X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Kiedy będzie owulacja??
Odpowiedz

Kiedy będzie owulacja??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2014, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) jestem tutaj nowa , w tym cyklu zaczęłam mierzyć temperaturę, jakaś niska mi wychodzi cały czas, kiedy dojdzie do owulacji?? Dzisiaj już 14dc . Dołączam link do wykresu:https://ovufriend.pl/graph/bb7b4b63e244b69bdafeef81fcb9bb7d

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 4 marca 2014, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli w 14 dc pojawił Ci się śluz płodny to radziłabym teraz obserwować w który dzień śluz będzie najlepszy tzw. szczyt objawu śluzu. To bardzo ważna informacja i bez niej nie ma możliwości dobrze zinterpretować wykres.
    Nigdy nie wiadomo kiedy wystąpi owulacja nawet jeżeli OF ją wyznaczy to nie ma pewności że wtedy była. Najważniejsze jest aby wiedzieć kiedy są dni najbardziej płodne a takie występują właśnie najbliżej szczytu śluzu bo owulacja występuje zazwyczaj od 3 dni przed do 3 dni po szczycie śluzu. A tempka podobnie może wzrosnąć kilka dni przed i kilka dni po owulacji.
    Dlatego ważny jest ten objaw szczytu śluzu bo dopiero po nim wyższe temp. zaliczamy do FL a skok przed śluzem do pierwszej fazy cyklu (FF).
    OF często wyznacza owulkę wg. podwyższonych temp. i dlatego się m.in. bo nie bierze pod uwagę szczytu śluzu i wzrostu po nim tylko ogólnie wzrost :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • kurka Przyjaciółka
    Postów: 106 32

    Wysłany: 5 marca 2014, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa, czyli jak wyznaczyć w końcu tą owulację samemu, nie kierować się programem? Przypuśćmy że szczyt śluzu był 14-go, a temperatura wzrosła 16-17- 18 i zaczęła powoli opadać...To owu była 16-go, czy nie da się tego dokładnie określić? A jak nie da się dokładnie, to jak chociaż w przybliżeniu? Przepraszam, jeżeli zadaję głupie pytania, ale im więcej czytam o NPR tym bardziej mi się wszystko miesza :-(

    Dawidek czeka na rodzeństwo...
  • kurka Przyjaciółka
    Postów: 106 32

    Wysłany: 5 marca 2014, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i jeszcze jedna sytuacja, jeżeli szczyt śluzu był by 17-go a temperatura by rosła 14-15-16?

    Może na tych przypadkach, coś mi rozjaśni się w głowie?

    Dawidek czeka na rodzeństwo...
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 5 marca 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurka wrote:
    no i jeszcze jedna sytuacja, jeżeli szczyt śluzu był by 17-go a temperatura by rosła 14-15-16?

    Może na tych przypadkach, coś mi rozjaśni się w głowie?

    Temperatura może wzrosnąć także przed owulacją, jeśli wyrzut progesteronu (zawsze jest mały do uwolnienia jajeczka) jest duży, to tempka rośnie przed owulacją, nawet do 3dni.

    Tak naprawdę, poza USG nic nie określi co do dnia owulacji. Bo nawet jak mamy temperaturę i śluz, ciężko określić jeden dzień. Warto pójść na monitoring choćby po to, aby zaobserwować, kiedy tempka skacze etc.

    48f411ed51.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 6 marca 2014, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurka wrote:
    Vanessa, czyli jak wyznaczyć w końcu tą owulację samemu, nie kierować się programem? Przypuśćmy że szczyt śluzu był 14-go, a temperatura wzrosła 16-17- 18 i zaczęła powoli opadać...To owu była 16-go, czy nie da się tego dokładnie określić? A jak nie da się dokładnie, to jak chociaż w przybliżeniu? Przepraszam, jeżeli zadaję głupie pytania, ale im więcej czytam o NPR tym bardziej mi się wszystko miesza :-(
    To nie świadczy o tym że owulka była 16. Kiedy była moża tylko na usg sprawdzić.
    Jeżeli opadła na jeden dzień to nic nie znaczy jeżeli na więcej to może wcześniej nie doszło do owulacji ale zasadnicze pytanie ile spadła bo jeżeli nadal utrzymuje sie nad linią podstawową (OF jej nie wyznacza) to nie interpretuje się tej tempki jako spadku.
    Owulacja występuje tak w przybliżeniu od 3 dni przed do 3 dni po szczycie śluzu. A temp. może wzrosnąć kilka dni przed jak i kilka dni po owulacji więc jeżeli wzrost wystapi w danym dniu to nie znaczy że dzień wcześniej była owulka. Dodam jeszcze że wyższa temp jest wtedy gdy leży nad linią podstawową a nie jak jest wyższa od tej z poprzedniego dnia (bo juz się spotkałam że tak błędnie niektóre dziewczyny interpretują)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • kurka Przyjaciółka
    Postów: 106 32

    Wysłany: 6 marca 2014, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linia podstawowa, to linia przeprowadzona przez najwyższą temp z tych sześciu z przed wzrostu trzech? Musi być min. 0,2 st wzrostu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2014, 19:08

    Dawidek czeka na rodzeństwo...
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 7 marca 2014, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak linia podstawowa przebiega przez najwyższy punkt temp. z 6 temp sprzed wzrostu. Wystarczy że pierwszy wzrost jest wyższy od linii podst. o 0,05 st.
    Dokładne zasady opisałam w poradach pamiętnikowych dla zainteresowanych bo nie ma sensu żebym drugi raz to tutaj opisywała :) Zapraszam

    https://ovufriend.pl/pamietnik/mialo-byc-tak-pieknie,446.html

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • kurka Przyjaciółka
    Postów: 106 32

    Wysłany: 7 marca 2014, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, czytałam, ale chciałam się upewnić, czy dobrze rozumuję :-)

    Dawidek czeka na rodzeństwo...
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ