X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Morsowanie - czy ma wpływ na owulację?
Odpowiedz

Morsowanie - czy ma wpływ na owulację?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Harriet Debiutantka
    Postów: 10 5

    Wysłany: 8 stycznia, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam do Was pytanie. Wróciłam dzisiaj z wizyty monitorującej cykl. To mój drugi monitorowany cykl, a pierwszy z stymulacją Lamettą. W pierwszym monitorowanym cyklu pęcherzyk normalnie pękł, wszystkie hormony podręcznikowo wskazujące na owulację. Natomiast w tym aktualnym, stymulowanym cyklu przed owulacją miałam usg, w którym widać było dwa pęcherzyki. Dzisiaj mam 18 dc, wizyta była by zobaczyć czy pęcherzyk pękł i okazało się że mam torbiel krwotoczną po pęcherzyku. Lekarz powiedziała, że pęcherzyk nie pękł (z tego co czytam o tej torbieli, to tworzy się właśnie po pękniętym pęcherzyku, czyli sama nie wiem czy pękł czy nie, ale mniejsza z tym) i że był to najprawdopodobniej cykl bezowulacyjny. To dopiero mój drugi monitorowany, wiec sama nie wiem czy to normalne czy nie. Zastanawiam się czy nie zrobiłam czegoś, co zaburzyło cykl. W okolicach owulacji morsowałam, a potem grzałam się w ruskiej bani. Czy myślicie, że coś takiego mogło mieć wpływ na pęknięcie/niepęknięcie pęcherzyka?

    35 lat
    Starania od 11.2023
    AMH 0,95
    11.2023 - pierwszy monitorowany cykl
    12.2023 - drugi cykl monitorowany i pierwszy stymulowany Lamettą
  • Harriet Debiutantka
    Postów: 10 5

    Wysłany: 18 stycznia, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A napiszę tutaj update, może ktoś kiedyś będzie szukać podobnej informacji, tymbardziej że gdybym to wiedziała to bym nie morsowała.
    Na następnej wizycie monitorującej, mającej ustalić czy pęcherzyk pękł, czy nie pękł okazało się, że jednak pękł, ale zachowywał się nietypowo. Najpierw faktycznie podszedł krwią i 18 dc zapowiadał się na torbiel krwotoczną, ale jednak pękł , bo na wizycie w 25 dc już było po. Jego nietypowe zachowanie mogło wynikać właśnie z stresu jaki zapewniłam swojemu ciału podczas morsowania. Cały cykl trochę stracony.
    Uważajcie z morsowaniem :)

    Mikea, Katris lubią tę wiadomość

    35 lat
    Starania od 11.2023
    AMH 0,95
    11.2023 - pierwszy monitorowany cykl
    12.2023 - drugi cykl monitorowany i pierwszy stymulowany Lamettą
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 354 298

    Wysłany: 24 stycznia, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Harriet wrote:
    A napiszę tutaj update, może ktoś kiedyś będzie szukać podobnej informacji, tymbardziej że gdybym to wiedziała to bym nie morsowała.
    Na następnej wizycie monitorującej, mającej ustalić czy pęcherzyk pękł, czy nie pękł okazało się, że jednak pękł, ale zachowywał się nietypowo. Najpierw faktycznie podszedł krwią i 18 dc zapowiadał się na torbiel krwotoczną, ale jednak pękł , bo na wizycie w 25 dc już było po. Jego nietypowe zachowanie mogło wynikać właśnie z stresu jaki zapewniłam swojemu ciału podczas morsowania. Cały cykl trochę stracony.
    Uważajcie z morsowaniem :)

    Raczej nie morsowanie a pozniejsza gorąca kąpiel mogła tutaj nabroić ;) Morsowanie, ale poprawnie, czyli najpierw rozgrzewka później kąpiel, bez saun i gorących kąpieli, jest bezpieczne i nie wpływa na cykl. Jeśli jest odpowiednia rozgrzewka to nie zestresujesz organizmu a raczej pobudzisz endorfiny :)

    Harriet, RóżowaPantera lubią tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ