X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację METFORNINA I LEK NA PROLAKTYNE i tarczyce niedoczynnosc
Odpowiedz

METFORNINA I LEK NA PROLAKTYNE i tarczyce niedoczynnosc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2016, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Staram się o ciąże już ponad rok .
    Po starannych badaniach ( trwajace 3 dni w szpitalu ) , dotyczących problemów z płodnością .

    Wyszło mi , że na jajnikach mam liczne pęcherzyki , ale nie jest to PCO tylko skłonność do tej wielotorbielwatości .

    W rodzinie jest problem gen. z cukrzycą , zatem moja krzywa cukrowa zła jeżeli chodzi o starania .
    W dodatku mam prolaktynę czynnościowa .

    Zażywam od 3 miesięcy Glucophage xr 1000 oraz lek na prolaktynę jakiś drogi , który zażywam jedna tabletkę na 2 tyg .

    Po tym glucophage moje życie się zmieniło . Czy osoby które mają podobny zestaw , też tak macie ?

    Ja , mam wstręt do kawy .
    Jeżeli na coś nie mam ochoty , obiad itp to chociaż jestem głodna nie jestem w stanie tego zjeść .
    biegunki co jakiś czas .
    uczucie że coś mi w gardle stoi
    ogromny głód czasem , ale z uczuciem że jest mi nie dobrze plus wstręt do jedzenia.

    Jedyne co na plus , to czuje że mam więcej energi. wcześniej byłam senna o 19 a teraz o 23 czuje się ekstra .

    Jak Wy reagujecie na lek ? komu już pomogło ?
    Czy też coś się na lepsze zmieniło ?

    Jak to nie pomaga , to jakie leki się włacza ? słyszałam że dodają nie raz lek na stymulacje wzrostu jajeczek .

    Jesli cos nie tak napisałam , to przepraszam jestem tu nowa :)
    pozdrawiam serdecznie

  • AniaŁ123 Autorytet
    Postów: 3128 1904

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżam wątek :) Bardzo chętnie porozmawiam na ten temat z dziewczynami które dopiero starają się o dziecko, a może jakieś bardziej doświadczone wesprą nas radą :)

    Ja biorę Glucophage od 1,5 tygodnia dopiero. Na początek 1 x 1, teraz 2 x 1 i odkąd biorę dwie tabletki zaczęły mi dokuczać podobne objawy do Ciebie. Na samą myśl o jedzeniu robiło mi się niedobrze. Co prawda dzisiaj czuję że jest lepiej, ale nadal żołądek mam taki jakby spuchnięty i nadwrażliwy. Mam mniejszy apetyt, chociaż w pierwszych dniach cały czas chciało mi się jeść. Dodatkowo mam jakby delikatną zgagę lub refluks, a nigdy do tej pory tego nie miałam.

    Przeczytałam prawie cały wątek na starając się z pomocą medyczną i tam rzeczywiście dziewczyny chwaliły działanie i potwierdzały że pojawiała się owulacja, dużo z nich zaszło w ciąże. Malutki minus jest taki, że tam teraz już jest tylko temat ciążowy, a o metforminie raczej nic.

    Click jesteś tutaj jeszcze? :)

    km5sdf9h97fauxoy.png
    34 lata
    Starania od I 2020
    VII 2020 ciąża biochemiczna 😪

    O Łucję starałam się 20 cykli

    Niedoczynność tarczycy
    Euthyrox 100/88

    mutacje:
    Czynnik V R2 - homozygotyczny,
    MTHFR C677T heterozygotyczny,
    MTHFR A1298C heterozygotyczny,
    PAI-1 4G homozygotyczny

    Acard 75,
    KF, B6 i B12 metylowane

    3.02.2022 ➡️ 1 IUI ☹
    3.03.2022 ➡️ 2 IUI ☹
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2016, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem :)

    no i dzięki ww.lekom pęhherzyki rosną same ale nie pekają :( biore zastrzyki które również nie pomagaja

  • AniaŁ123 Autorytet
    Postów: 3128 1904

    Wysłany: 5 października 2016, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    click zapraszamy na "Starając się z pomocą medyczną > Metformina - od nowa, dla mniej i bardziej doświadczonych" :D

    km5sdf9h97fauxoy.png
    34 lata
    Starania od I 2020
    VII 2020 ciąża biochemiczna 😪

    O Łucję starałam się 20 cykli

    Niedoczynność tarczycy
    Euthyrox 100/88

    mutacje:
    Czynnik V R2 - homozygotyczny,
    MTHFR C677T heterozygotyczny,
    MTHFR A1298C heterozygotyczny,
    PAI-1 4G homozygotyczny

    Acard 75,
    KF, B6 i B12 metylowane

    3.02.2022 ➡️ 1 IUI ☹
    3.03.2022 ➡️ 2 IUI ☹
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ