X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację LUF niepekajace pęcherzyki
Odpowiedz

LUF niepekajace pęcherzyki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Asiuleeeek Przyjaciółka
    Postów: 78 160

    Wysłany: 6 marca 2021, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Być może jest już gdzieś taki wątek, niestety nie trafiłam na niego także z góry przepraszam jeśli powtarzam.
    Staram się z mężem o dziecko od września 2020, jednak podejrzenie niepekajacych pęcherzyków mam już od co najmniej 7lat. Nikt mi tego jednak jasno nie wytłumaczył wtedy. Przy kontrolnych badaniach miałam często torbiele, dlatego leczono mnie hormonami.

    Na początek naszych starań trafiłam na lekarza, który dał nam tylko 3 miesiące na starania bez kontroli z czego bardzo się cieszę. Po nieudanych próbach od razu wprowadził leki, badania i kontrolę cyklu.
    Jestem obecnie po 4 monitoringach cyklu i jestem załamana. Pęcherzyki nie pękają nawet po zastrzyku ovitrelle. Udało się tylko za pierwszym razem, teraz 2 kolejne z rzędu zakończone torbielą. Do tego endometrium dość cienkie.
    Poza tym mam niedowage, problem z prolaktyna i niedoczynność tarczycy.

    Chciałam zapytać czy ktoś jeszcze miał taki problem, jakie leczenie wprowadzono ? Jak sobie radzicie dziewczyny?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2021, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiuleeeek - a dostałaś 1 dawkę ovitrelle? Czy podwójna ?

    Ja na obniżenie prolaktyny brałam tabletki,na niedoczynność też się lecze. Narazie próbujemy z ovitrelle A jeśli nie pomoże to będziemy zgłaszać się do kliniki.

  • Marita80 Ekspertka
    Postów: 193 74

    Wysłany: 13 marca 2021, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej . U mnie jest ten sam problem, nie pękają ani po ovitrelle ani po podwójnej dawce pregnyl. Zrobiłam krzywą glukozowa i insulinowa. Wyszła insulinooporość i ginekolog oraz diabetolog stwierdzili, że tutaj leży problem i dlatego nie pękają. Teraz drugi cykl biorę glucophage, insulina po 4 tygodniach ładnie spadła i wracam do starań.

    Betti37 lubi tę wiadomość

    Ja:
    40 lat
    AMH 0,66
    LH 8,4
    FSH 7,02
    On:
    40 lat
    koncentracja 140 mln
    morfologia 2%
  • Asiuleeeek Przyjaciółka
    Postów: 78 160

    Wysłany: 15 marca 2021, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę bromergon 0,5 tabl na prolaktyne. Również włączył mi lekarz glucophage xr 1000, a cukier mam w normie Te leki biorę od 6 miesięcy. Niestety nie pękają pęcherzyki. Brałam ovitrelle 1dawke tylko. Lekarz stwierdził, ze nie da mi większej dawki. Kieruje mnie na laparoskopie.

  • Malowana lala Koleżanka
    Postów: 119 12

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! U mnie dokładnie to samo co u was. Też nic nie działa na moje pęcherzyki. Miałam laparoskopię ale po niej też niestety nic się nie zmieniło. W maju idę do kliniki ale mamy nadzieję na naturalne starania a nie in vitro. Co u was?

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2864 2258

    Wysłany: 24 kwietnia 2021, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monitoruje cykl i w prawym jajniku mam od jakiegoś czasu zawsze pęcherzyk 17mm oraz drugi rosnący.
    Czy ten jeden to może być luf oraz czy może być przeszkoda w zapłodnieniu drugiego pęcherzyka owulacyjnego?

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Malowana lala Koleżanka
    Postów: 119 12

    Wysłany: 25 kwietnia 2021, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli ten drugi ci pęka to nie powinien być przeszkodą. Pytanie czy pęka. Chodzisz na monitoring?

    Marita80 lubi tę wiadomość

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2864 2258

    Wysłany: 25 kwietnia 2021, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malowana lala wrote:
    Jeśli ten drugi ci pęka to nie powinien być przeszkodą. Pytanie czy pęka. Chodzisz na monitoring?
    Tak, właśnie teraz chodzę pierwszy cykl. W środę się okaże, czy ten jeden pękł.
    Aczkolwiek w lutym byłam 2x na usg i jednego już nie było za drugim razem, zostaję tylko ten 17mm.

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Malowana lala Koleżanka
    Postów: 119 12

    Wysłany: 27 kwietnia 2021, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    Tak, właśnie teraz chodzę pierwszy cykl. W środę się okaże, czy ten jeden pękł.
    Aczkolwiek w lutym byłam 2x na usg i jednego już nie było za drugim razem, zostaję tylko ten 17mm.
    To daj znać po wizycie ☺️

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2864 2258

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malowana lala wrote:
    To daj znać po wizycie ☺️
    Tak, drugi pękł i pojawiło się ciałko żółte.
    Jeden ma na stałe, ale lekarz powiedział, że to nic takiego.
    Mam normalne owulacje.
    W lutym byłam 2x na usg i też pękł jeden.

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Asiuleeeek Przyjaciółka
    Postów: 78 160

    Wysłany: 29 kwietnia 2021, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    Tak, drugi pękł i pojawiło się ciałko żółte.
    Jeden ma na stałe, ale lekarz powiedział, że to nic takiego.
    Mam normalne owulacje.
    W lutym byłam 2x na usg i też pękł jeden.


    Super jak pękają to jest nadzieja😊 trzymam kciuki żeby się udało. Ja niestety jestem po histeroskopii i wykryto kolejne nieprawidłowości. Czekam za wynikiem biopsji i pewnie będę miała laparoskopie. Starania wstrzymane

  • Malowana lala Koleżanka
    Postów: 119 12

    Wysłany: 4 maja 2021, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiuleeeek wrote:
    Super jak pękają to jest nadzieja😊 trzymam kciuki żeby się udało. Ja niestety jestem po histeroskopii i wykryto kolejne nieprawidłowości. Czekam za wynikiem biopsji i pewnie będę miała laparoskopie. Starania wstrzymane
    Uuu szkoda... A co ci wyszło?

  • Asiuleeeek Przyjaciółka
    Postów: 78 160

    Wysłany: 5 maja 2021, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś z endometrium, coś z szyjka macicy. Czekam na wynik biopsji. Lekarz powiedział, że nie jest najlepiej.

  • Malowana lala Koleżanka
    Postów: 119 12

    Wysłany: 6 maja 2021, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiuleeeek wrote:
    Coś z endometrium, coś z szyjka macicy. Czekam na wynik biopsji. Lekarz powiedział, że nie jest najlepiej.
    O kurcze bardzo mi przykro. Trzymam kciuki za dobry wynik!

  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 26 maja 2021, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny podbijam tylko w pobocznym temacie.
    Wczoraj miałam USG jamy brzusznej na której w jednym i drugim jajniku widać przestrzenie płynowe 22-25 mam + niepękające pęcherzyki.
    Lek radiolog mówi o torbielach, ale ja teoretycznie jestem 5 dpo. To może być pęcherzyk Graafa? USG dopochwowe jest bardziej miarodajne ale nie wiem czy mam iść do gina już teraz czy po rozpoczęciu nowego cyklu?

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Malowana lala Koleżanka
    Postów: 119 12

    Wysłany: 2 listopada 2021, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiuleeeek wrote:
    Coś z endometrium, coś z szyjka macicy. Czekam na wynik biopsji. Lekarz powiedział, że nie jest najlepiej.
    Hej i co u ciebie? Jak wyniki? Staracie się?

  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3528 1774

    Wysłany: 2 listopada 2021, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie niestety też ten problem z nie Pekajacymi pecherzykami. W kwietniu wyszla mi cukrzyca biore glucophage 1000mg 1 tabl na noc cukier mam wyregulowany a pecherzyki rosną same ale nie pękają, dostałam ovitrelle, wczoraj robilam ale po 2 h od zastrzyku czulam się fatalnie, okropne mdłości, bol podbrzusza i jajnikow, uderzenia goraca. Zastanawiam się czy to był objaw pęknięcia? Jak myślicie? W piątek kontrola czy pękł a jak u Was sytuacja?

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx(braki w DS)❌️,NK 15,7% ⬆️
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔
    ❗️Starania zawieszone❗️
    Poronienia nawykowe🥺
    ➡️Immunologia ⬅️ w trakcie ⏳️
    Cross-match 33.2%
    Allo-mlr 37.3%
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Malowana lala Koleżanka
    Postów: 119 12

    Wysłany: 3 listopada 2021, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Hej, u mnie niestety też ten problem z nie Pekajacymi pecherzykami. W kwietniu wyszla mi cukrzyca biore glucophage 1000mg 1 tabl na noc cukier mam wyregulowany a pecherzyki rosną same ale nie pękają, dostałam ovitrelle, wczoraj robilam ale po 2 h od zastrzyku czulam się fatalnie, okropne mdłości, bol podbrzusza i jajnikow, uderzenia goraca. Zastanawiam się czy to był objaw pęknięcia? Jak myślicie? W piątek kontrola czy pękł a jak u Was sytuacja?
    Ja się czułam różnie i miałam bóle jak na owulację życia a i tak nic nie pękło ... Ani razu od 1.5 roku

  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3528 1774

    Wysłany: 3 listopada 2021, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malowana lala wrote:
    Ja się czułam różnie i miałam bóle jak na owulację życia a i tak nic nie pękło ... Ani razu od 1.5 roku

    U mnie to 2 cykl z ovitrelle i za pierwszym razem pękł oraz było ciałko żółte potwierdzone na USG, mowilam lekarzowi przed zrobieniem usg że miałam mdłości bolal mnie brzuch, jajnik to stwierdził że to objawy pękniętego pecherzyka co potwierdziło usg. Zastanawiam się czy jest to możliwe że w ten sam dzień co był zastrzyk że mógł pęknąć? Lekarz liczył że przy podaniu zastrzyku pecherzyk będzie miał ok 21-22mm. W piątek mam kontrolę ale spokoju mi to nie daje

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx(braki w DS)❌️,NK 15,7% ⬆️
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔
    ❗️Starania zawieszone❗️
    Poronienia nawykowe🥺
    ➡️Immunologia ⬅️ w trakcie ⏳️
    Cross-match 33.2%
    Allo-mlr 37.3%
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Malowana lala Koleżanka
    Postów: 119 12

    Wysłany: 21 marca 2022, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    U mnie to 2 cykl z ovitrelle i za pierwszym razem pękł oraz było ciałko żółte potwierdzone na USG, mowilam lekarzowi przed zrobieniem usg że miałam mdłości bolal mnie brzuch, jajnik to stwierdził że to objawy pękniętego pecherzyka co potwierdziło usg. Zastanawiam się czy jest to możliwe że w ten sam dzień co był zastrzyk że mógł pęknąć? Lekarz liczył że przy podaniu zastrzyku pecherzyk będzie miał ok 21-22mm. W piątek mam kontrolę ale spokoju mi to nie daje
    Hej zmieniło się coś u ciebie? Jak starania? U mnie się okazało na ostatniej zwykłej wizycie że miałam owulację nie wiem jak to się stało bo odpuściłam już sprawdzanie zastrzyki o leki. Niestety mimo owulacji nic więcej się nie wydarzyło, mam @. Ale umówiłam się na monitoring cyklu na kwiecień żeby zobaczyć czy to jednorazowa akcja czy może mam szanse na ciążę .

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ