Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Mały pęcherzyk Graffa a "piękne" endometrium.
Odpowiedz

Mały pęcherzyk Graffa a "piękne" endometrium.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 186

    Wysłany: 14 listopada 2017, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Z góry przepraszam, jeśli się okaże, że powielam temat (proszę o przeniesienie).
    Staram się z narzeczonym ok 2 lat. Byłam w tym miesiącu na obserwacji cyklu.
    Mam cykle 31-33 dniowe, w 18 dniu cyklu mój dominujący pęcherzyk wynosił 16 mm.. w dniu 20 juz go nie było. Pani ginekolog zauważyła strukturę przypominajacą ciałko żółte oraz jak to ujęła cudowne, piękne endometrium na ok 14 mm. Trzy dni po tym skok temperatury dosyć znaczny. Pani ginekolog była sceptyczna, co do oceny, czy owulacja była wartościowa.
    Czy któras z Was miała taką sytuację, że owulacja przebiegła pomimo zbyt małego pęcherzyka Graffa, przy grubym endometrium? Podejrzewam, że w dniu owulacji, nie mógł mieć więcej niż 17-18 mm,a to chyba trochę zbyt mało.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2017, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pecherzyk rosnie nawet 2-3 mm na dobe wiec bardzo mozliwe jak pekl mial 20 mm albo nawet wiecej ;)

  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 186

    Wysłany: 15 listopada 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Agnieszka za odp.
    Nie sądziłam, że może w tak krótkim czasie tak urosnąć ;) Oby to była prawda.
    Póki co dopadło mnie paskudne PMS, więc pewnie znowu się nie udało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2017, 14:38

  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 186

    Wysłany: 23 listopada 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy progesteron 17 ng/ml (1,83-23,9) jest raczej w normie, czy trzeba go jednak podkręcić Duphastonem?
    Badanie robiłam w 8dpo i niestety tylko jeden raz, bo nie miałam możliwości.

    Pomimo tego, że zaczęłam już nowy cykl, to zastanawiam się czy ta owulacja mogła być wartościowa.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2017, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bardzo ladny wynik ;) ja mam czesto 15 ng/ml i lekarz mowi ze super :) progesteron uwalnia sie pulsacyjnie wiec moglas miec nawet jeszcze wyzszy :)

    Ojkaojka lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ