X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Monitoring owulacji nie uwolniona komórka jajowa?
Odpowiedz

Monitoring owulacji nie uwolniona komórka jajowa?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • pannanna Znajoma
    Postów: 24 1

    Wysłany: 26 marca 2023, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, 22.03 byłam na monitoringu owulacji. Był pęcherzyk tylko dosyć duży:
    Opis badania

    om-13 dz cyklu

    Trzon macicy jednorodny o gładkim zarysie zewnętrznym wielkości 47x34 mm. Endometrium jednorodne grubości 11 mm.

    Jajnik prawy wielkości 31x18 mm.

    Jajnik lewy wielkości 41x31 mm z dominującym pęcherzykiem o wym. 26x21 mm.

    W rzucie przydatków zmian patologicznych nie stwierdza się.

    W zatoce Douglasa wolnego płynu nie stwierdza się.
    Pani ginekolog powiedziała że mamy próbować, ale boi się że może nie pęknąć i przerodzić się w torbiel. W sobotę (25.03) byłam znowu na monitoringu. Pani doktor stwierdziła że pękł, ale nie wiadomo czy uwolniła się z niego komórka jajowa, tak jakby coś w nim zostało (?) Jakiś zrost, czy coś, nie mogła do końca sama ocenić, ale nie powiedziała też że nie ma szansy na ciążę. Dzisiaj (niedziela) bóle lewego jajnika w którym właśnie była owulacja. Jak myślicie, czy dzisiaj mogła się do końca uwolnić ta komórka jajowa?🤔 Czy po prostu ból owulacyjny a mogła się wcale nie uwolnić, jest to możliwe? Jeżeli tym razem się nie uda to mam przyjść po następnej miesiączce w czasie owulacji i będzie zastrzyk ovitrelle.. w zeszłym miesiącu miałam owulację z prawego jajnika i miał 22mm, i pękł normalnie, był monitoring (1wszy). Jeżeli ma to jakiś wpływ to biorę od lutego dostinex ponieważ mam trochę podwyższona prolaktynę, resztę badań w normie wie o tym Pani doktor.
    Czy był ktoś w podobnej sytuacji? Oczywiście Pani doktor mi to tłumaczyła ale połowy z tego nie zapamiętałam, w większości tylko to co piszę a nie mogę za dużo znaleźć na ten temat w internecie.🤔

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ