X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację macica dwurożna
Odpowiedz

macica dwurożna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • zabkamonia Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 19 czerwca 2013, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    może któraś z Was wie coś o macicy dwurożnej? albo z własnego doświadczenia zna ten problem albo słyszała coś o tym... ja właśnie borykam się z tym problemem i nie wiem co z tym zrobić. Tyle się o tym naczytałam że głowa pęka i można się tylko zdołować :( Ja w pierwszą ciążę zaszłam bez najmniejszego problemu ale niestety w 12 tygodniu poroniłam :((( a teraz z mężem staramy się kilka cykli i na razie bez skutku :/

    eiktdqk3oozcvffr.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1654

    Wysłany: 19 czerwca 2013, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam macicę dwurożną, w dodatku tyłozgięcie, miałam też przegrodę, ale jest już wycięta. Z dwurożnością się nic nie robi raczej. Bardzo często wada dwurożności i przegrody jest błędnie diagnozowana, a przez niektórych lekarzy, o dziwo, traktowana jak jedno i to samo.

    Najważniejsze, by najpierw na 100 % zdiagnozować co to za wada? A później trafić do specjalisty, który potrafi zająć się problemem, a nie wydaje mu się, że wie co trzeba zrobić.
    Ja spotkałam się z kilkunastoma lekarzami, przeszłam mnóstwo badań, jeździłam w różne miejsca, aż wreszcie trafiłam na super specjalistę.

    Ja mam za sobą dwa poronienia, teraz jestem w kolejnej ciąży - mam nadzieję, że tym razem szczęśliwej :-)

    Jedna moja rada, nie czytaj bzdur na forach i rad w stylu, zrób tak czy tak, a w takiej pozycji zajdziesz w ciążę, a moja koleżanka z taką wadą to ... pitu pitu. Akurat wady rozwojowe macicy są tą przypadłością, że każdy przypadek jest inny, potrzebuje lekarza - specjalisty w swoim fachu i indywidualnego podejścia do danego przypadku i nie ma tu książkowego rozwiązania.

    Natalia, Reni lubią tę wiadomość

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • eM Autorytet
    Postów: 1567 1531

    Wysłany: 12 września 2014, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Wczoraj dowiedziałam się że mam najprawdopodobniej macicę dwurożną. Jestem już po dwóch poronieniach. Lekarka na razie sugeruje żeby spróbować jeszcze raz, a dopiero potem sprawdzać kontrastem jak duża jest to wada. Co myślicie? Wierzyć, że będzie dobrze czy upierać się już na testy? Podobno są ekstremalnie bolesne...

    Aniołek 12tc -18.04.2014 [*]
    Aniołek 8tc -25.08.2014 [*]
    Maks - ur 08.09.2015
    Nataniel 18tc - 20.12.2017 [*]
  • eM Autorytet
    Postów: 1567 1531

    Wysłany: 23 października 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się wstrzymam z badaniem z badaniem do końca roku, jak w miedzy czasie zajdę to zobaczymy jak będzie...

    Aniołek 12tc -18.04.2014 [*]
    Aniołek 8tc -25.08.2014 [*]
    Maks - ur 08.09.2015
    Nataniel 18tc - 20.12.2017 [*]
  • eM Autorytet
    Postów: 1567 1531

    Wysłany: 24 października 2014, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A próbowałaś się zapisać? Są długie terminy?
    Słyszałam o tym że za każdym razem szanse są większe, tu chyba chodzi o to że macica się rozciąga i przywyka do tego, ale u mnie to nie było przyczyną poronień raczej.

    Aniołek 12tc -18.04.2014 [*]
    Aniołek 8tc -25.08.2014 [*]
    Maks - ur 08.09.2015
    Nataniel 18tc - 20.12.2017 [*]
  • eM Autorytet
    Postów: 1567 1531

    Wysłany: 26 października 2014, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm no ja zaczęłam euthyrox brać na początku 2 ciąży, ale chyba nie zdążyło zadziałać. Nie wiem... a mi o mojej macicy w sumie rzadko lekarze to u mnie widzą. Widział profesor na badaniach genetycznych i pierwszy mi o tym powiedział. Potem moja gin niby powiedziała że coś tam jej się wydawało, ale że byłam w ciąży to nic nie chciała mówić. Usg robiło mi z 5ciu lekarzy, po zabiegu też nikt nic nie mówił. Dowiedziałaś się czegoś od lekarzy którzy Ci zabieg robili?

    Aniołek 12tc -18.04.2014 [*]
    Aniołek 8tc -25.08.2014 [*]
    Maks - ur 08.09.2015
    Nataniel 18tc - 20.12.2017 [*]
  • eM Autorytet
    Postów: 1567 1531

    Wysłany: 21 listopada 2014, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Histeroskopia chyba nie jest taka zła :) jak nie zajdę w tym cyklu to w grudniu poproszę gin o skierowanie. Trza się zmobilizować....

    Aniołek 12tc -18.04.2014 [*]
    Aniołek 8tc -25.08.2014 [*]
    Maks - ur 08.09.2015
    Nataniel 18tc - 20.12.2017 [*]
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ