy raz meeeega pozytywne testy owu. Poszłam na następny dzień po testach ovu na USG - jajnik lewy czyściutki :'). Pani dr powiedziała mi, że mam brać duphaston, zrobić betę za 10 dni. Powiedziała, że zdarza się taka sytuacja, że na USG nic, a jednak owu była. Zrobiłam sobie sama progesteron w tym dniu - wskazywał na fazę okołoowulacyjną.
    Mam mętlik w głowie, też nie wiem, czy była ta owu czy nie... Ale jakby było 100%, że nie, to chyba lekarz nie kazałby robić bety :D
    Planuję zbadać progesteron w przyszły tygodniu, by zobaczyć czy się podniósł.

    💁‍♀️24,💁🏼‍♂️28
    ❌Długie cykle, problemy z owu, AMH 1,55, słabe endo, obustronna niedrożność jajowodów
    ❌Słabe parametry nasienia-> suple od 12.21
    24.03.22 -histerolaparoskopia, udrożnienie jajowodów pod wysokim ciśnieniem, diagnoza: adenomioza😩

    28.03.2022 Ciąża po 8 miesiącach starań. Nasz CUD pokonał wszystkie przeciwności i przetrwał zabieg histerolaparoskopii <3 Historia wyjątkowa również dla lekarzy

    age.png
  • Domi_naturelover Autorytet
    Postów: 1483 3628

    Wysłany: 20 listopada 2021, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alinka wrote:
    Bardzo chciałabym aby tak było, ale niestety w 14 dc na usg owulacji brak i 21 dc również. Mimo , ze w 13 dc testy owulacyjne piękne a 9 dniu pęcherzyk miał około 14 mm. Nagle w 14 dc pęcherzyk poprostu znikł… co ciekawe biorę tez duphaston od 16 dc może on przyczynił się do takiego wyniku …
    A mierzysz temp?

    💁‍♀️24,💁🏼‍♂️28
    ❌Długie cykle, problemy z owu, AMH 1,55, słabe endo, obustronna niedrożność jajowodów
    ❌Słabe parametry nasienia-> suple od 12.21
    24.03.22 -histerolaparoskopia, udrożnienie jajowodów pod wysokim ciśnieniem, diagnoza: adenomioza😩

    28.03.2022 Ciąża po 8 miesiącach starań. Nasz CUD pokonał wszystkie przeciwności i przetrwał zabieg histerolaparoskopii <3 Historia wyjątkowa również dla lekarzy

    age.png
  • Alinka Koleżanka
    Postów: 51 5

    Wysłany: 20 listopada 2021, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, i niestety temp nie wskazuje na owulacje . Najwiecej 36,6 czasami mniej , skacze ale generalnie nie podnosi się zbytnio do góry. Poza tym lekarz po ostatnim usg stwierdził , ze już pozamiatane … i przepisał CLOSTILBEGYT . Na pytanie czy duphaston mógł się przyczynić do takiego wyniku progesteronu . Stwierdził , ze bardzo możliwe …

  • Domi_naturelover Autorytet
    Postów: 1483 3628

    Wysłany: 20 listopada 2021, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alinka wrote:
    Tak, i niestety temp nie wskazuje na owulacje . Najwiecej 36,6 czasami mniej , skacze ale generalnie nie podnosi się zbytnio do góry. Poza tym lekarz po ostatnim usg stwierdził , ze już pozamiatane … i przepisał CLOSTILBEGYT . Na pytanie czy duphaston mógł się przyczynić do takiego wyniku progesteronu . Stwierdził , ze bardzo możliwe …
    To powiem Ci, że ja już nie wiem komu i w co wierzyć…😅 Duphaston niby nie powinien wychodzić w badaniu progesteronu, bo nie jest progesteronem 🤷‍♀️

    💁‍♀️24,💁🏼‍♂️28
    ❌Długie cykle, problemy z owu, AMH 1,55, słabe endo, obustronna niedrożność jajowodów
    ❌Słabe parametry nasienia-> suple od 12.21
    24.03.22 -histerolaparoskopia, udrożnienie jajowodów pod wysokim ciśnieniem, diagnoza: adenomioza😩

    28.03.2022 Ciąża po 8 miesiącach starań. Nasz CUD pokonał wszystkie przeciwności i przetrwał zabieg histerolaparoskopii <3 Historia wyjątkowa również dla lekarzy

    age.png
  • Gosia84 Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 29 grudnia 2021, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podepnę się. Jaki wynik ma być progesteronu ze do Mi do owulacji?

  • MrsJelonek Debiutantka
    Postów: 6 6

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgodzę się z tym że USG czasami jest zawodne. Może owulacja była wcześniej a pęcherzyk znikł bo się zapadł? Najlepiej za 7 dni zrób progesteron i będzie wiadomo :)
    Nie jedną już historię czytałam, że dziewczyna zaszła w ciąży w cyklu "straconym" przez ginekologa. Działać nie zaszkodzi, przyjemna robota :) i trzymam kciuki :)

    Ja właśnie wczoraj, 7 dpo zrobiłam progesteron i wyszedł 24ng/ml więc przebieram już nóżkami żeby się testować za pare dni 😊😊

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ